Spojte se s námi


Fortuna liga

Baník myslí na budoucnost! Ostravané ohlásili další spolupráci s mladým reprezentantem

Baník Ostrava se vydává v poslední době cestou práce s talentovanými, nadějnými hráči. Dalším signálem, že tato cesta funguje tak, jak je nastavená, je podpis nového kontraktu s nadaným obráncem.

Publikováno

dne

Baník Ostrava se vydává v poslední době cestou práce s talentovanými, nadějnými hráči. Dalším signálem, že tato cesta funguje tak, jak je nastavená, je podpis nového kontraktu s nadaným obráncem.

David Krupička dostal novou smlouvu v ostravském Baníku, v moravskoslezském celku by měl působit až do prosince roku 2026. Jde o sázku na mládežnického českého reprezentanta.

Teprve osmnáctiletý pravý obránce aktuálně nastupuje za třetiligovou rezervu Baníku, v B-týmu hraje pravidelně a patří mezi opory ostravského klubu, který na mladé poslední dobou hodně spoléhá.

Krupička letos za baníkovské béčko odehrál šestnáct duelů, v nichž se do statistik ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži zapsal jedním vstřeleným gólem a třemi zaznamenanými asistencemi.

Hráč je členem české reprezentace do devatenácti let, Baník o podpisu nového kontraktu se svou mladou nadějí informoval na svém oficiálním klubovém účtu na sociální síti X.

Krupička je produktem baníkovské líhně

David Krupička je baníkovským odchovancem, ve své zatím velmi krátké kariéře doposud nenastupoval za jiný tým, než je celek čtyřnásobného ligového mistra ze Slezské Ostravy.

Bude-li pokračovat v kvalitních výkonech, může se Krupička v budoucnu dočkat i šance v A-týmu. Trenér Pavel Hapal se nebojí dávat příležitost mladým, nadaným fotbalistům.

V áčku hrají prim například jednadvacetiletý středopolař Tomáš Rigo nebo dokonce devatenáctiletý záložník Matěj Šín. V kádru na svou šanci trpělivě čekají i hráči jako Samuel Grygar, Dominik Holaň nebo Patrik Měkota.

Baníkovské béčko, za které Krupička nastupuje, se po sedmnácti odehraných kolech nachází na druhé příčce tabulky MSFL a pomýšlí dokonce na postup do Fortuna národní ligy.

Zdroje: X, FC Baník Ostrava

Reklama

Oblíbené