Liga mistrů

Barcelona po krásném zápase s Tottenhamem veze domů důležité tři body

Pravděpodobně jeden z nejlákavějších zápasů středečního programu Ligy mistrů. Tottenham hostil ve Wembley slavnou Barcelonu. Ta byla favoritem a především díky strašné první půli ze strany domácích si odváží z Londýna tři body po výhře 4-2.

Tottenham zahájil zápas úvodním výkopem a rozehrávku ze středu hřiště si mohl brzo opakovat, jelikož už ve druhé minutě inkasoval. Messi nejdříve udržel skvěle míč uprostřed pole a poslal fantastickou přihrávku za obranu doleva na Albu, proti kterému, pravděpodobně dost nesmyslně, vyběhl Lloris. Alba ale namísto střely zvolil přihrávku pod sebe na střed, kde stál Coutinho a před ním byla jen prázdná brána a obránci, co chtěli střelu zblokovat. Nicméně Brazilec nezpanikařil a poslal Barcelonu do vedení 1-0.

Na další velkou šanci či jakoukoliv střelu se čekalo vcelku dlouho. Ani jeden tým se nedokázal propracovat ke střele a probíhal tak spíše boj o střed pole. Až ve 25. minutě to zkusil Harry Kane ze střední vzdálenosti, když mířil k levé tyči, ale ter Stegen předvedl jistý zákrok a střelu chytil.

A ve 28. minutě přišel dokonce i druhý gól. Po pěkné kombinaci na útočné polovině posílal centr do vápna Messi, na hruď si ho zpracoval Suarez, který ještě přiklepával do lepší pozice Coutinhovi, jemuž ale zakončení nevyšlo a špatně trefil míč, ale ještě ho dokázal vrátit před šestnáctku, kde si nabíhal Rakitič, který střelou z voleje nádherně trefil levou tyč, od níž se míč odrazil do brány. Krásnou trefou tak chorvatský záložník poslal Barcelonu do vedení 2-0. Pro Barcelonu druhá střela na bránu v utkání a druhý gól.

O dvě minuty později to zkoušel Coutinho zpoza vápna, ale mířil jen doprostřed. To následující akce Tottenhamu byla o dost nebezpečnější, když Lamela střílel na zadní tyč a střela letěla nejspíš vedle, ale jeden z obránců ji nešťastně tečoval a ter Stegen musel předvést fantastický reflexivní zákrok. Další střelu na bránu si připsal Messi ve 34. minutě z hranice šestnáctky, ale Lloris jeho střelu bez potíží chytil.

Další větší příležitost ani u jednoho týmu k vidění v první půli nebyla. Barcelona však zaslouženě vedla 2-0, míč držela více na svých kopačkách a na střelecké pokusy to bylo 10-1 ve prospěch právě španělského celku.

Dvě minuty po začátku druhého poločasu mohla Barcelona vést už 3-0, když Messi s míčem u nohy překonal slušnou vzdálenost a po individuální akci se tak dostal až k šestnáctce, z jejíž hranice vypálil po zemi k levé tyči. Lloris byl na střelu krátký, zachránila ho však tyč, od níž se míč odrazil mimo branku.

A v 52. minutě se ukázalo, že pořekadlo “nedáš-dostaneš” je stále aktuální a pravdivé. Messi po individální akci opět zkoušel štěstí z hranice šestnáctky a opět trefil pouze levou tyč. Z následovného rychlého protiútoku pak Tottenham snížil na 2-1, když ještě před šestnáctkou dostal míč Kane, který si ho ale potáhl až do vápna, kde posadil náznakem střel na zem Semeda a poté vypálil na zadní tyč. Ter Stegen neměl šanci.

Ale netrvalo dlouho a Barcelona opět šla do dvoubrankového vedení. V 56. minutě už totiž Messimu střela k levé tyči vyšla a zvýšil tedy na 3-1. Celou akci přitom sám Messi rozjel, když poslal na levou stranu skvělý míč Jordimu Albovi, který vracel přihrávkou po zemi míč do středu šestnáctky, kam si právě Lionel Messi naběhl a střelou po zemi k levé tyči do třetice konečně poslal míč do sítě.

