Liga mistrů

Barcelona po krásném zápase s Tottenhamem veze domů důležité tři body

Pravděpodobně jeden z nejlákavějších zápasů středečního programu Ligy mistrů. Tottenham hostil ve Wembley slavnou Barcelonu. Ta byla favoritem a především díky strašné první půli ze strany domácích si odváží z Londýna tři body po výhře 4-2.

Tottenham zahájil zápas úvodním výkopem a rozehrávku ze středu hřiště si mohl brzo opakovat, jelikož už ve druhé minutě inkasoval. Messi nejdříve udržel skvěle míč uprostřed pole a poslal fantastickou přihrávku za obranu doleva na Albu, proti kterému, pravděpodobně dost nesmyslně, vyběhl Lloris. Alba ale namísto střely zvolil přihrávku pod sebe na střed, kde stál Coutinho a před ním byla jen prázdná brána a obránci, co chtěli střelu zblokovat. Nicméně Brazilec nezpanikařil a poslal Barcelonu do vedení 1-0.

Na další velkou šanci či jakoukoliv střelu se čekalo vcelku dlouho. Ani jeden tým se nedokázal propracovat ke střele a probíhal tak spíše boj o střed pole. Až ve 25. minutě to zkusil Harry Kane ze střední vzdálenosti, když mířil k levé tyči, ale ter Stegen předvedl jistý zákrok a střelu chytil.

A ve 28. minutě přišel dokonce i druhý gól. Po pěkné kombinaci na útočné polovině posílal centr do vápna Messi, na hruď si ho zpracoval Suarez, který ještě přiklepával do lepší pozice Coutinhovi, jemuž ale zakončení nevyšlo a špatně trefil míč, ale ještě ho dokázal vrátit před šestnáctku, kde si nabíhal Rakitič, který střelou z voleje nádherně trefil levou tyč, od níž se míč odrazil do brány. Krásnou trefou tak chorvatský záložník poslal Barcelonu do vedení 2-0. Pro Barcelonu druhá střela na bránu v utkání a druhý gól.

O dvě minuty později to zkoušel Coutinho zpoza vápna, ale mířil jen doprostřed. To následující akce Tottenhamu byla o dost nebezpečnější, když Lamela střílel na zadní tyč a střela letěla nejspíš vedle, ale jeden z obránců ji nešťastně tečoval a ter Stegen musel předvést fantastický reflexivní zákrok. Další střelu na bránu si připsal Messi ve 34. minutě z hranice šestnáctky, ale Lloris jeho střelu bez potíží chytil.

Další větší příležitost ani u jednoho týmu k vidění v první půli nebyla. Barcelona však zaslouženě vedla 2-0, míč držela více na svých kopačkách a na střelecké pokusy to bylo 10-1 ve prospěch právě španělského celku.

Dvě minuty po začátku druhého poločasu mohla Barcelona vést už 3-0, když Messi s míčem u nohy překonal slušnou vzdálenost a po individuální akci se tak dostal až k šestnáctce, z jejíž hranice vypálil po zemi k levé tyči. Lloris byl na střelu krátký, zachránila ho však tyč, od níž se míč odrazil mimo branku.

A v 52. minutě se ukázalo, že pořekadlo “nedáš-dostaneš” je stále aktuální a pravdivé. Messi po individální akci opět zkoušel štěstí z hranice šestnáctky a opět trefil pouze levou tyč. Z následovného rychlého protiútoku pak Tottenham snížil na 2-1, když ještě před šestnáctkou dostal míč Kane, který si ho ale potáhl až do vápna, kde posadil náznakem střel na zem Semeda a poté vypálil na zadní tyč. Ter Stegen neměl šanci.

