Bohemians po parádním výkonu porazili vedoucí Slavii

Fotbalisté Slavie Praha nezvládli úvodní jarní kolo, když prohráli v Ďolíčku 0:1. Bohemians hráli po celý zápas aktivněji a gól Vodháněla rozhodně nebyl nezasloužený. Slavii se tak náskok na druhou zúžil na 13 bodů.

zdroj: bohemians.cz

První šanci si ve třetí minutě vypracoval Musa, branku Bohemians ale minul. Domácí se ozvali v desáté minutě, kdy výborný centr mířící na Pulkraba na poslední chvíli odvracel Kúdela.

Ve třinácté minutě zkusil z hranice vápna vstřelit nový kapitán sešívaných Bořil, trefil ale jen střed brány. Ve 20. minutě se po centru Olayinky dostal k hlavičce Musa, míč však netrefil ideálně.

Ten samý hráč se k centru prodral i ve 30. minutě, tentokrát mířil jen do středu brány. Bohemians o sobě dali vědět ve 34. minutě, kdy Puškáč hlavou přestřelil branku Ondřeje Koláře.

Domácí se nebáli útočit a ve 40. minutě málem udeřili, Pulkrab ale v dobré šanci přestřelil. V závěru první půle ještě střílel Olayinka a Traoré, ani jeden ale bránu netrefil a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Do prvního zakončení v druhé půli se dostal Bořil, v letu ale minul. V 64. minutě na druhé straně v tutové šanci minul poloprázdnou bránu Puškáč, strčilo jen trefil prostor mezi tyčemi.

V 70. minutě šli domácí do vedení, po chybě v rozehrávce Slavie přehlavickoval Pulkrab Koláře a Vodháněl už jen míč uklidil do poloprázdné brány. Aktivní Klokané pokračovali ve skvělém výkonu, pokus Jindřiška že 75. minuty ale bezproblémů lapil Kolář.

Prokletá brána domácích nebyla trefena ani v minutě osmdesáté, kdy Frydrych hlavou minul. Tři minuty nato střílel Stanciu gólman Bohemians si ale se štěstím poradil.

V 90. minutě byl blizoučko gólu Musa, Le Giang ale míč z brankové čáry nakonec vyrazil. V třetí nastavené minutě mohl po průniků Nečase rozhodnout Vodháněl, Kolář ho však vychytal. To ho ale mrzet nemuselo, Bohemka totiž vedení 1:0 udeřila.