Spojte se s námi


Evropská liga

Bláznivý zápas Evropské ligy, na hřiště létaly světlice

V utkání Evropské ligy mezi švédským týmem Malmö a německým Unionem Berlín vypukl chaos, když fanoušci začali házet světlice na hřiště mezi fotbalisty. Zápas musel být na dvacet minut přerušen. Co hrozí oběma týmům za sankce?

Publikováno

dne

V utkání Evropské ligy mezi švédským týmem Malmö a německým Unionem Berlín vypukl chaos, když fanoušci začali házet světlice na hřiště mezi fotbalisty. Zápas musel být na dvacet minut přerušen. Co hrozí oběma týmům za sankce?

Utkání skupiny D Evropské ligy mezi domácím Malmö a hostujícím Unionem Berlín nabídlo opravdu nevšední podívanou. A to především ze strany fanoušků, kteří způsobili svými výtržnostmi dvacetiminutové přerušení duelu.

Vše začalo v úvodu druhého poločasu, když se najednou během hry objevila na hřišti světlice. Velmi záhy byl zápas přerušen a fanoušci z protější strany stadionu začali házet na trávník další pyrotechniku.

V ohrožení byli nejen samotní hráči, ale i pracovníci ochranky. Jeden z výbuchů petard se ozval v jejich těsné blízkosti.

Po dvacetiminutovém přerušení utkání se povedlo hasičům a dalším pracovníkům celou situaci uklidnit. I proto se mohl zápas dohrát. Lépe nakonec vyzněl pro hostující Union, který zvítězil těsně 1:0.

Jaká byla oficiální vyjádření obou týmů?

Zástupci obou celků se vyjádřili k incidentu na twitterových profilech. „Najednou to byl chaos, není jasné co se stalo. Pravděpodobně létaly světlice ze strany Unionu i Malmö. Nicméně otazníky jsou nad vším, budeme čekat na více informací, “ uvedl twitterový profil Unionu Berlín.

S odpovědí přispěchal i švédský celek: „Malmö hluboce lituje situace vzniklé pyrotechnikou. Dnešní situace je něco, co se na našem stadionu ještě nestalo a nepatří na žádný stadion na světě. Náš tým se vyhrazuje vůči veškerým nelegálním akcím jednotlivých fanoušků.“

„Musí být bezpečné chodit na fotbal, Eleda Stadium musí být bezpečné místo pro návštěvu. Budeme tvrdě pracovat na tom, aby tomu tak skutečně bylo,“ dodávají zástupci Malmö.

Oběma celkům samozřejmě hrozí výrazné finanční pokuty. Očekává se, že celým incidentem se bude zaobírat UEFA, která již podobné případy musela řešit.

Například duel Ligy mistrů hrála Marseille zcela bez fanoušků z důvodů předešlých výtržností. A podobný scénář by se mohl opakovat i v tomto případě.

Zdroj: DailyMail, Livesport, Twitter (Cork Gaines), Aktuálně

Reklama

Oblíbené