Spojte se s námi


Fotbal

Belgický Gent má finanční problémy. Odejde Ngadeu do turecké Süper Lig?

Za tři a půl roku se stal kamerunský obránce Michael Ngadeu-Ngadjui lídrem belgického Gentu, kde šéfuje obraně. Po letošní sezóně mu vyprší smlouva a vedení klubu by mělo zájem o prodloužení spolupráce, ale má to háček. Pátý celek belgické Jupiler Pro League má finanční problémy

Publikováno

dne

Za tři a půl roku se stal kamerunský obránce Michael Ngadeu-Ngadjui lídrem belgického Gentu, kde šéfuje obraně. Po letošní sezóně mu vyprší smlouva a vedení klubu by mělo zájem o prodloužení spolupráce, ale má to háček. Pátý celek belgické Jupiler Pro League má finanční problémy a klub nebude schopen splnit finanční požadavky kamerunského zadáka. O Ngadeua se už přihlásil turecký Antalyaspor, který potřebuje posílit svou obranu.

Dvaatřicetiletý Ngadeu prchl z pražské Slavie v létě 2019 do belgického Gentu, který poslal do Edenu 4,5 milionů euro. A to i přesto, že se dohodl v Praze na nové smlouvě, která byla i písemně odsouhlasena, ale nakonec dal důrazný Kamerunec přednost Belgii.

Simon odešel jako legenda, Michael jako uličník. Písemně odsouhlasená smlouva s hráčem a agentem. Přílet hráče na slavnostní podpis. V noci místo oznámeného přespání útěk do Belgie. Byli jsme jen vyjednávací páka na vyšší kontrakt. Tohle nedůstojné divadlo si klub nezasloužil, Míšo,“ napsal slávistický boss Jaroslav Tvrdík na Twitter.

Od té doby uteklo už tři a půl roku, za kterých Ngadeu odehrál 155 soutěžních utkání, ve kterých se desetkrát radoval ze vstřelené branky. Reprezentant Kamerunu je v Gentu spokojený po fotbalové i životní stránce, ale klub nejspíš v zimě nebo létě opustí.

Klub se nachází ve finančních problémech, což ovlivní případné jednání o prodlužovaní nových smluv. A to se bude týkat právě Ngadeua, kterému vyprší kontrakt v létě.

Podle belgického webu Voetballbelgie by musel přijmout výrazné snížení svého platu.

Vedení Gentu by se nebránilo ani zimnímu odchodu Ngadeua, aby získalo nějaké finanční prostředky. A toho by rád využil turecký Antalyaspor.

Patnáctý celek turecké Süper Lig už kontaktoval zaměstnavatele bývalého obránce Slavie s tím, že by ho rád přivedl už v zimě. Antalyaspor čeká boj o záchranu mezi tureckou elitou a klub by byl rád, kdyby mu Ngadeu s tímto cílem pomohl.

Zdroj: Voetballbelgie, Sabah

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.