Jenže Tottenham to nevzdal a opět se mu podařilo snížit. V 66. minutě Lamela střílel zpoza šestnáctky na bližší pravou tyč, ale Lenglet míč tečoval tak, že ter Stegen neměl šanci na změnu směru zareagovat. Díky tomu se skóre měnilo na 3-2.

Poté přišla spíše část, kde se více faulovalo než hrálo. Takže nějaká další šance byla k vidění až v 81. minutě, kdy po pěkném průniku zkoušel vystřelit z hranice šestnáctky Lucas Moura, jenže mířil jen doprostřed brány a tam byl pozorní ter Stegen. O tři minuty poté to zkoušel individuálním průnikem do vápna Moura znovu, dostal se díky tomu do dobré pozice v blízkosti malého vápna, odkud se pokusil vystřelit, jenže mu do rány vletěl obránce a míč srazil na roh. Zanedlouho se právě po rohovém kopu dostal k hlavičce Davinson Sanchez, ale mířil jen do rukavic ter Stegena.

Tottenham v závěru zápasu tlačil, snažil se cpát dopředu a útočit. Jenže nedokázal prorazit obranou Barcelony a co víc, po hrubé chybě v rozehrávce kohoutů šli Katalánci v 90. minutě už do vedení 4-2. Byl to pravděpodobně Trippier, který od své šestnáctky nakopával míč na spoluhráče vepředu, jenže toho předskočil Alba. Ten poslal fantastickou přihrávku do otevřené a rozhozené obrany na Messiho, jenž stál sám proti Llorisovi a nedal mu šanci, když poslal míč po zemi k pravé tyči.

Více se v zápase nestalo. Alba si připsal tři asistence, Messi 2 góly a 2x trefil tyč. Zasloužená výhra Barcelony po skvělém výkonu. Mohlo to skončit větším rozdílem, ale ani Tottenham nehrál úplně špatně. První půle se sice domácím těžce nepovedla, ale v druhé půli hráli mnohem lépe, sebevědoměji, organizovaněji a dokázali se Barceloně vyrovnat. Kohouti si prohráli zápas právě v prvních pětačtyřiceti minutách, kde Barcelona vstřelila 2 branky a Tottenham žádnou, zatímco druhá půle skončila nerozhodně. Každopádně si Katalánci po výhře 4-2 připisují důležité tři body do tabulky.

Tottenham 2 – 4 Barcelona

Sestavy:

Tottenham: Lloris (C) – Davies, Sanchez, Alderweireld, Trippier – Wanyama (57. Dier), Winks – Son (66. Sissoko), Lamela (79. Llorente), Lucas – Kane

Barcelona: ter Stegen – Alba, Lenglet, Pique, Semedo – Rakitič, Busquets (91. Vermaelen), Arthur (87. Vidal) – Coutinho (83. Rafinha), Suarez, Messi (C)

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Evropská liga

Koeficient českých klubů roste! V předkole Ligy mistrů tak udrží dvě místa

Koeficient českých fotbalových klubů nadále roste. Po nepodařeném začátku podzimu se během dvou herních kol vše doslova otočilo a vzhledem k solidním výsledkům ve vyřazovací části Evropské ligy je vysoce pravděpodobné, že budeme nadále vídat dva týmy v předkole Ligy mistrů.

Poslední podzimní kolo evropských pohárů dalo naději, že by české kluby mohli pozici v elitní patnáctce udržet. Nicméně po výhře Plzně nad Záhřebem a remíze Slavie s Genkem vypadá vše jinak. V současné době tak Česká republika drží 14. pozici.

Jak se udělují body? Za vítězství tým obdrží 2 body, za remízu jeden. Vše se pak dělí počtem klubů, který má daný stát v evropských pohárech. Česká republika vstupovala s pěti týmy, tudíž za toto kolo obdržela 0,6 bodu. Díky tomu tak následuje posun před Dánsko, které již nemá žádný tým v pohárech, a také Švýcarsko, které ale reprezentuje již jen Curych v Evropské lize.

