Spojte se s námi


Fortuna liga

Baník zvládl generálku proti Karviné, slezský celek však počítá citelné ztráty klíčových opor. Co na to trenér Vrba?

Baník Ostrava ukončil svou přípravu vítězně, když na stadionu v Ostravě-Vítkovicích porazil druholigovou Karvinou 2:1, v sestavě však Pavlu Vrbovi chybělo hned několik klíčových hráčů. Co na to trenér slezského celku říká a kdo by mohl nastoupit do úvodního ligového duelu proti Sigmě Olomouc?

Publikováno

dne

Baník Ostrava ukončil svou přípravu vítězně, když na stadionu v Ostravě-Vítkovicích porazil druholigovou Karvinou 2:1, v sestavě však Pavlu Vrbovi chybělo hned několik klíčových hráčů. Co na to trenér slezského celku říká a kdo by mohl nastoupit do úvodního ligového duelu proti Sigmě Olomouc?

Ostravský Baník má za sebou přípravu na novou sezónu, která odstartuje už tento víkend, konkrétně v sobotu 30. července.

A jaká je konečná bilance slezského celku v rámci jejich přípravy? Čtyři výhry, tři remízy a dvě prohry, přičemž ono poslední vítězství si Slezané připsali v sobotu 23. července proti Karviné.

Baník sice už od páté minuty prohrával, když se za druholigový tým prosadil záložník Jaroslav Málek. O čtyři minuty později ale srovnal stav utkání Petr Jaroň, v 16. minutě poslal Ostravu do vedení Daniel Tetour.

Stejným výsledkem (2:1) tedy i zápas skončil, nemalým problémem ale je, že Baník do své generálky nenastoupil v plné síle. Na listině zraněných hráčů totiž figuruje řada klíčových jmen, která budou Baníku pravděpodobně chybět i v úvodu sezóny.

Baník aktuálně trpí na rozsáhlou marodku

Dlouhodobě zraněnými jsou obránci Jan Juroška a Jaroslav Svozil. V přípravě se ale navíc zranil mladý talent z Udinese Jan Kubala, stoper David Lischka a střelec Ladislav Almási. A aby toho nebylo málo, defenziva Baníku je oslabena také o Ladislava Takácse a Jana Laštůvku.

Ovšem i přesto, že Baníku v rámci generálky chybělo několik klíčových opor si domácí vytvořili slušný počet gólových příležitostí.

„Zápas měl svou kvalitu nejen z naší strany, ale i ze strany Karviné. Zápas jsme zvládli. Co měl mrzí, je top, že na to, kolik jsme si vypracovali příležitostí, skončil zápas jen 2:1. Gólů mohlo být z naší strany mnohem víc než jenom dva,“ řekl trenér Vrba v rozhovoru pro klubový web.

Do brány se tak proti Karviné postavil Jiří Letáček, stoperskou dvojici společně vytvořili Jakub Pokorný a Michal Frydrych, do útoku Vrba poslal Jiřího Klímu a Muhameda Tijaniho, jenž však v přípravě disponoval solidní formou. Kdo by tedy mohl nastoupit do úvodního utkání sezóny proti olomoucké Sigmě?  

Reakce trenéra Vrba na adresu zraněných hráčů

„Momentálně nejsou zdravotně stoprocentně fit ale u těchto dvou je předpoklad, že by měli být do týdne v pořádku. Nešli jsme do rizika, abychom něco zbytečně neuspěchali. Lašty dostal injekci, po které potřebuje čas, aby mohl začít normálně trénovat. U něj konkrétně je to otázka hodin,“ uvedl Vrba, jehož slova ocitoval server Sport.cz.

„Tři nebo čtyři hráče máme momentálně mimo. U Lischky je to složitější, má natržený sval a doba léčby se u něj odhaduje na tři až čtyři týdny. Almási je v situaci…, já vlastně ani nevím, co mu přesně je. Těch diagnóz, které pak byly zase popřené, jsem už slyšel několik. Doufám, že to bude ta nejmírnější diagnóza a v týdnu už se k nám připojí,“ pokračuje.

