Bláznivá scénka v duelu Sevilly s Barcelonou: Koundé dostal za zkrat červenou, Alba Oscara za herecký výkon

Hodně zajímavý a napínavý duel nabídl střet Sevilly s Barcelonou. Velice netradičně byla v roli velkého favorita domácí Sevilla, která je druhá v lize a jako jediná alespoň trochu stíhá Real Madrid. Proti Blaugranas hráli 30 minut v deseti kvůli vyloučení Koundého, které bylo hodně vtipné.

Hodně dlouho se nestalo, že by v duelu Sevilly s Barcelonou byli jasným favoritem Andalusané. Jak papírově, tak kurzově. Rojiblancos šli do utkání ze druhého místa s 37 body za 17 zápasů, na první Real Madrid ztráceli šest bodů.

To Barcelona je na tom mnohem hůře. Nacházela se až na osmém místě tabulky s 27 body, tedy o deset méně než Sevilla, mezi Realem Madrid a Barcelonou už je šílená propast 16 bodů.

V utkání však překvapivě byli o něco lepší hosté. Jenže jejich snaha byla spíše platonická v držení míče, k ohrožení branky se nedostali. Ve 32. minutě tak Sevilla udeřila, když nacvičený signál z rohového kopu zakončil Papu Gomez a poslal domácí do vedení. Jenže Barcelona ještě před poločasem srovnala, když se hlavou z rohového kopu prosadil ve 44. minutě Araujo.

V 64. minutě utkání Seville hodně zkomplikoval hvězdný obránce Jules Koundé. Ten neunesl chování Jordiho Alby, který ho v přerušené hře strčil do zad, tak přišel zkrat a po španělském obránci hodil míč.

A celá scénka byla poměrně komická. Alba nejprve jako drsný protivník dorážel na Koundého, jakmile ale přiletěl míč, který ho trefil někam mezi rameno a obličej, tak se okamžitě svalil na zem a vypadal, že nepřežije. Rána jistě mohla bolet, ale Albova scénka by zasloužila spíše Oscara.

Barcelona ale ani půlhodinovou přesilovku nedokázala využít a z Estadia Ramón Sanchéz-Pizjuán si tak odvezla jen bod.

Zdroj: Twitter, Livesport

Fortuna liga

Jak se po odchodu ze Slavie daří Alexandru Bahovi?

U sešívaných strávil jen rok a půl, ale i tak se svými výkony zapsal Alexander Bah do paměti slávistických fanoušků. Trenér Jindřich Trpišovský si ho 5. ledna 2021 přivedl jako náhradu za Vladimíra Coufala. Ve Slavii se stal oporou a brzy se začal projevovat zájem větších evropských klubů, nakonec se upsal portugalské Benfice. Jak se mu v Portugalsku daří?

U sešívaných strávil jen rok a půl, ale i tak se svými výkony zapsal Alexander Bah do paměti slávistických fanoušků. Trenér Jindřich Trpišovský si ho 5. ledna 2021 přivedl jako náhradu za Vladimíra Coufala. Ve Slavii se stal oporou a brzy se začal projevovat zájem větších evropských klubů, které zapisovaly Baha na seznam posil. Nakonec se upsal portugalské Benfice. Jak se mu v Portugalsku daří?

Psalo se 7. června roku 2022, když pražská Slavia přišla o svou oporu na pravém kraji obrany. V osmašedesáti zápasech si Bah v pražském celku zapsal úctyhodných sedm branek a šestnáct asistencí. Poté se nicméně upsal Benfice, jednomu z nejlepších celků v portugalské lize, kam přestoupil za přibližně 200 milionů korun.

Dánský obránce přicházel do Slavie s vizitkou rychlého beka, který má kvalitní ofenzivní i defenzivní schopnosti. A se stejnou vizitkou také odcházel, tedy až na to, že tentokrát se o něj strhla lavina zájmu několika evropských celků.

Zájem měl například Brentford, který hraje již druhou sezónu anglickou Premier league. Bah však nakonec zvolil Benficu, přičemž se postupem času ukazuje, že právě lisabonský celek byl pro Baha správnou volbou.

Svůj debut si odbyl 5. srpna, když v 68. minutě nahradil střídajícího Gilberta. A připsal si dokonce asistenci při vítězství Benficy 4:0 nad Aroucou.

V Benfice zatím odehrál 21 zápasů, ve kterých si gól zatím nepřipsal, na druhou stranu má na svém kontě již šest asistencí, a plní tedy pověst ofenzivního krajního obránce.

Svůj zatím nejlepší zápas odehrál 2. listopadu v Lize mistrů, když se při demolici izraelského týmu Maccabi Haifa zaskvěl dvěma asistencemi. Dlužno dodat, na první gól přihrál dalšímu exslávistovi Petaru Musovi.

Úspěch se mu nevyhnul ani na reprezentační úrovni, byl totiž povolán na mistrovství světa v Kataru, kde se Dánsko představilo ve skupině s Francií, Austrálií a Tuniskem.

I když mnozí experti řadili Dány mezi „černé koně“ turnaje, šampionát pro ně již skončil, když skončili ve skupině poslední s jedním bodem. Bah nastoupil dvakrát z lavičky a zaznamenal 46 minut hracího času.

Za několik dní oslaví Bah své pětadvacáté narozeniny a můžeme s jistotou říct, že to nejlepší má stále před sebou.

