Bundesliga
Bellingham do Realu Madrid? Nejlepší hráči do něho patří, má jasno Alaba
Jude Bellingham patří k největším fotbalovým talentům na světě, o něhož je ohromný zájem. Analýza CIES Football Observatory ho ve svém posledním reportu dokonce zařadila na 5. místo nejhodnotnějších hráčů světa. A o jeho výjimečnosti nepochybuje ani David Alaba.

Jude Bellingham patří k největším fotbalovým talentům na světě, o něhož je ohromný zájem. Analýza CIES Football Observatory ho ve svém posledním reportu dokonce zařadila na 5. místo nejhodnotnějších hráčů světa. A o jeho výjimečnosti nepochybuje ani David Alaba.
Generační talent. Přesně tak se dá nazvat Bellingham. Už ve svých 16 letech začal nastupovat v Championship za Birmingham, kde odehrál ve své první sezóně 44 zápasů, vstřelil 4 góly a přidal 2 asistence.
Následně si mohl z nabídek vybírat, chtěli jej snad všechny anglické velkokluby. Jenže Bellingham si nebyl jistý vytížením a tak šel ve šlépějích o tři roky staršího Jadona Sancha a odešel do Borussie Dortmund. Ačkoliv u Angličanů není přestup do zahraničí tak častý, Jude věděl, že nejlepší klub pro jeho rozvoj je právě BVB. Ta totiž na mladé hráče spoléhá.
A byla to trefa do černého, stejně jako u Sancha. Bellingham velice rychle zapadl do základní sestavy, ve své druhé sezóně v Bundeslize už dokonce patřil mezi tahouny žlutočerných. A to mu bylo stále teprve 18 let!
Střední „box-to-box“ záložník má obrovský akční rádius, v jednu chvíli ho vidíte vypomáhat defenzivě, za moment už doplňuje útočnou akci Borussie. Má skvělou postavu a jeho věk je obdivuhodné také jeho vidění hry a herní inteligence. Pomoct umí i čísly, v této sezóně má bilanci 5+9.
Není tak divu, že na něj stojí frontu takřka všechny světové velkokluby. Jenže některé odradí jeho cenovka, Borussia totiž za svůj klenot žádá přes 100 milionů eur. Podle deníku BILD jsou v tuto chvíli největšími zájemci o Bellinghamovi služby Real Madrid a Liverpool.
Nejvíce se ale samozřejmě skloňuje španělský gigant, jenž opět ovládl tento rok Ligu mistrů a čeká ho generační obměna ve středové linii, která už pozvolna započala. Aktuálně na Santiago Bernabéu působí talentovaná trojice Eduardo Camavinga, Aurélien Tchouaméni a Federico Valverde, jenž je v poslední době využíván i v útočné řadě.
Bellingham by si ale v Madridu jistě své místo na hřišti našel, o čemž nepochybuje ani Alaba, který Bílý balet posílil minulé léto a anglického záložníka vychvaloval v rozhovoru pro deník Welt.
„Bellingham je jeden z největších talentů na světě, co se záložní řady týče. A to ve velmi nízkém věku! V 19 letech už vede tým, za nikoho se neschovává a už rozhoduje zápasy,“ nechal se slyšet rakouský obránce.
Zdroj: CIES, BILD, Transfermarkt

Bundesliga
Schick po vyhlášení Fotbalisty roku: První půlrok jsem se trápil, tahle cena je pro mě překvapení. Zranění je frustrující, říká
Český útočník Patrik Schick aktuálně neprožívá zrovna ideální sezónu. A to především kvůli zranění, které si stále ještě nedávno přivodil na tréninku. Po vyhlášení Fotbalisty roku na tiskové konferenci sdílel své pocity a hovořil především o tom, že je pro něj aktuální období po psychické stránce velice těžké.

