Spojte se s námi


Fotbal

Bellingham nejlepším hráčem v dějinách Anglie? Bývalý obránce Manchesteru United prozradil, proč je to reálné

Může se Jude Bellingham stát nejlepším anglickým fotbalistou všech dob? To je momentálně samozřejmě velice těžká otázka, podle bývalého obránce Manchesteru United je to však reálné. Co o posile Realu Madrid řekl Gary Neville?

Publikováno

dne

Může se Jude Bellingham stát nejlepším anglickým fotbalistou všech dob? To je momentálně samozřejmě velice těžká otázka, podle bývalého obránce Manchesteru United je to však reálné. Co o posile Realu Madrid řekl Gary Neville?

Velký talent ukazoval už v dresu Borussie Dortmund, kde byl po odchodu Erlinga Haalanda jednoznačně největší hvězdou.

V tomto bundesligovém celku strávil celkem tři sezóny, zaznamenal celkem 132 soutěžních startů, 24 gólů a 25 asistencí. V ročníku 2020/21 vyhrál německý pohár, v sezóně 2022/23 se stal nejlepším hráčem roku.

Jude Bellingham je momentálně jednou z největších hvězd anglické reprezentace, ne-li to úplně největší. A není divu, že pro jeho fotbalové schopnosti Real Madrid zaplatil Dortmundu v uplynulém přestupovém okně 103 milionů eur.

A právě v klubu z hlavního města Španělska tato dvacetiletá superstar vyloženě září. A to jak samotným výkonem na hřišti. V jeho prospěch hovoří i statistiky, když v sedmi dosavadních soutěžních zápasech vstřelil šest gólů a na jeden asistoval.

Bellingham se už teď Realu vyplácí. A navíc částka 103 milionů eur není v dnešní době, ještě za tak talentovaného hráče, vlastně ničím zvláštní nebo snad přestřelená.

Stane se Bellingham nejlepším anglickým fotbalistou všech dob?

Mladý anglický reprezentant se stal v Realu Madrid naprosto klíčovým hráčem. Právoplatně se o něm hovoří jako o jedné z absolutně největších hvězd světového fotbalu. Potenciál má zkrátka Bellingham obří, je jednoznačně rozdílovým hráčem.

Má však na to stát se nejlepším anglickým fotbalistou všech dob? Podle bývalého obránce Manchesteru United je to reálné.

„Pokud bude Bellingham takto pokračovat, mohl by se stát nejlepším anglickým fotbalistou všech dob,“ řekl Gary Neville v rozhovoru pro deník MARCA.

„Je mimořádně talentovaný a má skvělý temperament. Vždy předvídá, co se bude dít dál. Jeho start do sezóny s Realem Madrid a Anglií hovoří o tom, že je hráčem na zcela jiné úrovni. Je to krása se na něj dívat,“ uzavřel bývalý hráč Red Devils.

Zdroj: MARCA, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.