Spojte se s námi


Fotbal

Barcelona je ve válce s La Ligou. Laporta připravuje další páku. Prodá nakonec klubovou TV?

Složitá finanční situace Barcelony ztěžuje registraci Gaviho do áčka a jeho podpis nové smlouvy. Podle klubu La Liga neprávem omezuje jeho manévrovací prostor. Hlavním cílem katalánského velklubu je nyní snížit platy, ale existuje také myšlenka přejít k dalšímu pákovému efektu.

Publikováno

dne

Složitá finanční situace Barcelony ztěžuje registraci Gaviho do áčka a jeho podpis nové smlouvy. Podle klubu La Liga neprávem omezuje jeho manévrovací prostor. Hlavním cílem katalánského velklubu je nyní snížit platy, ale existuje také myšlenka přejít k dalšímu pákovému efektu.

Barcelona stále nemůže registrovat Gaviho na soupisku áčka a dát mu novou smlouvu. Znemožňují to nařízení LaLigy. Klub tuto událost plánoval po odchodech Gerarda Piquého a Memphise Depaye. „Podle článku 101 Finančního řádu fair play neumožňuje LaLiga registraci nových smluv v polovině sezóny, pokud kalkuluje s tím, že klub v nadcházející sezóně překročí platový limit, a to ani v případě, že v danou chvíli má finanční prostředky.“

Prezident LaLigy Javier Tebas se domnívá, že Barça v červenci opět překročí limit, tudíž neusnadní katalánskému klubu registraci 18letého záložníka. Blaugranas připouští, že LaLiga uplatňuje současná pravidla správně, i když tvrdí, že před podobnými situacemi ohledně nových smluv dříve přivírala oči.

Barcelonští by v létě neměli mít problém uvolnit dostatek finančních prostředků na registraci Gaviho a jeho novou smlouvu. Vzhledem k tomu, že jsou aktuálně nad hranicí finančního fair play. Momentálně jsou v situaci, že na každé 4 miliony eur, které chtějí utratit na platy, musí uvolnit 10 milionů eur, ať už prostřednictvím nových příjmů, nebo formou prodeje hráčů.

Katalánci otevřeně přiznávají, že jsou ve válce s La Ligou. V tomto bodě, vedle sporu o registraci Gaviho, existuje také otevřená žaloba, kterou Barça podala proti La Lize, aby mohla použít 15 % z 600 milionů eur, které klubu půjčila investičně bankovní společnost Goldman Sachs v létě 2021 na zvýšení mezd.

Barcelona si stěžuje, že 38 klubů Primera a Segunda División, které podepsaly smlouvu s CVC, mohou využít 15% půjčky, kterou americký fond poskytl všem signatářům na registraci hráčů. Barça nevidí pro svou situaci jiné řešení než snížení mzdových nákladů o 150 až 200 milionů eur.

Jediným způsobem, jak udělat místo v platovém stropu, je proto snížení mezd, které trápí jejich rozpočet. V současné době jsou celkové mzdové náklady 656 milionů. Aby splňovaly veškeré požadavky, měly by se nicméně pohybovat rozmezí 450 až 500 milionů eur.

La Liga již před pár týdny varovala, že pákovým efektům je konec. Mimořádné příjmy z prodeje majetku již nebudou zvyšovat platový strop. S jednou výhradou, pokud prodávaný majetek generuje ztráty. Jedním z příkladů takového aktiva je Barça TV. Klub letos v červnu po osmi letech od Telefóniky získá zpět správu svého mediálního kanálu.

Některé klubové zdroje připouštějí, že jednou z možností je jeho prodej. Každý rok klub utratí 6 milionů eur za Barça TV. Výnosy z prodeje Barça TV – zcela nebo zčásti – by měly přímý dopad na platový strop pro příští sezónu. Pro kontext je třeba dodat, že pracovníci Barça TV stávkují. Před pár týdny oznámili, že budou stávkovat na každém zápase Barcelony, pokud jim Telefónica výrazně nezlepší platy a pracovní podmínky.

A skutečně se stalo. Při příležitosti utkání s Realem Madrid (15. ledna), Ceutou (19. ledna) nebo nedávno s Realem Sociedad (25. ledna) televizní kanál Barça TV nevysílal žádný studiový ani zápasový program, jak tomu bývá obvykle. Zaměstnanci Barça TV také vyzvali Joana Laportu, aby se jednání zúčastnil.