„Proti Olomouci nastoupí hráči, kteří jsou stoprocentně zdraví a kteří v poslední době podávali v poslední době ty nejkvalitnější výkony. Napište, že budeme hrát v rozestavení sedm dva jedna,“ zavtipkoval.

Ostravský celek určitě má další alternativy, aby zraněné opory v prvním ligovém utkání nového ročníku mohl nahradit. Byť se bude Baníku určitě lépe dýchat, jakmile na listině zraněných hráčů nebude figurovat žádné z klíčových jmen.

Zdroje: FC Baník Ostrava, Sport.cz

Reklama

Fortuna liga

Jaké jsou ohlasy veřejnosti na Janktův příchod do Sparty? Fanoušci Slavie budou mít v derby náročnou práci

Jakub Jankto je novou posilou Sparty, do klubu přišel ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována. Tento příchod je ovšem velmi rozporuplný, a to zejména mezi fanoušky pražských S

Publikováno

dne

Jakub Jankto je novou posilou Sparty, do klubu přišel ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována. Tento příchod je ovšem velmi rozporuplný, a to zejména mezi fanoušky pražských S.

Příchod Jakuba Jankta je poměrně rozporuplný. Nehledí se ani tak na jeho výkonnost, ale na klubismus, který se bohužel v našich končinách poslední dobou poměrně vytrácí.

Třeba takový Jan Kuchta byl dříve velkým oblíbencem sešívaných, nyní mu nemohou přijít na jméno a očekává se pískání na jeho osobu. Rozhodně nebude jediný.

Právě na to poukázal fanoušek Sparty s přezdívkou Kryštøf, který zmínil několik jmen a mezi nimi byl i právě Jankto.

Mimo zmíněná jména slávisté nemají v oblibě ani Tomáše Čvančaru či Tomáše Wiesnera, ovšem třeba takový Jaroslav Zelený většině příliš nevadí.

Jankto je rozporuplný nejen z důvodu jeho minulosti ve Slavii, přeci jen si v ní v seniorském týmu ani nezahrál, ovšem mnohokrát se vyjadřoval jakým je slávistou, dokonce přinesl do jejího muzea svůj dres s popisem, kde uznává svou lásku ke klubu.

Fanoušci Sparty se po jeho příchodu dělí na dva tábory. Negativní pohled na něj je poměrně logický, ovšem mnoha toto vůbec nevadí. Delší doba bez úspěchu zkrátka klubismus mírně upozadí, jsou totiž potřeba výsledky a o kvalitách Jankta pochyb není.

„Je pro mě nepříjemné sledovat, že Jankta nekrytě přijímají mnozí fanoušci Sparty. Není to správné. Jankto se až příliš vymezoval, sám si to určil. Stejně jako nebyl přijímán ve slávistické obci Straka (nebo Abraham), měl by být stejný přístup i k JJ. Mrzí mě, že se doba mění,“ napsal na Twitter uživatel s přezdívkou Tolsimir.

Kdyby někdo na jaře fanouškům českého fotbalu řekl, že za Spartu budou kopat Kuchta s Janktem, asi by jej poslali rovnou do blázince. U Jankta obzvláště, přeci jen hraje celou kariéru v zahraničí. O velká překvapení v letním přestupovém období zkrátka nebyla nouze.

Zdroj: AC Sparta Praha, Twitter

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Sparta? Určitě to není žádné zabrzdění. Variant bylo opravu víc. Já už jsem ale cítil, že se potřebuju vrátit domů, řekl Jankto

Jakub Jankto je minimálně na rok hráčem pražské Sparty. Šestadvacetiletý křídelník přišel do Prahy na roční hostování s opcí ze španělského Getafe, které by dle posledních informací mělo hráče z části i nadále platit. Co řekl český reprezentant po příchodu?

Publikováno

dne

Jakub Jankto je minimálně na rok hráčem pražské Sparty. Šestadvacetiletý křídelník přišel do Prahy na roční hostování s opcí ze španělského Getafe, které by dle posledních informací mělo hráče z části i nadále platit. Co řekl český reprezentant po příchodu?

