Spojte se s námi


Fotbal

Barcelona musí opět řešit problémy s registrací svého fotbalisty. Chystá se prodej dalších televizních práv?

Barcelona se dlouhodobě nenachází v nejrůžovější finanční situaci, která jí komplikuje případné registrace nových hráčů a nových smluv. K dalším takovým problémům se přidala nová smlouva Gaviho.

Publikováno

dne

Barcelona se dlouhodobě nenachází v nejrůžovější finanční situaci, která jí komplikuje případné registrace nových hráčů a nových smluv. K dalším takovým problémům se přidala nová smlouva Gaviho.

La Liga zamítla požadavek Barcelony na registraci Gaviho jako hráče prvního týmu po zaslání nové, vylepšené smlouvy. 18letý záložník již před nějakým časem souhlasil s novou smlouvou, ve které je navíc uvedena výstupní klauzule ve výši 1 miliardy eur.

Barcelona ve středu vyplnila potřebné papíry a doufala, že se jí podaří Gaviho registrovat do konce přestupového období. Ten je do současné chvíle veden jako fotbalista mládežnického celku

La Liga požadavek zamítla, protože katalánský klub nemá finanční prostor pro provedení dané registrace. Zamítnutí bylo provedeno podle pravidel finančního fair play, kdy není povolena nová registrace smluv v průběhu sezóny za předpokladu, že klub překročí platový strop na nadcházející ročník.

Barcelona doufala, že odchody Piqueho a Depaye umožní určitý manévrovací prostor. Vedení La Ligy je vůči Barceloně ovšem neúprosné.

V současné chvíli čeká na možnost podpisu nové smlouvy i obránce Ronald Araujo. Oba dva fotbalisté jsou však klidní, protože věří, že klub situaci brzy vyřeší.

Další prodej televizních práv?

Barcelona už v létě aktivovala různé finanční páky, jako třeba prodej televizních práv na dalších 25 let. La Liga ovšem dala jasně najevo, že období těchto řešení končí. Zavedla pravidlo, že mimořádný příjem z prodeje majetku nebude zvyšovat hranici platového stropu

V daném pravidlu je jedna výjimka. Pokud se jedná o majetek, který generuje ztrátu, může být zisk do navýšení stropu zahrnut. V takovém případě by vedení mohlo přistoupit na prodej BarcaTV , která je ročně ve ztrátě zhruba 6 milionů euro.

Pro Barcelonu tak nezbývá moc možností. Největším problémem jsou stále mzdové náklady, které by potřeboval klub snížit. V současné chvíli je na platy vydáváno zhruba 660 milionů euro avšak ideální hranice by pro klub měla být stanovena někde mezi 450 – 500 milionů euro.

Zdroj: espn.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.