Ale netrvalo dlouho a Barcelona opět šla do dvoubrankového vedení. V 56. minutě už totiž Messimu střela k levé tyči vyšla a zvýšil tedy na 3-1. Celou akci přitom sám Messi rozjel, když poslal na levou stranu skvělý míč Jordimu Albovi, který vracel přihrávkou po zemi míč do středu šestnáctky, kam si právě Lionel Messi naběhl a střelou po zemi k levé tyči do třetice konečně poslal míč do sítě.

Jenže Tottenham to nevzdal a opět se mu podařilo snížit. V 66. minutě Lamela střílel zpoza šestnáctky na bližší pravou tyč, ale Lenglet míč tečoval tak, že ter Stegen neměl šanci na změnu směru zareagovat. Díky tomu se skóre měnilo na 3-2.

Poté přišla spíše část, kde se více faulovalo než hrálo. Takže nějaká další šance byla k vidění až v 81. minutě, kdy po pěkném průniku zkoušel vystřelit z hranice šestnáctky Lucas Moura, jenže mířil jen doprostřed brány a tam byl pozorní ter Stegen. O tři minuty poté to zkoušel individuálním průnikem do vápna Moura znovu, dostal se díky tomu do dobré pozice v blízkosti malého vápna, odkud se pokusil vystřelit, jenže mu do rány vletěl obránce a míč srazil na roh. Zanedlouho se právě po rohovém kopu dostal k hlavičce Davinson Sanchez, ale mířil jen do rukavic ter Stegena.

Tottenham v závěru zápasu tlačil, snažil se cpát dopředu a útočit. Jenže nedokázal prorazit obranou Barcelony a co víc, po hrubé chybě v rozehrávce kohoutů šli Katalánci v 90. minutě už do vedení 4-2. Byl to pravděpodobně Trippier, který od své šestnáctky nakopával míč na spoluhráče vepředu, jenže toho předskočil Alba. Ten poslal fantastickou přihrávku do otevřené a rozhozené obrany na Messiho, jenž stál sám proti Llorisovi a nedal mu šanci, když poslal míč po zemi k pravé tyči.

Více se v zápase nestalo. Alba si připsal tři asistence, Messi 2 góly a 2x trefil tyč. Zasloužená výhra Barcelony po skvělém výkonu. Mohlo to skončit větším rozdílem, ale ani Tottenham nehrál úplně špatně. První půle se sice domácím těžce nepovedla, ale v druhé půli hráli mnohem lépe, sebevědoměji, organizovaněji a dokázali se Barceloně vyrovnat. Kohouti si prohráli zápas právě v prvních pětačtyřiceti minutách, kde Barcelona vstřelila 2 branky a Tottenham žádnou, zatímco druhá půle skončila nerozhodně. Každopádně si Katalánci po výhře 4-2 připisují důležité tři body do tabulky.

Tottenham 2 – 4 Barcelona

Sestavy:

Tottenham: Lloris (C) – Davies, Sanchez, Alderweireld, Trippier – Wanyama (57. Dier), Winks – Son (66. Sissoko), Lamela (79. Llorente), Lucas – Kane

Barcelona: ter Stegen – Alba, Lenglet, Pique, Semedo – Rakitič, Busquets (91. Vermaelen), Arthur (87. Vidal) – Coutinho (83. Rafinha), Suarez, Messi (C)

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Liga mistrů

Další odchod z Atlética. Klub opouští po osmi letech Juanfran

Další rána dopadla na fanoušky Atlétika Madrid. Po odchodu Godína, Griezmanna nebo Hernandeze se s klubem loučí i Juanfran, který v pruhovaném dresu nastupoval od roku 2011.

„Nyní jsou to mé poslední dny v Atléticu. Doufám, že se brzy vrátím, protože jsem tu doma. Je mi ctí, že mě považují fanoušci za legendu, prožil jsem tu nejlepší léta života,“ citovala Juanfranova slova na rozloučenou agentura DPA.

Čtyřiatřicetiletý obránce, vlastním jménem Juan Francisco Torres Belén, odehrál v dresu Atlética od svého příchodu v lednu 2011 z Osasuny 355 zápasů, dal 6 branek a byl u všech úspěchů klubu v minulých letech. Ve španělské reprezentaci má bilanci 22/1.

