Spojte se s námi


Fotbal

Barcelona odmítá příchody velkých hvězd, nedorazí ani eso Bayernu. Šéf klubu prozradil přestupové plány. Co říká na Mbappého v Realu Madrid?

Fotbalová Barcelona před sebou má nelehký úkol. Zatímco Real Madrid ve velkém posiluje svůj hráčský kádr, v katalánské metropoli musejí vymýšlet, jak nakládat s omezeným rozpočtem tak, aby bylo možné odvěkému rivalovi konkurovat. O přestupových plánech promluvil šéf klubu Joan Laporta.

Publikováno

dne

Fotbalová Barcelona před sebou má nelehký úkol. Zatímco Real Madrid ve velkém posiluje svůj hráčský kádr, v katalánské metropoli musejí vymýšlet, jak nakládat s omezeným rozpočtem tak, aby bylo možné odvěkému rivalovi konkurovat. O přestupových plánech promluvil šéf klubu Joan Laporta.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Real Madrid vřele posiluje, zatímco Barcelona se musí držet zkrátka. Vítěz 15 titulů Ligy mistrů získal Kyliana Mbappého a ještě se snaží o příchod Alphonsa Daviese, katalánský gigant si i kvůli složité finanční situaci musí nechat na podobně hvězdné posily zajít chuť.

Navzdory tomu se prezident klub Joan Laporta k příchodu Mbappého k odvěkému rivalovi v krátkosti vyjádřil. „Když jste fanoušek Barcelony, není to dobrá zpráva. Ale upřímně, preferuji naši strategii důvěry v projekt s našimi odchovanci z La Masie. Respektuji naše rivaly, ale chci zachovat naši filozofii,“ cituje jej Fabrizio Romano.

Nedávno přitom médii rezonovala i zpráva, dle níž byla Barcelona v roce 2017 blízko tomu, aby Mbappého získala. Odmítla. Místo něj vyplatila astronomickou sumu za věčného maroda Ousmane Dembélého.

Ale zpět do současnosti. Blaugranas řeší, jak udržet tým co nejsilnější. Jisté je, že jej do nové sezony povede jako hlavní kouč nově Hansi Flick. Laporta prozradil, že o příchodu německého stratéga přemýšlel od momentu, kdy se dostal do čela vedení klubu.

Bývalý lodivod Bayernu dle jeho slov začal tým studovat už v momentě Xaviho oznámení, veškeré recenze na něj jsou prý extrémně pozitivní. Muselo se to stát, má jasno šéf katalánského celku.

Barcelona odhalila přestupové plány

Jak již bylo zmíněno, Barcelona si na přestupovém trhu nemůže kdovíjak vyskakovat. Dobrou zprávou ale je, že podle slov Joana Laporty nemusí prodávat žádného svého klíčového hráče. Stejně tak ale evidentně po žádné velké hvězdě nepůjde.

S příchodem do katalánské metropole byli spojování Joshua Kimmich či Martín Zubimendi. „Nemyslím si, že půjdeme po velkých jménech, stejně jako žádné naše hvězdy neplánujeme prodávat. Poohlížíme se ale po novém křídle a novém záložníkovi. Také máme své talenty, kteří mohou tyto posty pokrýt,“ reagoval na spekulace prezident klubu.

Zajímavostí je, že Robert Lewandowski se vzdal finančních benefitů, aby mohl v Katalánsku zůstat. Co se pak týká kádru, měla by v něm setrvat i portugalská dvojice Joao Félix a Joao Cancelo, kteří jsou ale v týmu pouze na hostování.

„Deco (sportovní ředitel – pozn. red.) už na tom pracuje, chceme, aby oba zůstali. Félixova kvalita je excelentní, jsem s jeho sezonou spokojený. Ostatně jej Hansi Flick chtěl už v době, kdy trénoval Bayern,“ uzavřel téma Joan Laporta.

Zdroj: Fabrizio Romano, Mundo Deportivo, Barca One

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.