Spojte se s námi


Fotbal

Baskičtí separatisté vyjádřili podporu Rusku během zápasu Bilbaa s Atléticem

Souboj Athleticu Bilbao s Atleticem nebyl jen ukázkou skvělé obrany hostů a neproměněných šancí domácích. Na tribunách se objevili baskičtí separatisté s vlajkami Ruska a Sovětského svazu. Jak je známo tak Rusko finančně podporuje některé evropské separatistické skupiny a tato není vyjímkou.

Publikováno

dne

Souboj Athleticu Bilbao s Atléticem Madrid nebyl jen ukázkou skvělé obrany hostů a neproměněných šancí domácích. Na tribunách se objevili baskičtí separatisté s vlajkami Ruska a Sovětského svazu. Jak je známo, tak Rusko finančně podporuje některé evropské separatistické skupiny a tato není vyjímkou.

V souboji devátého kola španělské LaLigy se utkaly týmy Athleticu Bilbao a Atlética Madrid. Před utkáním týmy dělil jeden bod a mělo tak jít o vyrovnaný zápas. Utkání nakonec rozhodla jediná branka Antoina Griezmanna v druhém poločase, jeho tým si tak odvezl z Bilbaa plný bodový zisk.

Na utkání se v tribunách ukázali i baskičtí separatisté, kteří si s sebou vzali slogany a vlajky na podporu Ruska a Doněcké lidové republiky. Nutno podotknout, že se tak nestalo poprvé, co tato podpora od Basků přichází. Jejich vláda sice invazi na Ukrajinu odsoudila, ale to jim nebrání v podpoře Ruska.

Slova „Politika do sportu nepatří“ už jsou dávno věcí minulou. I Adolf Hitler využil olympiádu ke svojí politické podpoře. Nyní jsou to Baskové a Katalánci, kteří rozšiřují podporu Rusku ve Španělsku. Obě separatistické organizace jsou už několik let podporovány již zmiňovaným Ruskem a vrací jim to tak jejich podporou.

Proti tomuto chování se na sociálních sítích ohradila spousta obyvatel Baskicka, Katalánska ale i celého Španělska. Lidé žijící na těchto místech mluví hlavně o tom, že tyto skupiny nereprezentují názor většiny. Podle webu aa.tr dokonce 90% Španělů odsuzuje válku na Ukrajině a uznává, že Rusko páchá zločiny proti lidským právům.

Zdroj: Visegrad24

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.