Český útočník Patrik Schick aktuálně neprožívá zrovna ideální sezónu. A to především kvůli zranění, které si stále ještě nedávno přivodil na tréninku. Po vyhlášení Fotbalisty roku na tiskové konferenci sdílel své pocity a hovořil především o tom, že je pro něj aktuální období po psychické stránce velice těžké.
Minulá sezóna byla pro českého reprezentanta naprosto skvělá. Schick vstřelil ve 27 ligových zápasech 24 gólů a navrch přidal ještě pět asistencí. S Leverkusenem dokončili sezónu za třetím místě bundesligové tabulky a v nové sezóně se toho čekalo rozhodně víc.
Schick v probíhajícím ročníku prozatím odehrál jen 14 ligových zápasů a zapsal pouze tři góly a jednu asistenci. A ani Bayer na tom ze začátku nebyl vůbec dobře, v poslední době se ale pyšní skvělou formou a na pohárové příčky ztrácí už jen tři body.
„Minulá sezona pro mě byla skvělá, 24 gólů výborných. Ale jak dobře skončila, tak nová špatně začala. V létě první operace třísel, táhne se to se mnou. První půlrok jsem se trápil. Stejně jako celý Leverkusen, já do toho ještě zdravotně,“ řekl Schick na tiskové konferenci po slavnostním vyhlášení Fotbalisty roku.
Pražský rodák také zmiňuje, že zisk ceny Fotbalista roku je pro něj vzhledem k onomu půlroku spíše překvapením, ale o to víc si toho cení.
Faktem ale zůstává, že Schick bude citelně chybět českému týmu v nadcházející reprezentační pauze. Českou republiku totiž už v pátek čeká v rámci kvalifikace na Euro 2024 těžké domácí klání s Polskem. Kdo jej nahradí a jakou sestavu pošle do zápasu kouč Jaroslav Šilhavý je zatím otázkou.
Po psychické stránce velmi těžké období
„Zranění se mi stalo na tréninku při střele, píchlo mě v oblasti třísel. První vyšetření nic svalového neukázalo a zdálo se, že přijdu jen o jeden zápas. Jenže bolest nezmizela, trvá doteď. Pro mě složité, ale vždycky jsem se z nepříjemností dostal. Věřím i teď, plán je do tří, čtyř týdnů být zpátky, ale uvidí se. Léčba je zatím konzervativní,“ vysvětluje.
Psychicky je to pochopitelně pro českého útočníka momentálně velice složité. Jak ale Schick dodává, stále věří, že se mu podaří ze zranění brzy dostat.
„Ještě nikdy jsem tak dlouho mimo nebyl, je to frustrující. Vize nové sezony byla komplet úplně jiná. Ale pořád věřím, že všechno překonám a pojedu dál. Nakonec jsem se ze zranění vždycky dostal a podařilo se mi nastartovat zpátky. Věřím dál,“ uzavřel.
Zdroje: FAČR, Bundesliga
Bundesliga
Bellingham do Liverpoolu nejspíš nepřijde. Oba konkurenti jsou na tom lépe finančně
Jude Bellingham je momentálně asi nejžádanějším hráčem světa. Teprve 19letý klenot Borussie Dortmund chce celý svět, největšími favority jsou Liverpool, Real Madrid a Manchester City. Reds však z boje pomalu odpadají.

Jude Bellingham je momentálně asi nejžádanějším hráčem světa. Teprve 19letý klenot Borussie Dortmund chce celý svět, největšími favority jsou Liverpool, Real Madrid a Manchester City. Reds však z boje pomalu odpadají.
Bellingham začal nastupovat za Birmingham už v 16 letech, po jediné sezóně přestoupil do Dortmundu, kde si velice rychle vydobyl místo v základní sestavě.
Postupně se stal lídrem a kapitánem a zahrál si i s Anglií na mistrovství světa, kde patřil k nejlepším hráčům Albionu.
Logicky se tak o 19letého středopolaře rozjela velká přetahovaná. Liverpool, Real Madrid, Manchester City, Manchester United, Bayern Mnichov, PSG, Bellingham si může vybírat z těch nejlepších klubů na světě.
Zejména z Anglie jde velký tlak na to, aby se „Zlatý hoch“ vrátil domů, do Premier League. Jenže sám Bellinghammá údajně preferovat Real Madrid, vrchní skaut klubu Juan Calafat už se minulý týden setkal s hráčovým otcem.
Mezi favority na přestup hráče se 124 starty za Borusii se řadí i Liverpool a Manchester City. Právě Reds Bellinghama nutně potřebují, jejich záloha se totiž rozpadá a Jürgen Klopp je jeho velkým obdivovatelem.
Jenže Bellingham má v Dortmundu smlouvu do roku 2025 a nemá žádnou výstupní klauzuli. Tudíž nezáleží jen na hráči, kam bude chtít jít, jako tomu bylo loni u Erlinga Haalanda, ale také na klubu, kterou nabídku Borussia přijme.
Liverpool? Nejspíš ne
Může se tak stát, že se o hráče strhne „nabídková válka“. A podle David Ornsteina z renomovaného deníku The Athletic je momentálně hodně nepravděpodobné, že by Bellingham skončil v Liverpoolu.
„Liverpool byl s Bellinghamem spojován asi nejvíc ze všech a Klopp je jeho velký obdivovatel. Ale očekávaná částka, finanční síla jejich konkurentů a zdrženlivost Liverpoolu vstoupit do nabídkové války značně snižují šance Reds,“ informoval Ornstein.
„Neznamená to, že Liverpool boj vzdal, ovšem všechny zdroje s dobrou informovaností o situaci si myslí, že City i Real jsou teď v silnější pozici,“ dodal novinář s asi nejlepším přehledem o Premier League.
Liverpoolu by mohl hodně uškodit i fakt, že se nemusí vůbec kvalifikovat do Ligy mistrů, což by šance na příchod Bellinghama ještě snížilo. Kádr je navíc hodně přestárlý, bez motivace a potřebuje pořádně pročistit.
Zato Manchester City i Real Madrid mají našlapané kádry, které jsou ihned připravené útočit na ty nejvyšší cíle.
Liverpool už se se španělským gigantem o jednoho středopolaře přetahoval, loni v létě Klopp hodně stál o Auréliena Tchouaméniho, francouzský záložník si však vybral Real Madrid, který nakonec zaplatil Monaku 80 milionů eur a 20 přidal v bonusech.
Zdroj: The Athletic, David Ornstein
Bundesliga
Thomas Müller o prohře s Leverkusenem: Nejsme tam, kde bychom chtěli! Co po zápase řekl kouč Nagelsmann?
V německé Bundeslize momentálně probíhá tvrdý souboj o titul, přičemž každá ztráta může být rozhodující. Zatímco Dortmund ve svém posledním zápase rozstřílel svého soupeře, Bayern nestačil na Leverkusen a prohrál 1:2. Vedení v německé nejvyšší soutěži tak převzala Borussia, kouč Julian Nagelsmann pochopitelně s aktuální situací není spokojen.

