Reklama

Barcelona kvůli rekonstrukci opustí Nou Camp. Kde má odehrát své domácí zápasy?

Všechny stadiony to jednou čeká, leč spoustu klubů to slovo silně straší. Nou Camp, domácí svatostánek FC Barcelony, není výjimkou. Stavební práce mají trvat několik let, prezident klubu také prohlásil, jak dlouho budou hráči Barcelony hrát tzv. ve vyhnanství.

V příštím roce zahájí katalánský velkoklub dlouho plánovanou rekonstrukci svého domácího stadionu.

Prezident klubu, Joan Laporta, potvrdil, že Blaugrana bude minimálně rok odehrávat své domácí zápasy jinde. Ale kde? I tohle je už nyní jasné. Pro následující ročník se Barcelona přesune na stadion Johana Cruyffa, jenž je součástí tréninkového komplexu.

Za normálních okolností zde působí ženský tým. Momentálně má tento stadion kapacitu 6 000 diváků, vedení klubu ji vzhledem k výše zmíněným důvodům plánuje navýšit, a to až o 44 tisíc.

“Zvažujeme různé možnosti, ale hlavním kandidátem je stadion Johana Cruyffa,” řekl v rozhovoru pro katalánské rádio Rac1 Laporta.

“Nový stadion je klíčový pro fungování klubu a jeho bezprostřední budoucnost. Bude to mít na Barcu důležitý vliv, protože díky tomu budeme moci soupeřit s našimi rivaly, kteří už udělali, co bylo třeba,” doplnil.

Zřejmě se teď nabízí otázka, jak Barcelona zvládne takovou finanční zátěž, když v minulé sezóně vykázala ohromnou ztrátu ve výši 481 milionů eur.

Vedení klubu v souvislosti s financováním rekonstrukce jedná s investiční bankou Goldman Sachs, u které by Barcelona mohla získat úvěr ve výši jedné a půl miliardy eur. Finanční plán však všichni členové vedení klubu musejí ještě schválit.

Aktuální kapacita stadionu čítá 99 000 volných sedaček. Po této rekonstrukci, která má trvat tři až čtyři roky, má toto číslo vzrůst na hodnotu 110 000 míst. Vylepšeno bude také okolí stadionu.

Zdroj: RTE

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. 😁 Barcelo si přestaví “záložní” stadionek z 6 tis. na 44 tis. a Česká republika nebude mít ani v roce 2022 ani jeden Národní stadion pro 32-33 tis. diváku ! To je ostuda ☹

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené