Spojte se s námi

Bundesliga

Blažek o Kovářovi: Má výborné předpoklady na to, aby z něj byl jednou skvělý gólman. Třeba opravdu bude chytat za pár let v Bayernu

Matěj Kovář debutoval v dresu Bayeru Leverkusen a fanoušky potěšil zejména hrou nohami. Padlo dokonce přirovnání k Manuelu Neuerovi. K jeho osobě se nyní vyjádřila i česká brankářská legenda Jaromír Blažek.

Publikováno

dne

Matěj Kovář debutoval v dresu Bayeru Leverkusen a fanoušky potěšil zejména hrou nohami. Padlo dokonce přirovnání k Manuelu Neuerovi. K jeho osobě se nyní vyjádřila i česká brankářská legenda Jaromír Blažek.

Po vynikající sezoně v pražské Spartě si vysloužil místo v přípravě Manchesteru United. Kovář se osvědčil a když v United zjistili, že z něj mohou něco vydělat, rozhodli se jej zpátky do Sparty nepouštět a naopak hledali klub, který zaplatí požadovanou částku.

Tím byl právě Bayer Leverkusen a bylo jasno o tom, že Kováře nečeká nic snadného. Musel totiž z branky dostat aktuální jedničku a současně i kapitána Lukáše Hradeckého.

To se povedlo až nyní, kdy mu trenér dal šanci v Evropské lize. Kovář naskočil proti švédskému Häckenu a lepší start si nemohl přát. Německému týmu vychytal nulu vzadu a byl z toho výsledek 4:0.

Kovář byl fanoušky Bayeru hojně chválen, přesvědčil několika slibnými zákroky a především hrou nohami, která jej delší dobu zdobí. Na sociálních sítích jej dokonce mnozí přirovnávali k Manuelu Neuerovi.

„Za Matěje jsem moc rád. Je skvělé, že se do brány dostal. Uvidíme, jestli si zachytá i v lize. Možná je tam dohoda, že bude chytat jenom poháry, do toho nevidíme,“ řekl pro TN Jaromír Blažek.

„Má výborné předpoklady na to, aby z něj byl jednou skvělý gólman. Třeba opravdu bude chytat za pár let v Bayernu. A to, že se mu přezdívá druhý Neuer? Mají podobnou hru nohama, ale můžete hrát jako Messi, ale pak je také dobré něco chytit. Jinak je to k ničemu,“ dodal.

Leverkusen hraje další zápas v neděli a zřejmě v sestavě nebude chybět dosavadní jednička Hradecký. Na začátku října ale Bayern jede do Norska na Molde a tehdy bychom se Kováře měli opět dočkat.

Zdroj: TN, Livesport

Reklama

Oblíbené