Spojte se s námi


La Liga

Barcelona a Real Madrid se mohou pyšnit nejvyšší délkou kontraktů svých hráčů

Publikováno

dne

Oba španělští giganti jsou podle CIES Football Observatory na vrcholu žebříčku s nejdelšími kontrakty svého hlavního týmu. 6 z 8 prvních týmů v tomto žebříčku navíc stále soutěží v evropských pohárech a tak se dá hovořit o velmi dobrém vedení těchto klubů.

Na samotném vrcholu žebříčku s nejdelšími kontrakty je Barcelona s průměrem 3.23 roku, co se pak nejvíce hrající 11 týče, tak ta má průměrnou délkou kontraktu 3.59 roku.

I přestože Barcelona v poslední době obměňuje kádr, tak stále staví na několika klíčových třicátnících, jako jsou Gerard Piqué, Ivan Rakitič, Andrés Iniesta, Luis Suárez či Lionel Messi. Všichni tito hráči jsou nedílnou součástí velkých úspěchů Katalánců v posledních letech a bude velmi těžké, leč nezbytné, je nahradit.

Nenahraditelný bude samozřejmě Lionel Messi, který podepsal s Barcelonou smlouvu již v roce 2000 a do A týmu nakoukl v létě 2005. Ještě dříve ale odejde s velkou pravděpodobností Andrés Iniesta, který po boku Xaviho vedl Barcelonu k největším úspěchům. Pokračovat v jejich šlépějích by měl především Philippe Coutinho, kterého Katalánci letos přivedli za 120 milionů eur z Liverpoolu.

Hned za Barcelonou je pak Real Madrid s průměrem 3.19 roku a nejvíce hrající jedenáctkou 3.5 roku. To, že klíčový hráči Bílého baletu nemládnou si byl před letošní sezónou velmi dobře vědom i Zinédine Zidane, který přivedl řadu mladých talentů, kteří se pomalu, ale jistě začleňují do A týmu.

Mladá krev je potřeba! Sergio Ramos (32 let), Luka Modrič (32 let), Karim Benzema (30 let) či Cristiano Ronaldo (33 let), ti všichni se pomalu, ale jistě blíží konci působení na Santiago Bernabéu a bude za ně potřeba najít adekvátní náhrada. Zda se na jejich místa dokáží protlačit současní mladíci nebo bude muset Real Madrid opět nakupovat za rekordní částky se dozvíme v následujících letech.

Naopak na samém chvostu je francouzský tým Amiens (0.99 roku), který je také jediným týmem, jehož hráči nedosahují v průměru ani jednoho roku. Co se nejvíce hrající 11 týče, tak tam nedosahují jednoho roku pouze Crotone, Benevento a Štrasburk. Až na italský tým Crotone (nejméně hodnotný tým v Serii A) jde o týmy, které v minulé sezóně hráli druhé ligy.

Kompletní seznam týmů najdete na webu CIES Football Observatory.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.