Spojte se s námi


Chance Liga

Baník si vyhlédl zajímavou posilu. Z Polska chce za 25 milionů přivést produktivního Palestince

Vzhledem k tomu, že právě skončila sezona, jsou nyní na řadě aktivity na přestupovém trhu. Zajímavou možnou posilu si vyhlédl podle polských médií ostravský Baník. Jednak se jedná o reprezentanta Palestiny, mimo to je to ovšem produktivní útočník, který by stál nemalou sumu.

Vzhledem k tomu, že právě skončila sezona, jsou nyní na řadě aktivity na přestupovém trhu. Zajímavou možnou posilu si vyhlédl podle polských médií ostravský Baník. Jednak se jedná o reprezentanta Palestiny, mimo to je to ovšem produktivní útočník, který by stál nemalou sumu.

  • Baník hledá nové posily
  • Jednu potenciální si vyhlédl v sousedním Polsku
  • Vedení ostravského klubu zaujal 24letý Palestinec

Baník se zatím po úspěšné sezoně pohybuje na trhu opatrně

Baník Ostrava za sebou má neuvěřitelnou sezonu. Sice neskončila titulem, nicméně se třetím místem musí panovat spokojenost, třebaže byla naděje i na druhé. Kouč Pavel Hapal se stal prvním trenérem mimo Spartu, Slavii a Plzeň, který se svým týmem nasbíral v sezoně více než 70 bodů.

Skvělá práce. Absence v kvalifikaci Ligy mistrů možná mrzí, nicméně Evropská liga je pěknou náplastí. V létě však bude důležité udržet klíčové hráče a co víc? Ideálně kádr doplnit, aby se nic nerozbilo.

Vedení slezského klubu zatím na přestupovém trhu postupuje opatrně. Oficiálně žádná posila ještě nepřišla, nicméně velmi hlasitě se spekuluje zejména o Christianu Frýdkovi. Ve hře mají být ještě další dvě jména ze severu Čech, respektive ze Slovanu Liberec.

Ať už přestupy klapnou či nikoliv, tak se Baník logicky dívá i po jiných a dalších hráčích. Nejen z naší nejvyšší soutěže. Podle polského sportovního novináře Marcina Torze si Ostravané vyhlédli zajímavého fotbalistu také právě v sousedním Polsku.

Do Ostravy by prý mohl zamířit palestinský střelec

Potenciální nová posila ostravského celku za sebou má velmi úspěšný půlrok v týmu Slask Wroclaw. Loňský vicemistr nejvyšší polské ligy se právě v minulé sezoně gólově spoléhal na Erika Expósita. Ten ale už rok působí v Saúdské Arábii a mužstvo z Ekstraklasy za něj dlouho nemohlo najít adekvátní náhradu.

Povedlo se to vlastně až v zimě. Ze druhé švédské ligy Slask přivedl Assada Al-Hamlawiho, tedy muže se dvěma reprezentačními starty v dresu Palestiny a rodáka ze Švédska. Nyní 24letý útočník předtím zářil právě ve druhé švédské lize. Kvalitu však potvrdil i v Ekstraklase.

I když přišel do Wroclawi až v lednu, nasbíral během 16 utkání solidních 7 branek. Coby útočník tak potvrdil nejen svou produktivitu, ale také schopnost se rychle aklimatizovat na nové prostředí. To by bylo pro Baník ideální.

Slask navíc neúspěšně bojoval o udržení mezi polskou elitou a míří do druhé ligy, zatímco Ostrava se může těšit na evropské poháry. Ze všech pohledů tedy dává přestup smysl i pro hráče samotného. Přesto však Marcin Torz zmiňuje, že Al-Hamlawi si Wroclav oblíbil a klubu by rád pomohl k postupu.

Roli však může hrát výkupní klauzule. Ta je stanovena na milion eur, tedy necelých 25 milionů korun. To sice není nejmenší suma, pro Baník by ale rozhodně neměla být problémem.

Zdroj: Autorský článek, Marcin Torz

Email Icon
Reklama

Oblíbené