Barák si odbyl debut za Lecce. Gólem přispěl k demolici soupeře

Fotbalisté Lecce zneškodnili na domácí půdě FC Turín 4:0. Druhý gól vstřelil český reprezentant Antonín Barák, když odražený míč prudkou ranou umístil pod břevno. Jeho Lecce se díky výhře dostalo ze sestupových pozic.

První šance přišla v 9. minutě, kdy hostující Rincón přestřelil bránu Lecce. Dvě minuty nato udeřili domácí, centrovaný míč se dostal k Deiolovi, jenž ho napálil pod břevno, jednalo se o secvičený signál.

V 19. minutě se Lecce prosadilo podruhé, tentokrát se k odraženému míči dostal český reprezentant Antonín Barák a prudkou střelou zvýšil na 2:0. Domácí byli při chuti a ve 32. minutě málem potřetí udeřili, Sirigu však předvedl perfektní reflexivní zákrok.

Ve 45. minutě se téměř podařilo hostům snížit, Belottiho střela se otřela o de Silvestriho a zamířila do sítě. De Silvestri byl ale v době střely v ofsajdovém postavení a gól tak neplatil. Poločasové skóre tedy znělo 2:0.

Úvod druhé půle šanci nenabídl, hosté se sice snažili hru otevřít, tím ale vznikaly mezery v defenzivě a jedné z nich v 64. minutě využil Filippo Falco, když nádhernou ranou do pravé šibenice zvýšil.

Turínští byli zneklidnění, po debaklu od Atalanty 0:7 byli blízko k další ostudné porážce, v 77. minutě navíc jeden z bránících hráčů ve vápně fauloval a pískala se penalta. K té se postavil Lapadula a ranou k levé tyči dokonal debakl. V závěrečné desiminutovce si sice hosté vypracovali pár šanci, žádnou ale nevyužili a zápas tak skončil 4:0.