Spojte se s námi


Fotbal

Baroš lituje odchodu z Liverpoolu. Nechápal ho ani Gerrard

V souvislosti s vyhranou Ligou mistrů se často skloňuje jméno Vladimíra Šmicera, ušatý pohár ale spolu s ním vyhrál i další Čech. Milan Baroš strávil v Liverpoolu tři a půl sezony, poté dobrovolně odešel. Dnes toho prý lituje.

Publikováno

dne

V souvislosti s vyhranou Ligou mistrů se často skloňuje jméno Vladimíra Šmicera, ušatý pohár ale spolu s ním vyhrál i další Čech. Milan Baroš strávil v Liverpoolu tři a půl sezony, poté dobrovolně odešel. Dnes toho prý lituje.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Milan Baroš přišel do Liverpoolu v lednu 2002 po úspěšném působení v Baníku Ostrava. V Anglii chvíli čekal na šanci, od léta stejného roku ale jeho pozice sílila a postupně měl v týmu stále důležitější roli. V létě 2003 pomohl vyhrát FA Cup.

Baroš jako nejlepší střelec Eura

K dobré pozici v kádru Liverpoolu mu pomohlo i to, když se stal nejlepším střelcem Eura 2004. O rok později byla však situace jiná, Baroš neměl jisté místo v týmu, přestože se podepsal pod triumf ve finále Ligy mistrů.

„Řekli mi, že budu mít minutáž, ale že nebudu útočník číslo jedna ani dva. Já v té době chtěl hrát a byla nabídka z Aston Villy. Dneska vím, že jsem to neměl dělat,“ řekl Baroš v pořadu Premier Club.

Baroš přitom v Aston Ville rozhodně nevyhořel. Hned při ligovém debutu proti Blackburnu vstřelil vítězný gól, celkově za Villans nasázel 14 branek. Po dvou sezónách ve West Midlands se každopádně rozhodl odejít.

Kariéra Baroše přesto nešla dolů. Lyon, Portsmouth i Galatasaray Istanbul jsou zvučné adresy, které si po odchodu z Aston Villy užil. Dalšího klubu formátu Liverpoolu už se ale nedočkal, koneckonců mnoho tak velkých ani není.

„Měl jsem zůstat a porvat se o to. Fernando Morientes byl potom dost zraněný, zápasů je tam strašně moc. Zpětně bych ten krok neudělal, měl jsem zůstat. Protože do Liverpoolu se z menšího (klubu) strašně těžko vrací,“ pokračoval Baroš.

Obhajoba ani zdaleka

Reds se sezona bez českého útočníka nepovedla. V lize skončil Liverpool třetí za Chelsea a Manchesterem United, v Lize mistrů sice vyhrál skupinu, vypadl ale hned v osmifinále. Dvakrát ho porazila Benfica Lisabon.

O Barošovi se roku 2011 bavil český novinář Karel Horing se Stevenem Gerrardem. Legenda Liverpoolu mu tehdy zdůraznila, že se z tradičního klubu neodchází, pokud ho trenér vyloženě nechce poslat pryč.

„Říkal, že je super útočník, ale že z Liverpoolu se nedochází dobrovolně. Že je škoda, že nebyl trpělivý,“ vysvětlil v Premier Clubu Horing.

Zdroj: Premier Club, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.