Zdroj: Twitter, FCBarca

Reklama

Fortuna liga

Ondřej Novotný zhodnotil působení Petra Švancary v Survivoru: Nejrychlejší přestup kariéry pro něj nic nevyřešil

Reality show Survivor už za sebou má podstatnou část druhé řady a z pohledu sportovního, zejména fotbalového fanouška zamrzí, že už v ní nepokračuje bývalý fotbalista Petr Švancara. Jeho účast zpětně zhodnotil promotér organizace Oktagon MMA a moderátor Survivoru Ondřej Novotný.

Publikováno

dne

Reality show Survivor už za sebou má podstatnou část druhé řady a z pohledu sportovního, zejména fotbalového fanouška zamrzí, že už v ní nepokračuje bývalý fotbalista Petr Švancara. Jeho účast zpětně zhodnotil promotér organizace Oktagon MMA a moderátor Survivoru Ondřej Novotný.

První série reality show Survivor nebyla taková, jak se očekávalo, a tak mělo v té druhé přijít k výraznému zlepšení. To si víceméně povedlo a hodně tomu pomohl zajímavý výběr celebrit. Mezi nimi byl například bývalý fotbalista Petr Švancara, kterého není těžké si oblíbit.

S ikonou Zbrojovky Brno se příliš nepočítalo, nicméně sportovní fanoušci byli zvědaví, jak si povede, když bude trpět hlady a jak celkově do prostředí pořadu zapadne. Nicméně Švancara velice mile překvapil.

Opět sypal vtipné hlášky, dělal si legraci a jak popisuje Ondřej Novotný na svých sociálních sítích, zkušenosti z týmového sportu přenesl i do Survivoru, když jednak přinesl vlastní týmový pokřik, týmovou strategii, úspěšné souboje a dobrou náladu „v kabině“.

Moderátor reality show označuje Švancaru za krále hlášek a legrace nejen letošní série. „Brzdil kmen v taktizování a sociální hře, ale právě to byla ta jeho hra a byla dlouho úspěšná,“ pochválil Novotný moravského patriota.

Švancara ovšem v jistém momentu začal hrát a dle Novotného hrál hbitě a dobře. Šéf Oktagonu posléze podotknul, že bývalý hráč Brna či pražské Slavie jako jediný 37 dní vlastně nic hezkého nevyhrál a nejedl. Připomněl také moment, kdy v aukci vyhrál kraví mozek.

„100% ho překvapilo, jak emočně a citově je tahle hra náročná. Survivor je doslova vyděrač citů a pocitů, které v běžném životě nevyplavou na povrch. A i tady oceňuji, že se nesnažil předstírat, že se tomu ubrání. Šel do toho prsama a dostal od té hry pochvalu i na zadek,“ dodal Novotný.

Na závěr Novotný poděkoval Švancarovi za hru a pozval jej na nejlepší vlašák i pivo.

Zdroj: Instagram, Ondřej Novotný, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Českou reprezentaci čeká nabitý květen. Po turnaji v Baku se utká s Ghanou

Publikováno

dne

Tři z posledních čtyř evropských šampionů v malém fotbale se představí na mezinárodním turnaji, který se v ázerbájdžánském Baku koná od 1. do 6. května. Vedle domácích úřadujících mistrů Evropy, kteří loni v červnu vyhráli klání ve slovenských Košicích, obdrželi pozvánku také čeští reprezentanti, jejich předchůdci na kontinentálním trůnu, a hráči Kazachstánu, šampioni z roku 2016.

Mezinárodní turnaj pořádá Ázerbájdžánská federace malého fotbalu k výročí sta let od narození bývalého prezidenta země Heydara Aliyeva. Výše zmíněnou trojici účastníků doplňují Jihoafrická republika, Francie, Gruzie, Itálie, Srbsko, Turecko a Ukrajina.

„Chceme hrát maximální počet šesti zápasů, taková konfrontace se nedá jinak nahradit, proto jsme vyvinuli aktivitu, abychom tam letěli. Očekáváme velkou kvalitu a samozřejmě vymazlené prostředí, protože Ázerbájdžán chce pořádat mistrovství světa pro rok 2025 a tenhle turnaj bere jako zkoušku, zda takovou akci zvládne uspořádat a zda budou týmy spokojené. Hodně se těšíme,“ uvedl generální manažer reprezentačního A týmu Luděk Zelenka.

Kláním v Baku zahájí národní mužstvo herní přípravu před mistrovstvím světa, které od 26. října do 4. listopadu hostí Spojené arabské emiráty.

„Plán přípravy vždycky řešíme podle toho, jaké jsou možnosti asociace, a vyhodnotili jsme si, že přípravný turnaj v Baku je asi nejvíc, co v letošní sezoně můžeme udělat. Sice bude pět měsíců před akcí, ale taková konfrontace bude strašně důležitá,“ vysvětlil Zelenka.

