Spojte se s námi

Serie A

Bitva dvou ofenzivních celků slibuje parádní podívanou

Publikováno

dne

V sobotu se sice v rámci Serie A hrají pouze dva zápasy. Ty však opravdu stojí za zhlédnutí. Pominu teď zajímavý duel Juventus – Lazio a trochu rozeberu druhý zápas, ve kterém se střetne AS Řím s Neapolí.

AS Řím

Římští gladiátoři byli v minulých sezónách prakticky jediným celkem, který trochu šlapal na paty suverénnímu Juventusu. Letos je zatím po 6ti kolech pátý s 15 body a skóre +10.

Problémem tohoto týmu v minulých sezónách byla defenziva, ta však letos pracuje o něco lépe a AS Řím tak očekává slibnou budoucnost. V posledním ligovém kole dokázal Řím porazit ve velmi těžkém zápase AC Milán (7) na jeho vlastním hřišti.

AS Řím hraje dlouhodobě ofenzivní fotbal, to platí i letos, když v pěti posledních zápasech padl under jen jednou. Kouč Di Francesco bude pro tento zápas postrádat: Schick (U 1/0) El Shaarawy (U 6/2), Emerson (O 0/0), Defrel (U 3/0).

Nejisté jsou starty dalších hráčů: Lorenzo Pellegrini (Z 4/0), De Rossi (Z 5/0), Karsdorp (O 0/0) a Strootman (Z 5/0). Aktuálním tahounem týmu je bezesporu Džeko (U 6/7).

Předpokládaná formace: 4-3-3

Předpokládaná sestava: Alisson – Kolarov, Fazio, Manolas, Peres – Nainggolan, Rossi, Pellegrini – Perrotti, Džeko, Florenzi

http://gty.im/997174

Neapol

Neapol v přestupovém období nijak zvlášť neposilovala, naopak se snažila udržet své největší hvězdy, což se jí povedlo a nyní se jí tento tah vyplácí.

Tento sympatický tým je aktuálně v čele tabulky o dva body před Juventusem a s krásným skóre +20. Neapol navíc hraje velmi líbivý a ofenzivní fotbal.

V posledních pěti zápasech celkem padlo 23 branek a vždy over. V posledním ligovém kole doma Neapol jasně přejela Cagliari (14) výsledkem 3:0.

Kouč Sarri bude postrádat pouze Milika (U 3/1). Od toho se sice očekávalo, že bude tahounem ofenzivy, ale překvapivě dobře to jde i bez něj. O to se stará hlavně trio Callejón, Mertens, Insigne.

Předpokládaná formace: 4-3-3

Předpokládaná sestava: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Hamšík, Jorginho, Allan – Callejón, Mertens, Insigne

http://gty.im/856908832

Prediction

Oba týmy jsou dlouhodobě ofenzivně laděny. AS Řím doma nemůže hrát žádného zaďoura. Jednak to neumí a fans by mu to neodpustili. Poslední dva vzájemné zápasy byly také overové. Na jedné straně Džeko s Nainggolanem, na druhé pak trio Callejón, Mertens, Insigne…

Myslím, že fanoušci uvidí ofenzivní fotbal bohatý na góly. Oba soupeři by se také měli minimálně jednou prosadit. Doporučuji tedy hrát BTS či over 2,5 gólu.

Reklama

Oblíbené