Reklama

Baník zná své trenéry pro další ročník! Smetana zůstává jako hlavní kouč, vrací se Galásek

Baník Ostrava pár kol před koncem definitivně potvrdil složení realizačního týmu na další sezónu. Tvoří jej trio Smetana, Baránek a Galásek.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Baník Ostrava na svém oficiálním webu vydal článek, ve kterém odhaluje složení realizačního týmu A-týmu pro následující ročník. Pokračovat bude Ondřej Smetana a Jan Baránek mladší. Jako posílení trenérského týmu lze jednoznačně vnímat příchod Tomáše Galáska.

Galásek jako odchovanec Baníku a dlouholetý reprezentant bude mít možnost svým svěřencům i kolegům předat něco ze svých zkušeností. Jako hráč působil v České republice i zahraničí, trenérsky se vzdělával v Německu.

“Realizační tým pod vedením Ondry Smetany mužstvo na jaře zvedl, ale chtěli jsme ho ještě posílit o dalšího perspektivního a ambiciózního trenéra, ideálně s vazbou na Baník, a to přesně se snoubí v osobě Tomáše Galáska. Pětadvacet let strávil v zahraničí jako hráč i trenér, řadu roků působil ve slavném Ajaxu, hrával za národní tým,” vyjádřil se na webu Alois Grussmann.

“Přinese nový náhled na fotbal a spoustu zkušeností ze zahraničního fotbalového prostředí. Není náhoda, že si ho Jaroslav Šilhavý vybral jako asistenta k reprezentaci,” doplnil sportovní ředitel Baníku.

Co ke svému příchodu řekl sám Galásek?

“Rád se vracím do známého prostředí. Baník je dnes dobře fungující organizací se silným majitelem, který hodně investoval do tréninkové infrastruktury, a neustále zlepšuje klubové zázemí po všech stránkách. Když se objevila nabídka na spolupráci, dávalo mi to smysl.”

Asi pro každého kouče je angažmá v mužském fotbale hlavní metou v kariéře a já mám radost, že tenhle krok můžu udělat zrovna v Baníku, ve kterém jsem vyrostl. Těším se na spolupráci s novým realizačním týmem i vedením a věřím, že společně uděláme další krok na cestě nahoru,” přeje si Galásek.

Zdroj: Baník Ostrava

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené