Barcelona se topí v krizi. Proti Cadizu ji nestačilo ani 82 % držení míče, obrana obrovskou minelou darovala gól

Barcelona se od konce loňské sezóny zmítá v krizi, ze které se pořád nedokáže dostat ven. Když už se objeví světlo na konci tunelu v podobě tří soutěžních výher za sebou, hráči ho prohospodařeným zápasem zase zhasnou. Naposledy podlehli nováčkovi z Cadizu, pro něhož to byla první domácí výhra v sezóně.

Zdroj: Twitter | Álvaro Negredo

82 % držení míče, 21 střel, 8 na branku. Ani takové statistiky nepomohli Barceloně k bodům a prohrála s nováčkem 2:1. Pro Culés to byla už čvrtá prohra v sezóně, stejný počet mají i výher a k tomu dvě remízy.

Na takový velkoklub nevídaná bilance. Už v 8. minutě poslal do vedení domácí Alváro Gimenez.

Prodloužený rohový kop hlavičkoval na vlastní bránu Mingueza, Ter Stegen ještě stihl zakročit, ale jen k Gimenézovi, který uklidil míč do prázdné branky.

Po změně stran se Barcelona vrhla do útoku, svojí snahu zúročila v 57. minutě. Centr Jordiho Alby si do vlastní sítě srazil Alcala, brankář Ledesma neměl proti zblokovanému centru šanci.

Pokud si Blaugranas mysleli, že už mají zápas v kapse a stačí vstřelit jen jeden gól, hrubě se spletli. Za 6 minut Cadiz udeřil znova, nutno říct, že výstavní asistenci si připsala obrana Barcelony.

Lenglet dostal těžkou přihrávku, kterou přenechával Ter Stegenovi. Ten jakoby s tím nejprve vůbec nepočítal a když už se rozhodl vyběhnout tak napálil míč pouze do dotírajícího Negreda.

Bývalý útočník Manchesteru City či Sevilly si ještě zasekl skluzujícího De Jonga a uklidil do prázdné branky.

Svěřenci Ronalda Koemana už se ve zbytku utkání na nic nezmohli a ztratili tak další zápas. Po deseti kolech se nacházejí na nelichotivém sedmém místě, mají však zápas k dobru.

Na vedoucí Atlético ztrátí neuvěřitelných 12 bodů, Colchoneros přitom mají také o zápas méně. Na úhlavního rivala Real Madrid ztrácí bodů 6.

Zdroj: livesport.cz, twitter