Ten ale první utkání prohrál s Neapolí 3:1 a je tak pravděpodobné, že v pohárech skončí. Cíl českých týmů je bezpochyby umístění v první patnáctce. Mimo zmíněné státy může do boje zasáhnout ještě Dinamo Záhřeb, které aby ale muselo přes Plzeň postoupit a následně zvítězit i v osmifinále.

Ovšem české týmy mají šanci i na 13. místo. To patří Řecku, které má v toulci pouze Olympiakos, který v prvním zápase remizoval s Dynamem Kyjev. Situace tak může být v příštích týdnech ještě příznivější.

Liga mistrů

V Nizozemsku to neměl Real vůbec jednoduché, i přes to si ale odváží slušný výsledek

Ajax byl lepší, ale Real dokázal využít svoje šance, kterých nebylo moc. Vítěz posledních tří ročníků zvítězil 2:1. V tomhle utkání jsme byli poprvé svědkem toho, že rozhodčí po přezkoumání videa neuznal gól. Stalo se tak vůbec poprvé v Lize mistrů.

První větší šanci si vytvořil v deváté minutě Mazraoui, ten však z dobré pozice v pokutovém území netrefil bránu. Ve čtrnácté minutě si na své přišli fanoušci Realu Madrid. Až do pokutového území se po individuální akci dostal Vinicius, jeho střelu však vyrazil Onana na rohový kop.

Ve 26. minutě orazítkovala střela Dušana Tadiče pouze levou tyč brankáře Courtoise. O deset minut později se po nádherné kombinaci svých spoluhráčů dostal Ziyech, tomu však belgický brankář Courtois perfektně zmenšil úhel, a jeho střelu vyrazil. Z této tutovky byl pouze další rohový kop.

Ve 37. minutě překonal Belgičana obránce Ajaxu Tagliafico svoji hlavičkou, rozhodčí však po přezkoumání videa neuznal gól kvůli ofsajdu, což se stalo vůbec poprvé v celé historii Ligy mistrů. Skóre tak zůstalo 0:0.

Dvě minuty před koncem prvního poločasu se blýskl ještě jednou individuální akcí Dušan Tadič, avšak znovu netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Hlavní rozhodčí poslal obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Diváci na stadionu Amsterdam ArenA viděli v 51. minutě utkání v šanci Benzemu. Na jeho střelu do pravého dolního rohu však pohotově zareagoval mladý brankář Onana.

Co nevyšlo Benzemovi v 51. minutě, to mu vyšlo o devět minut později. Asistencí se blýskl Vinicius a Benzema uklidil míč do levého dolního rohu brány.

V 75. minutě utkání výborně zužitkoval kombinaci svých spoluhráčů Hakim Zyiech, jenž překonal po přihrávce Nerese brankáře Realu Madrid, kterým je Thibaut Courtois.

Ještě jednoho přesného zásahu jsme se dočkali tři minuty před koncem zápasu. Marco Asensio se objevil v blízkosti brány, kam nasměroval svoji přihrávku Dani Carvajal, a pak neměl problém uklidit míč do brány.

Za zmínku stojí ještě 90. minuta, kdy za svůj nešetrný zákrok viděl Sergio Ramos žlutou kartu, což znamená, že si odvetu nezahraje.

Po čtyřech minutách nastaveného času ukončil Damir Skomina utkání za stavu 2:1 pro Real Madrid. Nizozemský tým však hrál pohledný fotbal a stále má šanci na postup do čtvrtfinále. Na Santiago Bernabeu by však musel zvítězit alespoň 2:0.

Liga mistrů

Ángel Di María se dokonale pomstil fanouškům Red Devils, kteří jej včera zahrnuli nenávistí

Od

Sotva vkročil nohou Argentinec na trávník hřiště Manchesteru United, celý Old Trafford na něj začal bučet a projevovat mu svou zášť. Po zápase se však mohl Di María radovat a ochozy opařeně mlčely.

