Spojte se s námi


Chance Liga

Baník se dočkal! Ostrava postaví nový stadion, jak by mohly vypadat nové Bazaly?

Po dlouhých letech útrap je to konečně oficiální. Baník Ostrava bude mít nový stadion, dnes o tom oficiálně rozhodlo vedení města. Nový stánek bude vystavěn na Bazalech a stavět by se mělo začít v roce 2027.

Publikováno

dne

Po dlouhých letech útrap je to konečně oficiální. Baník Ostrava bude mít nový stadion, dnes o tom oficiálně rozhodlo vedení města. Nový stánek bude vystavěn na Bazalech a stavět by se mělo začít v roce 2027.

Je to devět let, co Baník není doma. Od sezóny 2015/16 hraje své domácí zápasy na stadionu ve Vítkovicích, což rozhodně není pro nikoho ideální.

Jedná se totiž o atletický stadion, o který se musí Baník dělit, což nevyhovuje ani jedné straně. A pro fotbal zkrátka stadion s atletickou dráhou není dobrý, kazí jinak výbornou atmosféru, kterou vytvářejí fanoušci Baníku každý zápas.

A tak je po dlouhých námluvách hotovo. Vedení města Ostravy dnes rozhodlo na základě pozitivního výsledku odborné studie postaví nový fotbalový stadion pro Baník na Bazalech.

Stánek bude mít kapacitu zhruba 15 000 diváků, navíc bude splňovat podmínky UEFA, Baník tak bude moct bez problémů hrát případné pohárové zápasy na svém novém stadionu.

Samozřejmě to ale nebude hned, fanoušci si budou muset ještě pár let počkat. Konkrétní plány na nový stadion by měly spatřit světlo světa v roce 2026, v následujícím roce by se mělo začít stavět.

Pro Baník i fanoušky je extrémně důležité, že nový stadion bude stát opět na Bazalech, kde jsou Slezané doma. Ve hře totiž byl i nový stadion ve Vítkovicích, což by si nikdo nepřál.

Návrhy na finální podobu stadionu se budou teprve tvořit, někteří fanatici už se již však pustili do možné projekce nového stadionu, který by mohl vypadat třeba následovně.

Zdroj: FC Baník Ostrava, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.