V německé Bundeslize momentálně probíhá tvrdý souboj o titul, přičemž každá ztráta může být rozhodující. Zatímco Dortmund ve svém posledním zápase rozstřílel svého soupeře, Bayern nestačil na Leverkusen a prohrál 1:2. Vedení v německé nejvyšší soutěži tak převzala Borussia, kouč Julian Nagelsmann pochopitelně s aktuální situací není spokojen.
25. kolo německé Bundesligy nám nabídlo zajímavý souboj mezi Bayerem Leverkusen a Bayernem Mnichov. Favorit tohoto duelu byl jasný, Bayern si jde za dalším titulem, ačkoliv měl tedy v zádech silnou Borussii Dortmund. A právě ta se nyní před Bavory dostala.
Bayern dostal ve 22. minutě do vedení Joshua Kimmich, Leverkusen ale otočil z dvou pokutových kopů, které bezpečně proměnil Exequiel Palacios.
Stav 2:1 pro Leverkusen nakonec vydržel až do konce zápasu, domácí si tak v honbě za pohárovými příčkami zajistili veledůležité tři body.
Nutno podotknout, Leverkusen se spolu s Patrikem Schickem a Adamem Hložkem pyšní vskutku skvělou formou.
Včetně zápasu s Bayernem vyhráli svěřenci Xabiho Alonsa tři z posledních čtyř ligových zápasů a momentálně jsou osmí s tříbodovou ztrátou na šestý Frankfurt.
Bayern zvítězil ve třech po sobě jdoucích zápasech, důležitý duel s Leverkusenem nicméně nezvládl a klesl na druhé místo za Dortmund. S nastalou situací pak samozřejmě v mnichovském celku nemohou být spokojeni.
Nejsme tam, kde bychom chtěli
„Když se podíváte perspektivou celého zápasu, byla to zasloužená porážka. Rozhodně nejsme tam, kde bychom v Bundeslize chtěli být. Dnes to byl opravdu důležitý zápas, což jsme věděli už předtím, ale na hřišti to neukázali,“ řekl Müller v rozhovoru pro klubový web.
„Teď chceme zvládnout mezinárodní přestávku bez zranění, pak nás čeká velký zápas doma s Dortmundem. Ale rozhodně jsme nepočítali s tím, že do toho půjdeme takhle,“ dodal.
„Výhra Leverkusenu byla zasloužená, dnes jsme byli letargičtí. Až do posledních deseti minut jsme byli horším týmem. Dnes jsme toho nabídli prostě málo, nebylo to dost dobré,“ doplnil Müllera kouč Nagelsmann.
Zdroje: Bundesliga, Bayern Mnichov
-
Fotbalpřed 2 dny
Účastník Survivoru Martin se chce stěhovat do Česka. Je to strašný člověk, říká Petr Švancara
-
Fortuna ligapřed 3 dny
Mizérie Baníku pokračuje! Teď padl v Českých Budějovicích a fanoušci zuří. Vrba to odhadl, zní z komentářů. Jak reaguje veřejnost?
-
Fortuna ligapřed 24 hodinami
Chybně neuznaný gól Slavie? Míč se těžko mohl tolik vyrotovat, rozhodčí stál špatně, shodují se experti
-
Evropská ligapřed 3 dny
Odchod ze Slavie si budu vyčítat do konce života. Trenér PAOKu mě odpálil už v přípravě, říká Stoch