Spojte se s námi


Fotbal

Bellingham před 20. narozeninami odehrál už 14 450 minut. Beckham přitom stihl jen 845

V poslední době se neustále častěji mluví o tom, jak jsou hráči přetížení a že počet zápasů už je neúnosný. O tom svědčí i statistika, která měří odehrané minuty v určitém věku.

Publikováno

dne

V poslední době se neustále častěji mluví o tom, jak jsou hráči přetížení a že počet zápasů už je neúnosný. O tom svědčí i statistika, která měří odehrané minuty v určitém věku.

Odborový svaz FIFPro (Mezinárodní federace profesionálních fotbalistů), který zastupuje 65 000 profesionálních fotbalistů z celého světa, vytvořil zprávu (Saturace kalendáře: nepříznivé účinky na zdraví a pohodu hráčů) o tom, jak to ovlivnilo pracovní vytížení hráčů v minulé sezóně. Tato zpráva má upozornit na bezprecedentní požadavky, které fotbalisté vydrželi.

Například Jude Bellingham před svými 20. narozeninami odehrál už 14 450 minut. Jeho angličtí předchůdci přitom zvládli před dovršením „teen“ ery mnohem méně minut.

Například David Beckham odehrál před dovršením 20 let jen 845 minut, Steven Gerrard 2 853, Frank Lampard 3 477 minut a Michael Owen 9 187. Pouze Wayne Rooney se trochu přibližuje, ten zvládl odehrát 10 989 minut.

Vinícius má ve 22 letech odehráno o 12 000 minut více, než měl v jeho věku Ronaldinho. Srovnání jde i do Španělska, Pedri už má odehráno o 20 % více minut než Xavi. A například Kylian Mbappé odehrál už o 37 % více minut než Thierry Henry v jeho věku.

Gavi třikrát víc než Messi

Ještě výraznější je to u Gaviho. Mladý španělský fotbalista se sice nedávno vážně zranil, ale ve svých 19 letech už stihl odehrát 148 zápasů, ve kterých nasbíral 9 410 minut.

To třeba Lionel Messi v jeho věku odehrál jen 62 zápasů a 3 426 minut. A například Andres Iniesta v tomto věku naskočil jen do 15 zápasů a 980 minut.

Na jednu stranu to svědčí o skvělé připravenosti mladých hráčů, na druhou stranu je nutné se zamyslet nad tím, jakému fyzickému náporu jsou vystaveni. Například Gaviho koleno tento nápor nevydrželo a teď bude muset 9 měsíců odpočívat.

V příští sezóně se navíc zvedne počet zápasů v Lize mistrů. V součtu se všemi kvalifikačními duely na MS 2026 by mohl hráč odehrát až 89 zápasů. A to je nesmírně šílené číslo.

Zdroj: AS Diario

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.