Spojte se s námi


Chance Liga

Baník před novou sezónou posiluje! Klub oznámil příchod tří nových tváří: Jeden návrat domů, stěhování z Prahy a talent z Liberce

Ostravský Baník směrem do nové sezóny solidně posiluje. Vedení klubu v úterý odpoledne oficiálně potvrdilo příchod hned tří nových tváří. Na Bazaly se vrací Daniel Holzer, z Liberce se zde stěhuje Michal Fukala a z Bohemians Erik Prekop.

Publikováno

dne

Ostravský Baník směrem do nové sezóny solidně posiluje. Vedení klubu v úterý odpoledne oficiálně potvrdilo příchod hned tří nových tváří. Na Bazaly se vrací Daniel Holzer, z Liberce se zde stěhuje Michal Fukala a z Bohemians Erik Prekop.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Příchod hned tří nových hráčů oznámil ostravský Baník v úterý odpoledne. Na Bazaly se po tříletém angažmá v Uherském Hradišti vrací odchovanec slezského klubu Daniel Holzer.

Ten patřil do základní sestavy Slovácka, se kterým si mimochodem zahrál Evropskou konferenční ligu. Tedy soutěž, do které se díky čtvrtému místu v lize kvalifikoval právě Baník. Holzer podepsal v Ostravě smlouvu na dva roky s opcí.

„Já Holciho dlouho znám. Na to, že je to hráč střední generace, už je opravdu velice zkušený a 273 ligových utkání je na jeho věk obrovské číslo. Velmi důležitý faktor pro mě je i to, že je místní, dobře to tu zná a ví, co angažmá v Baníku obnáší. Věřím, že to bude velká posila i do kabiny,“ řekl na adresu staronové tváře Luděk Mikloško na klubovém webu FCB.

Osmadvacetiletý odchovanec Baníku ale není jedinou posilou. Jak už se v Ostravě špitalo ještě během sezóny, z Liberce si to na Bazaly namířil Michal Fukala. Třiadvacetiletý pravý krajní bek podepsal jako volný hráč také na dva roky s opcí.

„Další kluk z regionu, který měl sám velký zájem do Baníku jít. Umí alternovat na vícero postech. Věříme, že zvýší konkurenci v kádru a bude bojovat o své místo,“ uvedl Mikloško.

Baník kromě Holzera a Fukaly přivedl také Prekopa z Bohemians

No a posilou číslo 3 se stal Erik Prekop. Šestadvacetiletý hrotový útočník během své kariéry v české první lize střídal vskutku skvělé momenty s těmi horšími.

Nutno ale dodat, že v uplynulé sezóně vstřelil za Bohemians ve 31 zápasech 8 gólů, plus přidal 2 asistence.

„Takový typ hráče dopředu nám trošku chyběl. Měli jsme o něj zájem delší dobu, ale vzhledem ke smlouvě to nebylo jednoduché ho tady dovést. Jednání se ale nakonec podařilo dotáhnout, věříme mu, že i u nás bude gólový,“ pronesl Mikloško na adresu poslední posily.

Zdroj: Fortuna liga, FC Baník Ostrava

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.