Zdroje: Transfermarkt, Benfica Lisabon, SK Slavia Praha

Brazílie vs. Jižní Korea: Preview a tipy na sázení

V tomto osmifinálovém duelu se střetne jeden z největších favoritů na celkový titul s jedním z největších překvapení turnaje. Jasným favoritem je samozřejmě Brazílie. Tím překvapivým účastníkem vyřazovací části je Jižní Korea.

Tým z Jižní Ameriky postoupil ze své skupiny G se šesti body za dvě výhry. Nejprve si kanárci poradili 2:0 se Srbskem a následně také 1:0 se Švýcarskem. V posledním kole naopak padli 0:1 s Kamerunem.

Je ale třeba si uvědomit, že šanci dostali hráči mimo obvyklou základní sestavu a navíc měli Brazilci jistý postup. Výkon ani tak nebyl vůbec špatný a šlo spíše o neproměňování šancí, než cokoli jiného.

Hodně se mluví a píše také o zdravotních komplikacích, které výběr Brazílie doprovází. Do hry stále pravděpodobně nezasáhne největší hvězda týmu Neymar, což je nepochybně obrovská ztráta.

Na marodce je také Gabriel Jesus, kterého s poraněným kolenem čeká několika měsíční pauza a už je zpět v Anglii. Totožný problém řeší také Alex Telles. Do hry s největší pravděpodobností nezasáhnou ani Alex Sandro a Danilo.

Tým Jižní Koreji naopak místo ve vyřazovací části turnaje jisté neměl ani po skončení jejich posledního zápasu. Senzační triumf nad Portugalskem dodal veliké naděje, ale ne jistotu. Souběžně hrané utkání Uruguay vs. Ghana skončilo 2:0 pro Suáreze a spol.

Korejci konec zápasu sledovali na telefonech, protože případná třetí branka Uruguaye by je poslal z turnaje domů. To se však nestalo a tak až po závěrečném hvizdu na jiném stadionu mohly naplno vypuknout oslavy postupu.

Právě s Uruguayí se Jižní Korea střetla v prvním zápase na mistrovství světa v Kataru a byla z toho bezbranková remíza. Druhý zápas přinesl velmi atraktivní souboj s Ghanou, nicméně neznamenal po prohře 2:3 žádné body pro asijský celek.

Mezi nejvýraznější tváře Brazílie patří už zmiňovaný Neymar, který ale pravděpodobně nenastoupí. Dvěma parádními góly se proti Srbsku prezentoval Richarlison, výborně se daří také Casemirovi.

Za Jižní Koreu musíme zmínit rovněž dvougólového střelce, Gue-Sung Choa. Oba své zásahy nasměroval do sítě Ghany a to v rozmezí tří minut. Vynechat nemůžeme ani Heung-Min Sona, který působil poměrně nevýrazně, ale na postupovém gólu proti Portugalsku měl obrovský podíl.

Brazilce sice trápí zranění a poslední zápas nezvládli dobře, ale tohle bude něco zcela jiného, tohle už je play-off. Můžeme jednoznačně očekávat, že nastoupí v nejlepší možné sestavě a na trávníku nechají všechno.

Brazílie je skutečně jeden z největších favoritů na celkový titul a rozhodně by neměla skončit na Jižní Koreji, přičemž i onen kvalitativní rozdíl je skutečně obrovský.

Zdroje: FIFA, WC

Uruguayskému obránci Giménezovi hrozí trest až na 15 zápasů za udeření delegáta FIFA!

Hráči Uruguaye sice v posledním zápase skupiny porazili Ghanu 2:0, ale ani tato výhra jim nakonec na postup ze skupiny nestačila. K němu potřebovali přidat ještě jeden gól a frustraci z vyřazení dali znát hned po závěrečném hvizdu. Asi nejvíce skandálním je chování Josého Marii Giméneze, který fyzicky napadl jednoho funkcionáře FIFA.

Rozlobení hráči i funkcionáři Uruguaye hned po skončení zápasu obklopili rozhodčího, který měl podle nich nařídit v zápase minimálně jednu penaltu.

První sporný okamžik nastal v 57. minutě zápasu, kdy nebyl odpískán faul na Núňeze. Rozhodčí Daniel Siebert byl sice povolán k videu, ale ani po zhlédnutí sporného okamžiku penaltu nenařídil.

Druhý okamžik nastal ve třetí minutě nastavení, kdy byl v pokutovém území poslán k zemi Edinson Cavani. Ani v této situaci rozhodčí nereagoval na protesty hráčů a penaltu neodpískal.

Napětí po zápase bylo vysoké. Na jednom zveřejněném videu je vidět jak Edinson Cavani při odchodu ze hřiště prochází kolem obrazovky VAR a shodí ji na zem.

No a před několika hodinami se objevilo video, kde obránce Giménez dokonce napadl delegáta FIFA a udeřil ho loktem do hlavy.

V pozdějším videu je také viděn, jak do kamery říká: „Všichni (rozhodčí) jsou banda zlodějů, synové hlupáků. Ano, nahrajte mě“.

Dle deníku Daily Mail hrozí Giménezovi za jeho chování trest až na 15 utkání nebo přímo zastavení činnosti na určitou dobu.

Údery loktem jsou dokonce uvedeny jako forma přepadení, i když není jasné, zda by si musel odsedět 15 zápasů za Uruguay, nebo zda by trest přešel do druhé poloviny sezóny s jeho klubem Atléticem Madrid.

Zdroje: Daily Mail, Twitter – Out Of Context Football, Atletico Universe