Spojte se s námi


Fortuna liga

Baník zvládl generálku proti Karviné, slezský celek však počítá citelné ztráty klíčových opor. Co na to trenér Vrba?

Baník Ostrava ukončil svou přípravu vítězně, když na stadionu v Ostravě-Vítkovicích porazil druholigovou Karvinou 2:1, v sestavě však Pavlu Vrbovi chybělo hned několik klíčových hráčů. Co na to trenér slezského celku říká a kdo by mohl nastoupit do úvodního ligového duelu proti Sigmě Olomouc?

Publikováno

dne

Baník Ostrava ukončil svou přípravu vítězně, když na stadionu v Ostravě-Vítkovicích porazil druholigovou Karvinou 2:1, v sestavě však Pavlu Vrbovi chybělo hned několik klíčových hráčů. Co na to trenér slezského celku říká a kdo by mohl nastoupit do úvodního ligového duelu proti Sigmě Olomouc?

Ostravský Baník má za sebou přípravu na novou sezónu, která odstartuje už tento víkend, konkrétně v sobotu 30. července.

A jaká je konečná bilance slezského celku v rámci jejich přípravy? Čtyři výhry, tři remízy a dvě prohry, přičemž ono poslední vítězství si Slezané připsali v sobotu 23. července proti Karviné.

Baník sice už od páté minuty prohrával, když se za druholigový tým prosadil záložník Jaroslav Málek. O čtyři minuty později ale srovnal stav utkání Petr Jaroň, v 16. minutě poslal Ostravu do vedení Daniel Tetour.

Stejným výsledkem (2:1) tedy i zápas skončil, nemalým problémem ale je, že Baník do své generálky nenastoupil v plné síle. Na listině zraněných hráčů totiž figuruje řada klíčových jmen, která budou Baníku pravděpodobně chybět i v úvodu sezóny.

Baník aktuálně trpí na rozsáhlou marodku

Dlouhodobě zraněnými jsou obránci Jan Juroška a Jaroslav Svozil. V přípravě se ale navíc zranil mladý talent z Udinese Jan Kubala, stoper David Lischka a střelec Ladislav Almási. A aby toho nebylo málo, defenziva Baníku je oslabena také o Ladislava Takácse a Jana Laštůvku.

Ovšem i přesto, že Baníku v rámci generálky chybělo několik klíčových opor si domácí vytvořili slušný počet gólových příležitostí.

„Zápas měl svou kvalitu nejen z naší strany, ale i ze strany Karviné. Zápas jsme zvládli. Co měl mrzí, je top, že na to, kolik jsme si vypracovali příležitostí, skončil zápas jen 2:1. Gólů mohlo být z naší strany mnohem víc než jenom dva,“ řekl trenér Vrba v rozhovoru pro klubový web.

Do brány se tak proti Karviné postavil Jiří Letáček, stoperskou dvojici společně vytvořili Jakub Pokorný a Michal Frydrych, do útoku Vrba poslal Jiřího Klímu a Muhameda Tijaniho, jenž však v přípravě disponoval solidní formou. Kdo by tedy mohl nastoupit do úvodního utkání sezóny proti olomoucké Sigmě?  

Reakce trenéra Vrba na adresu zraněných hráčů

„Momentálně nejsou zdravotně stoprocentně fit ale u těchto dvou je předpoklad, že by měli být do týdne v pořádku. Nešli jsme do rizika, abychom něco zbytečně neuspěchali. Lašty dostal injekci, po které potřebuje čas, aby mohl začít normálně trénovat. U něj konkrétně je to otázka hodin,“ uvedl Vrba, jehož slova ocitoval server Sport.cz.

„Tři nebo čtyři hráče máme momentálně mimo. U Lischky je to složitější, má natržený sval a doba léčby se u něj odhaduje na tři až čtyři týdny. Almási je v situaci…, já vlastně ani nevím, co mu přesně je. Těch diagnóz, které pak byly zase popřené, jsem už slyšel několik. Doufám, že to bude ta nejmírnější diagnóza a v týdnu už se k nám připojí,“ pokračuje.

„Proti Olomouci nastoupí hráči, kteří jsou stoprocentně zdraví a kteří v poslední době podávali v poslední době ty nejkvalitnější výkony. Napište, že budeme hrát v rozestavení sedm dva jedna,“ zavtipkoval.

Ostravský celek určitě má další alternativy, aby zraněné opory v prvním ligovém utkání nového ročníku mohl nahradit. Byť se bude Baníku určitě lépe dýchat, jakmile na listině zraněných hráčů nebude figurovat žádné z klíčových jmen.

Zdroje: FC Baník Ostrava, Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.