Spojte se s námi


Fortuna liga

Berbr: Žádnému rozhodčímu jsem neřekl, kdo má vyhrát. Jsem čistý, bojoval jsem proti ovlivnění zápasů

Roman Berbr konečně stanul před soudem. Muž, který několik let vládl českému fotbalu, vypovídá kvůli obžalování z ovlivňování zápasů a několika dalších trestných činů. Vše ale odmítá.

Publikováno

dne

Roman Berbr konečně stanul před soudem. Muž, který několik let vládl českému fotbalu, vypovídá kvůli obžalování z ovlivňování zápasů a několika dalších trestných činů. Vše ale odmítá.

Notoricky známý šíbr měl od roku 2013 celý český fotbal pod palcem. Fakticky byl jen místopředsedou českého fotbalového svazu, ale všichni věděli, kdo je šéf a kdo o všem rozhoduje.

Žádné rozhodnutí se neudálo bez Berbra, šéf českého fotbalu si nechal říkat „Lord Voldemort“. Policie našla několik důkazů, kdy jeho pravá ruka Roman Rogoz ovlivňoval rozhodčí kvůli zápasům Vyšehradu.

Berbr společně s Rogozem, Grímmem a dalšími obžalovanými byl zatčen v říjnu 2020. Několik měsíců byli ve vazbě, poté čekali na svobodě na rozhodnutí soudu. Po dvou a půl letech konečně došlo na soud.

A dnes ráno také na výpověď Romana Berbra. Ten, jak se očekávalo, bude bojovat do poslední chvíle a všechna obvinění odmítá.

„Odmítám celkově kompletní obžalobu. Nebyl jsem žádnou hlavou na zařizování výsledků, naopak jsem byl osobou, která dlouhodobě bojovala proti ovlivňování zápasů kvůli sázkám,“ prohlásil Berbr na začátek podle webu Sport.cz.

„A teď pozor. Neexistuje žádný rozhodčí, kterému bych řekl, že má někdo vyhrát. Žádný, kterému bych dal nebo nabídl úplatek. Žádný, který mi dal nebo nabídl úplatek. Žádný klub, který by mi dal nebo nabídl úplatek. Nečinila tak s mým vědomím ani žádná třetí osoba,“ ujišťuje soud Berbr.

„Je úplně mimo realitu, mimo fakta, že bych ovlivňoval rozhodčí, jak stojí v obžalobě,“ brání se bývalý krutovládce českého fotbalu.

Na Berbrův monolog si může každý udělat obrázek sám. V českém fotbale ale lidi, kteří věří v jeho čistotu a beztresnost, spočítáte na prstech jedné ruky.

Zdroj: Sport, FAČR

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.