Fanoušci Manchesteru United dodnes nemohou zapomenout Argentinci jeho katastrofální výkony v klubu v sezóně 2014/2015. Tehdejší manažer Van Gaal podepsal záložníka za rekordní částku 59,7 milionů liber. Během svého ročního působení v Manchesteru se však Di María nikdy pořádně neprosadil. Manažer jej nasazoval na celkem šest různých pozic na hřišti, hráč se cítil navíc v Anglii nepohodlně, v jeho domě se ho dokonce pokusili vykrást. Celkem si připsal pouze žalostné 4 góly ve 23 zápasech. Po sezóně si všichni oddychli, když jej vykoupil bohatý Paris Saint-Germain, byť se ztrátou 15,4 milionů liber.

Včera to však byl jiný příběh. Jako by se cítil Di María extra motivovaný, chtěl ukázat, co v něm skutečně je, a že jeho výkony před pěti lety nebyly v žádném případě standardem. Musíme říct, že se mu to dokonale povedlo.

V prvním poločase na něj byl spáchán ostrý faul, to když se zároveň s pravým bekem Ashley Youngem řítili za míčem, který mířil mimo hřiště do autu. Di María už pohybem naznačoval, že se za přihrávkou nepožene, ubíral ze své rychlosti a začal brzdit, aby neskončil mimo trávník. V tom okamžiku se do něj však opřel zpevněný Young a doslova Argentince vyhodil do bariér a plotu u tribuny. Zákrok vypadal nešetrně, hrubě, jeho dohra mohla být mnohem horší, než nakonec byla. Di María skončil potlučený, s naraženým bokem a rukou, dlouho se sbíral zpět na nohy, musel být ošetřován. To vše za posměchu fanoušků a diváků, Old Trafford zde neukázal příliš vlídnou tvář.

Trenér PSG se na adresu Younga vyjádřil následovně: “Nebylo opravdu vůbec nutné, aby Di Maríu strčil do plotu. Sám moc dobře ví, že ze hřiště k tribuně je kopec dolů. Nemyslím si však, že to bylo s úmyslem našeho hráče zranit a já jsem rád, že se nestalo nic vážného. Di María se oklepal a nejspíše ho to ještě více povzbudilo a motivovalo.” Chvíli to však vypadalo, že Di María nebude pokračovat, což by pro budoucí vývoj hry byla velká škoda, tím spíš, když už pařížský gigant přijel bez Cavaniho a Neymara. Zákrok si můžete prohlédnout na videu níže:

Zdroj: RMC Sport 1

Ve druhé poločase se Argentinec ukázal v takovém světle, jak jej nejspíše chtěli vídat fanoušci Manchesteru United v dresu Red Devils – byl aktivní, nabízel se spoluhráčům, tvořil hru a byl jedním z nejnebezpečnějších hráčů pro obranu domácího týmu na hřišti.

Jeho chvíle přišla v 53. minutě při rohu PSG. Ten zahrál přesně do místa, kde mu nabíhal spoluhráč Kimpembe. Paul Pogba centr podskočil a míč ho přelétl, Matić k hostujícímu hráči již nestihl přistoupit, a ten zblízka nechytatelně skóroval. De Gea lovil míč poprvé ze sítě. Di María si v rámci oslavy neodpustil hlasitá slova k blízko stojícím fanouškům Manchesteru, francouzský žurnalista Laurens měl pro Argentincovo chování pochopení: “Dokážu se vžít do kůže Di Maríovi. Je těžké snášet takové chování (bučení fanoušků) od svého bývalého klubu, když tušíte, že jste tehdy nemohl udělat o moc více. Pod Van Gaalem to prostě nefungovalo. Ani sám Di María nejspíše neočekával, že se při návratu na Old Trafford vůči němu strhne taková bouře.”

O pár minut později, když se přestěhoval pod domácí kotel k dalšímu rohovému kopu, k němu přilétla láhev s pivem. Tehdy se v dobrém rozmaru hrající Di María naoko z láhve napil. Nebyla to poslední věc hozená směrem k němu, za dalších pár okamžiků k němu přilétla láhev s vodou. Bylo to těsně před jeho druhou asistencí na gól Mbappého po hodině hry.

Dvě asistence, vítězství 2:0 z venkovního hřiště. To se počítá. Způsob, jak se pomstít za nepřátelskou atmosféru, skoro lepší pohledat.