Spojte se s námi


Fotbal

Barcelona získala peníze na renovaci Camp Nou! Pomůže jí hned 20 investorů, na kolik to katalánský velkoklub celkově vyjde?

Pozitivní zprávy pro Barcelonu! Katalánský fotbalový velkoklub potvrdil, že se mu konečně podařilo sehnat potřebné peníze na renovaci Camp Nou. O jakou částku se má jednat a co vše má být součástí projektu?

Publikováno

dne

Pozitivní zprávy pro Barcelonu! Katalánský fotbalový velkoklub potvrdil, že se mu konečně podařilo sehnat potřebné peníze na renovaci Camp Nou. O jakou částku se má jednat a co vše má být součástí projektu?

Podle oficiálního prohlášení má jít dokonce o dvacet investorů a o částku ve výši 1,45 miliardy eur. To je v přepočtu na naši měnu zhruba 34 miliard eur.

Klub dokonce už představil plán, dle kterého bude renovace stadionu probíhat. Přestavba má probíhat po dobu tří let a začne 1. června.

S tou se pojí samozřejmě také kapacita stadionu. Ta momentálně činí 99 tisíc míst, po renovaci se má toto číslo vyšplhat na hodnotu 105 tisíc.

Během té doby bude Barcelona hrát své soutěžní zápasy na víceúčelovém stadioně Estadi Olimpic Lluis Companys, přičemž finanční dopady nakonec budou menší, než se původně predikovalo.

Španělský server Football Espaňa totiž píše, že Blaugrana měli podle původních předpokladů přijít o zhruba 93 milionů eur na příjmech ze zápasů, které se na přechodném stánku odehrají do listopadu 2024, a který bude hostit zhruba 40 utkání.

Právě v té době se katalánský velkoklub hodlá vrátit na Camp Nou, jenž bude v této době mít kapacitu 70 tisíc míst a budou dokončeny hlavní renovační práce.

Klub nicméně očekává, že finanční ztráta nebude taková, konkrétně „pouze“ ve výši 55 milionů eur. Už tak zadlužený klub také prozradil, kdy začne své splátky ve spojitosti s rekonstrukcí stadionu splácet.

A to, až bude celý projekt dokončen, tedy v červnu roku 2026. Kromě samotného stadionu však bude dalším prvkem projektu s názvem Espai Barca také úprava sportovní haly Palau Blaugrana, kanceláři a celkové infrastruktury.

Zdroje: FC Barcelona, Football Espaňa

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.