Když se před pár týdny začalo spekulovat o přestupu Jakub Jankta do Sparty, vypadalo to jako klasická kachna. Ovšem z více stran se objevovaly názory, že tomu tak být nemusí.

Dnes již všichni víme, že Jankto je novou posilou Sparty, přišel na roční hostování s opcí. Proč se reprezentační křídelník rozhodl zrovna pro Spartu?

„Ten klub se mi poslední dobou strašně líbí. Spartu sleduju už poslední dva roky. Nejen její zápasy, ale jak se klub chová navenek a kteří lidé ve Spartě figurují. Tomáš Rosický i Brian Priske na mě udělali skvělý dojem.

Stejně tak Honza Mejdr, Ondra Čelůstka, David Pavelka a můžu pokračovat. Hned jsem věděl, že Sparta je ten správný klub a že budeme moci dát lidem to, co tady nebylo poslední roky. To znamená radost ze hry a hlavně body. Jsem tady kvůli vítězství,“ řekl v rozhovoru pro klubový web.

Jankto následně pochválil zázemí, kterým se Sparta pyšní. Pro mnohé je ovšem překvapením, proč se vrací zpátky do České republiky, když je mu pouhých 26 let.

„Určitě to není žádné zabrzdění. Variant bylo opravu víc. Já už jsem ale cítil, že se potřebuju vrátit domů. Opravdu není lehké být takhle dlouho v zahraničí. Kdyby mi někdo řekl, že budu osm let v zahraničí, z toho sedm let v Itálii a rok ve Španělsku. Teď už jsem cítil, že se potřebuju vrátit sem.

Myslím si, že Sparta je pro mě ideální klub. Doufám, že to nebude jenom na rok a že mě potom třeba Sparta koupí, budoucnost bude daleko zářivější a já tu budu moci strávit třeba několik šťastných let. Je to jen na mně, jaké výkony budu podávat na hřišti,“ dodal.

Kdy bude mít Jankto premiéru? Vše záleží na něm a trenérském týmu. Pokud se vše bude dařit jak má, může již v neděli naskočit doma proti Sigmě Olomouc. V opačném případě za týden v Mladé Boleslavi.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Jakub Jankto oficiálně sparťanem! Do klubu přichází na roční hostování s opcí

Pražská Sparta představila novou posilu! Jejím hráčem se stává Jakub Jankto, šestadvacetiletý křídelník přichází ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována.

Publikováno

dne

Pražská Sparta představila novou posilu! Jejím hráčem se stává Jakub Jankto, šestadvacetiletý křídelník přichází ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována.

Spekulace se potvrdily. Do Sparty přichází reprezentační křídelník Jakub Jankto, který je odchovancem konkurenční Slavie. Z té přestoupil do Udinese, kde těžil ze spolupráce s Antonínem Barákem.

Následně se přesunul do Sampdorie a jeho posledním zahraničním angažmá bylo španělské Getafe, kde se mu příliš, i vinou zranění, nevedlo. Nyní z něj přichází na roční hostování s opcí do pražské Sparty.

„Přivádíme hráče se zkušenostmi z těžkých zápasů, které odehrál jak v reprezentaci, tak i v zahraničních soutěžích. Je ve velmi dobrém fotbalovém věku, trenér s ním může počítat na všechny pozice v ofenzivě,“ řekl pro klubový web Tomáš Rosický.

Janktův přestup se řeší již několik týdnů, Sparta má totiž problém na křídlech a se zraněním Lukáše Haraslína bylo jisté, že je nutností tento post doplnit.

„Jakub přichází proto, abychom ještě zkvalitnili kádr a umožnili trenérovi větší variabilitu při skládání sestavy,“ dodal Rosický.

Premiéru si bude moci reprezentační záložník odbýt již v neděli, kdy Sparta na Letné hostí olomouckou Sigmu. Pokud ještě nebude připraven, o kolo později pojede s týmem do Mladé Boleslavi.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené