Barcelona porazila gólem v závěru utkání Real Madrid 2:1 a ligu vede už o dvanáct bodů!

Nedělní večer nám v rámci šestadvacátého kola španělské ligy nabídl velmi očekávaný střet Barcelony a Realu Madrid, který dopadl lépe pro domácí a i nadále drží vysoký náskok na čele tabulky.

Do konce La Ligy zbývalo před dnešním utkáním 13 zápasů. Real Madrid potřeboval z tohoto duelu brát za každou cenu všechny tři body, aby i nadále držel naději, že dokážou smazat náskok Barcelony na čele tabulky.

Do utkání vstoupili aktivněji fotbalisté Barcelony. Pozornost Courtoise nejprve prověřil Lewandowski a poté i z bezprostřední blízkosti hlavičkou Raphinha.

Byl to ovšem Real Madrid, který šel jako první do vedení, když si míč do vlastní branky srazil domácí obránce Araújo.

Belgický brankař měl v průběhu první půle daleko více práce, než Ter Stegen, ale míč se za jeho záda fotbalistům katalánského klubu dlouho dostat nepodařilo.

Krátce před koncem prvního poločasu se k míči dostal Roberto a svou ránou rozhodl o tom, že do šaten šly oba kluby za nerozhodného stavu.

Deset minut před koncem utkání se Real Madrid ujal vedení, když se prosadil střídající Asensio. Tato branka byla po chvíli odvolána z důvodu velmi těsného ofsajdu.

Už se zdálo, že se oba kluby rozejdou se stejným bodovým ziskem, ale pár minut před koncem poslal domácí do vedení Kessié.

To znamená jediné. Barcelona má po dnešním utkáním luxusní náskok dvanácti bodů na čele tabulky.

Další vzájemné utkání těchto dvou klubů nás čeká už příští měsíc, kdy se oba celky střetnou v rámci odvetného utkání domácího poháru.

Zdroj: Nova Sport 4