Spojte se s námi

Bundesliga

Barcelona na rozdíl od Bayernu úspěšná v poslední den přestupového období

Barcelona i Bayern se na poslední chvíli snažili v poslední den přestupového období dotáhnout přestupy dvou hráčů. Bavorský velkoklub jednal o hráčích s anglickým Fulhamem a Southamptonem, Katalánci hledali posily v konkurenčním Atlétiku Madrid a Manchesteru City.

Publikováno

dne

Barcelona i Bayern se na poslední chvíli snažili v poslední den přestupového období dotáhnout přestupy dvou hráčů. Bavorský velkoklub jednal o hráčích s anglickým Fulhamem a Southamptonem, Katalánci hledali posily v konkurenčním Atlétiku Madrid a Manchesteru City. Úspěšně to ale dopadlo jen pro jednoho.

Bayern Mnichov ve středu potvrdil odchod Ryana Gravenbercha do Liverpoolu. Anglický gigant za něj zaplatil 40 milionů eur, přestup však znamenal zmenšení šíře kádru ve středu hřiště. Řešením měl být portugalský středopolař Palhinha z Fulhamu.

Dvacetiosmiletý Portugalec přišel do Fulhamu před rokem ze Sportingu Lisabon. Během jedné sezony se vypracoval ke špičce Premier League, co se týká hráčů na jeho pozici. Začaly kolem něj kroužit velkokluby, dlouho však nepřicházela žádná nabídka, kterou tak udělal pár dnů před koncem přestupového okna Bayern.

Získejte zdarma až 500Kč zdarma za regitraci

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Palhinha už zvládl dvě zdravotní prohlídky v Mnichově a vše se zdálo být hotové. Fulham ale chtěl najít náhradu, vyhlédl si Scotta McTominaye, ale čas byl proti nim a s United se nedokázali dohodnout na částce, což znamenalo že v Anglii zůstal i Palhinha.

Německý velkoklub chtěl také dotáhnout přestup Armena Bella-Kothchapa ze Southamptonu do úspěšného konce, proti byl však anglický klub, a nakonec i PSV Eidhoven, kam německý hráč zamířil na roční hostování.

Dvojice hráčů, o které měla zájem Barcelona, nikoho nepřekvapí. Byli jimi Joao Cancelo a Joao Félix. Ohledně portugalského krajního beka byli Katalánci (prý) domluveni s Manchesterem City už delší dobu.

Čekalo se jen na uvolnění financí, kvůli finančnímu fair play LaLigy. Fabrizio Romano nakonec oznámil krátce před půlnocí, že hostování bylo opravdu dotaženo a Cancelo bude moci být zaregistrován.

Cancelo na jaře hostoval v Bayernu, kde svými výkony nezaujal natolik, aby za něj klub zaplatil požadovanou částku Manchesteru City. Ani po návratu k Citizens však Cancelo nenastupoval podle očekávání, a tak bylo jasné že bude muset odejít. Nejdříve to vypadalo, že v Barceloně bude hostovat s případnou opcí na přestup, nakonec však podmínky opci nezahrnují.

Joao Félix po návratu do týmu Diega Simeoneho prohlásil do médií, že je jeho snem hrát za Barcelonu. Automaticky byl tak poslán mimo kádr. Co jeho přesunu na Camp Nou bránilo? Jestli si myslíte, že to bylo finanční fair play, tak si to myslíte velice správně.

Barcelona pro to, aby byl přesun hráče možný, udělala všechno. Na hostování odešli Fati, Eric Garcia, Lenglet, prodán byl Abde. Nakonec se podařilo nasčítat úspory a Félix se mohl k týmu připojit na jednoroční hostování bez opce na přestup.

Zdroj: Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené