Spojte se s námi


Bundesliga

Bayern Mnichov má novou posilu. Ze španělské Granady přichází Bryan Zaragoza

FC Bayern Mnichov získal novou posilu, kterou se stal Bryan Zaragoza. Španělský křídelník ovšem mnichovský celek posílí až v létě. Do té doby bude dál působit v Granadě, která za tento přestup vyinkasuje 15 milionů eur.

Publikováno

dne

FC Bayern Mnichov získal novou posilu, kterou se stal Bryan Zaragoza. Španělský křídelník ovšem mnichovský celek posílí až v létě. Do té doby bude dál působit v Granadě, která za tento přestup vyinkasuje 15 milionů eur.

Informace Sky se shodují se zprávami španělské televize El Chiringuito, která jako první informovala o nadcházejícím přestupu. Oba kluby jsou přitom v kontaktu již delší dobu.

Sportovní ředitel Christoph Freund se ve své snaze o zisk 22letého křídelníka zajímal již dříve. Bayern nicméně nebyl jediným klubem, co hráče sledoval, mezi kandidáty na zisk patřilo například i konkurenční RB Lipsko.

Bryan Zaragoza

Zaragoza má již za sebou i debut za španělský národní tým, za nějž si poprvé zahrál 12. října proti Skotsku. Jde o velmi obratného a rychlého hráče, který vyhledává souboje jeden na jednoho a orientuje se ve stísněných prostorech. Měří pouze 164 cm a má nízké těžiště hry, je tedy pro soupeře těžko uchopitelný.

Rodák z Málagy dosud odehrál za Granadu 51 soutěžních zápasů, vstřelil 10 gólů a na další 3 nahrál. V minulé sezóně postoupil společně se svým týmem do nejvyšší španělské ligy, ale nyní bojují svěřenci nového kouče Alexandera Medina o záchranu.

Granada se aktuálně nachází se ziskem 7 bodů na předposledním místě La Ligy. Právě Zaragoza je přitom jedním z mála pozitivních věcí, když se tu bavíme jednoznačně o nejlepším hráči v týmu.

Budoucnost

Hráči je teprve 22 let, jedná se o velký příslib do budoucna. Zatím navíc bude dál sbírat potřebné minuty na hřišti v Granadě a do Bayernu, kde má smlouvu až do roku 2028, se přesune v létě.

Mnichovský celek, jenž se aktuálně v Bundeslize nachází na druhém místě, tak přivádí po nedávném oznámení přestupu 17letého Nestora Irankundy dalšího velkého talenta.

V řešení jsou přitom i další posily jako například portugalský reprezentant João Palhinha z Fulhamu. O toho se Bayern zajímá již delší dobu a přestup byl jednu chvílí na spadnutí. Zatím ale nebylo nic oficiálně oznámeno.

Zdroj: Sky, Twitter

Reklama

Oblíbené