Své další kroky ve sportovní kariéře prozatím neprozradil.

Letní odchody z Atlética; Zdroj: Bleacher Report Football

Liga mistrů

Finále Ligy mistrů: Tottenham řeší prodej lístků, Liverpoolu možná pomůže Firmino

Anglický Tottenham Hotspur vyšetřuje trojici svých fanoušků, kteří se pokusili prodat lístky na finále Ligy mistrů proti Liverpoolu. Ten zase čeká, jak dopadne lékařské dobrozdání útočné hvězdy.

Finále Ligy mistrů se uskuteční 1. června na stadionu Atlética Madrid Wanda Metropolitano a vstupenky jsou horkým zbožím. Bohužel pro tři fanoušky Tottenhamu se nevyplatilo spekulovat o jejich dalším prodeji a mají z toho velké trable.

Další prodej vstupenek na finále je zakázán a v případě odhalení je UEFA prostě zneplatní. Všichni tři jsou držitelé permanentek na domácí ligové zápasy a podle klubu jim dokonce hrozí, že přijdou na nějaký čas i o své drahocenné místenky.

To Liverpool řeší příjemnější starosti, zraněný brazilský fotbalista Roberto Firmino mu pravděpodobně stihne pomoci, když s pomocí lékařů dal rekordně rychle do pořádku svalové zranění z dubna.

Jeho řádný návrat se uskuteční pod dohledem lékařů, kteří pro něj vypracují speciální program přípravy,” citovala agentura DPA stanovisko “The Reds”.

Liga mistrů

Viktoria Plzeň již zná možné soupeře v Lize mistrů. Západočeši mohou narazit na obávaný švýcarský klub i na nizozemského obra

Basilej, PSV Eindhoven a Olympiakos Pireus. Tyto kluby mohou v předkole narazit na nenasazenou Viktorii Plzeň, jež postoupila do Ligy mistrů z druhého místa ve FORTUNA:LIZE.

zdroj: fcviktoria.cz

Viktoria Plzeň na rozdíl od minulého ročníku Ligy mistrů bude muset projít kvalifikací. V ní na plzeňskou královnu bude čekat velmi těžký úkol, bude muset projít přes jeden tým z této trojice. Basilej, PSV Eindhoven a Olympiakos Pireus. O zvučná jména není nouze.

Basilej v čele s českým stoperem Markem Suchým skončila ve švýcarské lize na druhém místě za Young Boys Bern. Minulý ročník skončila Basilej již ve druhém předkole po porážce od PAOK Soluň. Viktoria se s tímto švýcarským klubem tento rok již potkala a to v přípravném předsezónním zápasem. Západočeši zvítězili 2:1, díky brankám Bakoše a Čermáka.

PSV skončilo v nizozemské Eredivise na druhém místě hned v závěsu za Ajaxem. Pro Plzeň by Eindhoven byl zřejmě nejtěžším soupeřem. V týmu jsou i takové hvězdy, jakými jsou Luuk de Jong, Hirving Lozano nebo jediný český zástupce v týmu Michal Sadílek.

Viktorka se může také utkat s řeckým Olympiakosem, který skončil stejně jako dva předešlé týmy na druhé příčce. Sice Pireus nehraje nejzvučnější ligu, avšak to mu na kvalitě neubírá. V kádru má několik ostřílených hráčů. Jedním z nich je bývalý brankář Porta Jose Sa, jenž za portugalský klub odehrál dvě sezóny na postu dvojky. Takovýchto hráčů se zajímavou minulostí má Olympiakos na kontě několik.

Těžko říci, který soupeř by byl pro Viktorii těžší, ale troufnu si tipnout, že s Basilejí by hrála vyrovnaný fotbal, při kterém by mohla myslet na případný postup.