Spojte se s námi


Fotbal

Benzema si běží pro Zlatý míč. Přimlouvají se za něj i Mesut Özil s Riem Ferdinandem nebo Ronaldo

Vypadá to, že každým zápasem je blíž a blíž. V tuto chvíli prakticky není pochyb o tom, že Zlatý míč musí získat Karim Benzema, který prožívá životní sezónu. Myslí si to i bývalí fotbalisté.

Publikováno

dne

Vypadá to, že každým zápasem je blíž a blíž. V tuto chvíli prakticky není pochyb o tom, že Zlatý míč musí získat Karim Benzema, který prožívá životní sezónu. Myslí si to i bývalí fotbalisté.

Je nutno připomenout, že při vyhlašování Zlatého míče od France Footballu nastala změna a cena se nebude udílet za kalendářní rok, nýbrž za sezónu. A za ročník 2021/22 je nežhavější kandidát právě Karim Benzema.

41 gólů za 41 soutěžních utkání, k tomu 13 asistencí. Hattrick v osmifinále Ligy mistrů, čtyři góly ve čtvrtfinále, zatím dva góly v semifinále. Nejlepší střelec Ligy mistrů i La Ligy, absolutní král letošní sezóny.

Svou jedinečnost nedokazuje jen statistikami. To, že je momentálně nejlepší na světě dokazuje i tím, že když ho tým nejvíce potřebuje, tak vezme zodpovědnost na sebe.

Proti Manchester City začal Real děsivě a už po deseti minutách prohrával 0:2. Jenže poté se vynořil z Benzema a celkem obyčejný centr do vápna přetavil ve snižující gól, který dodal Los Blancos život. V 82. minutě Real prohrával znovu o dvě branky, tentokrát 2:4. Benzema si vzal na starost penaltu, ačkoliv o víkendu hned dvě zahodil. Sebevědomě se rozběhl a ve stylu Panenky vstřelil pro Real klíčový gól.

I přes prohru tak byl Benzema nejčastějším tématem večera. Fanoušci na sociálních sítích i různá média hromadně oslavovali francouzského střelce a přisuzovali mu Zlatý míč. K tomu se přidali i bývalí slavní fotbalisté.

„Fantastický zápas! Dejte mému chlapcovi Benzimu Zlatý míč,“ napsal na Twitteru Mesut Özil. Jeho výrok souhlasně sdílel i bývalý stoper Manchesteru United Rio Ferdinand.

Za Benzemu dlouho oroduje i Brazilec Ronaldo Nazario, jeden z nejlepších útočníků historie. „Karim Benzema si zaslouží Zlatý míč. Říkám to už dlouho, ale lidé se mi vysmívali,“ pronesl nedávno.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.