Spojte se s námi


Fortuna liga

Berbr zná návrh trestu od žalobce. Na jak dlouho by mohl jít do vězení?

Roman Berbr a jeho kumpáni, kteří si přivlastňovali a zohavňovali český fotbal, čekají na svůj rozsudek už více jak 2 roky. Soud se jim ale blíží, v půlce dubna se bude v Plzni řešit, jaké tresty si odpykají. A deník iSport zjistil, jaké tresty Berbrově gangu hrozí.

Publikováno

dne

Roman Berbr a jeho kumpáni, kteří si přivlastňovali a zohavňovali český fotbal, čekají na svůj rozsudek už více jak 2 roky. Soud se jim ale blíží, v půlce dubna se bude v Plzni řešit, jaké tresty si odpykají. A Deník Sport zjistil, jaké tresty Berbrově gangu hrozí.

Je to sice už dva roky stará zpráva, ale není třeba to příliš připomínat. Činy Romana Berbra v českém fotbale mají všichni fanoušci vryté do paměti více než dost.

„Náčelník“ v čele fotbalové asociace kolem sebe vytvořil mafii, která ovlivňovala zápasy a rozhodčí dle potřeby, dále také díky nasazeným rozhodčím a následným sázkám vydělávala obrovské peníze.

V polovině dubna začne s Berbrem a dalšími výtržníky soud, který skončí nejdříve v prosinci. iSport přišel s informací, co obžalovaným navrhuje státní zástupce.

Podle sazebníku hrozí Berbrovi nepodmíněný trest 3 až 12 let. Státní zástupce navrhuje 68letému Berbrovi sedm let ve věznici s ostrahou, pokutu šest milionů korun a navíc pětiletý zákaz výkonu funkce statutárního orgánu obchodní korporace.

Berbrově pravé ruce, Romanu Rogozovi, navrhuje státní zástupce rovněž 7 let nepodmíněně a pokutu 350 000 korun. Michalu Káníkovi, bývalému rozhodčímu, navrhuje nepodmíněně čtyři roky a pokutu 504 000 korun.

Rogoz a Káník dle policie tvořili s Berbrem organizovanou zločineckou skupinu, společně s bývalým sudím Tomášem Grímmem. Tomu však státní zástupce navrhuje pouze podmínku na šest měsíců, jelikož s policií spolupracoval.

Zbylým 17 obviněným navrhuje státní zástupce podmíněný trest v různé výši. Před soudem nestane jen rozhodčí Petr Klupák, jenž jako jediný využil paragrafu 307 trestního řádu. Přiznal vinu a zaslal státem určenou částku na tzv. účet obětí trestné činnosti. 

Před soudem stane ale fotbalový klub FC Slavoj Vyšehrad, který už byl potrestán sesazením z třetí ligy do pražského přeboru. Žalobce klubu navrhuje ještě pokutu ve výši 900 000 korun.

Zdroj: iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.