Mezi 25. a 30. květnem pak česká reprezentace sehraje dva duely s Ghanou, která v České republice plánuje týdenní pobyt.

„To je soupeř, kterého normálně nepotkáme. Jelikož se střetneme ve dvou různých dnech, nejspíš ve čtvrtek a v pondělí, můžeme na každý zápas postavit jiný výběr, aby si hráči zkusili takovou konfrontaci,“ objasnil manažer.

Zatímco proti africkému soupeři budou čeští trenéři patrně testovat i některé nováčky, do Baku hodlají vzít nejsilnější možný výběr.

„Udělali jsme si nominačku dvaceti nejlepších hráčů, se kterými počítáme a chceme je vzít, ale nejspíš nepojedou všichni. Turnaj se koná v době, kdy u nás finišuje fotbalová sezona, uděláme maximum, abychom vytvořili konkurenceschopný tým. Taky zohledníme, kdo je schopný si na malý fotbal udělat čas a kdo ho dává na druhou kolej. Ovšem neznamená to, že kdo nebude v Baku, nemůže být na mistrovství světa,“ upozornil.

Před šampionátem v Ras Al Khaimah plánuje česká reprezentace další soustředění.

„Minulý rok jsme u nás hostili Angličany, tentokrát bychom si rádi udělali u nich třeba týdenní přípravu bezprostředně před akcí nebo v dohledné době před ní,“ doplnil Zelenka.

Na reprezentaci do 23 let čeká na konci září mezinárodní turnaj ve slovenské Bratislavě.

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Tottenham prý chce 100 milionů liber za Kanea. Nepřipouští však odchod v rámci Anglie

Harry Kane patří do Tottenhamu už několik let. Jenže také dobře ví, že v dresu Kohoutů nejspíš nic nevyhraje, a tak chce odejít jinam. Spurs mu tuto možnost několikrát zamítli, teď se však zdá, že k odchodu svolili.

Publikováno

dne

Harry Kane patří do Tottenhamu už několik let. Jenže také dobře ví, že v dresu Kohoutů nejspíš nic nevyhraje, a tak chce odejít jinam. Spurs mu tuto možnost několikrát zamítli, teď se však zdá, že k odchodu svolili.

Pokud v posledních letech řeknete Tottenham, každému se vybaví Harry Kane. Anglický útočník je ztělesněním Spurs, kteří jsou na jeho bodovém přísunu závislí.

V sezóně 2014/15 prorazil naplno do áčka po několika hostováních a ukázal se 21 góly. A tento standard už si držel. Další sezóny nasázel jen v Premier League 25, 29, 30, 17, 18, 23 a 17 gólů. V aktuálním ročníku má ve 28 zápasech na kontě už 21 gólů.

Jenže pokud Tottenham rovná se Kane, Tottenham nerovná se trofeje. Spurs na velkou trofej čekají spoustu let a aktuálně to nevypadá, že by nějakou získali. Proto chtěl kapitán anglické reprezentace v létě odejít do Manchesteru City za každou cenu, dokonce si chtěl přestup vytrucovat, ale vedení mu odchod nepovolilo.

Kane je totiž polovina týmu. Pokud odejde on, sesype se vše. Na druhou stranu závislost na něm je až příliš velká a pokud se Spurs naučí hrát bez něj, získají za jeho peníze 2-3 kvalitní posily do základu, může je to v celkovém měřítku posunout.

Zvlášť teď, když se v klubu vše rozpadá. Trenér Antonio Conte se po remíze se Southamptonem ostře pustil do svých svěřenců, když se nechal slyšet, že nejsou tým, ale vidí jen sobecké hráče. Zároveň se opřel do vedení klubu, jenž je u moci podle něj moc dlouho.

A podle Paula Hirsta z deníku Times Sport je konečně Tottenham ochotný Kanea pustit. Tým, který 29letého ostrostřelce bude chtít, si však bude muset připravit 100 milionů liber.

O Kanea má velký zájem Manchester United, jenže tomu se chtějí Spurs vyhnout. Podle Hirsta Tottenham nepřipouští odchod do jiného anglického celku, nechce svou klubovou legendu vidět v dresu rivala hrát proti Tottenhamu.

Hovoří se tak o zájmu Bayernu Mnichov či Realu Madrid. Kane v létě vstoupí do posledního roku svého kontraktu a Spurs chtějí eliminovat možnost, že by zkušený útočník odešel v létě 2024 zadarmo k rivalovi.

Zdroj: Times Sport

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené