Spojte se s námi


Fotbal

Blíží se MS žen ve fotbale a s ním i přehlídka krásných fotbalistek. Podívejte se na výběr pěti nejatraktivnějších, na které se můžeme těšit

Už 20.7. startuje MS žen ve fotbale, které se letos odehraje v Austrálii a na Novém Zélandu. Jedná se o historický první turnaj, který se odehraje ve dvou státech a byl i navýšen počet týmů z 24 na 32.

Publikováno

dne

Už 20. července startuje MS žen ve fotbale, které se letos odehraje v Austrálii a na Novém Zélandu. Jedná se o historický první turnaj, který se odehraje ve dvou státech a byl i navýšen počet týmů z 24 na 32.

Ženský fotbal se mezi širší veřejností těší stále větší a větší oblibě. Je samozřejmě otázkou, zda je to způsobeno opravdu kvalitními výkony na hřišti, nebo čistě jen krásou některých fotbalistek.

Veliký podíl na rostoucí popularitě ženského fotbalu a dámských sportů všeobecně mají i sociální sítě, na kterých sportovkyně vystupují a prezentují se. Níže se můžete podívat na výběr pěti nejkrásnějších fotbalistek, které budou součástí MS žen.

5. Sakina Karchaoui

Sedmadvacetiletá fotbalistka francouzské národnosti, která hraje na levé straně obrany a na klubové scéně obléká dres PSG.

Karchaoui se narodila ve Francii, ale jak její vzhled napovídá, má Africké předky. Konkrétně Marocké. Před svým zatím největším angažmá hrála například za Montpellier a Lyon.

4. Kiki Van Zanten

Kiki je jamajská dvaadvacetiletá fotbalistka hájící dres Notre Dame Fighting Irish. Velmi zajímavý je její původ. Otec je američan s holandskými předky a matka je z Jamajky.

Svůj první start v reprezentaci si připsala v únoru 2022 v rámci turnaje CONCACAF a v červenci téhož roku se poprvé gólově prosadila.

3. Adriana Leon

Jedná se o kanadskou útočnou fotbalistku, která obléká dres klubu Seattle Reign, ale má za sebou velikou zkušenost z Evropy.

Během svého pětiletého působení na ostrovech hrála za West Ham a později i Manchester United. Za Rudé ďáblice ovšem odehrála pouze pět utkání, než se opět vrátila zpět do USA.

V aktuálním ročníku prozatím odehrála taktéž jen pět utkání a jednou se gólově prosadila.

2. Alex Morgan

Co by to bylo za žebříček bez jedné z nejslavnějších fotbalistek vůbec. Alex Morgan je čtyřiatřicetiletá fotbalistka, která nyní obléká dres San Diego Wave a na MS bude samozřejmě reprezentovat USA.

V aktuální sezoně si připsala prozatím jedenáct startů a vstřelila pět branek. Velmi úspěšný pro ní byl minulý ročník, když v devatenácti ligových utkání vstřelila šestnáct branek.

Morgan je stále jedna z nejatraktivnějších žen ve světě fotbalu a sportu celkově. Její instagramový účet sleduje přes 10 milionů uživatelů.

1. Alisha Lehmann

V současnosti jedna z nejslavnějších fotbalistek, která si svou popularitu vysloužila právě díky sociálním sítím. V současné chvíli ji na Instagramu sleduje přes 13 milionů lidí, což je oproti minulému roku nárust o 70 procent.

Sama je údajně frustrována tím, že ostatní spíše zajímá její vzhled, než fotbalové dovednosti.

Hodně lidí vidí pouze tu sociální stránku a ne to, jak vlastně hraju fotbal. Někdy jsem z toho zklamaná, protože tvrdě dřu každý den,“ uvedla v rozhovoru pro The Times.

Trénuju každý den a chci být tou nejlepší fotbalistkou, jakou dokážu být. Oni vlastně neví, jak hraju fotbal, ” pokračovala.

Alisha byla podle studie vyhlášena jako vůbec nejoblíbenější sportovkyní světa. V současné chvíli hájí barvy Aston Villy a na MS bude reprezentovat Švýcarsko.

Zdroje: Twitter, Instagram, The Times

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.