Až když má z ostudy kabát, vzalo vedení své rozhodnutí zpět. Je Liverpool jedna rodina, nebo ne?

Slavný anglický klub získal poslední ligový titul v sezóně 1989/1990. V tomto ligovém ročníku vede tabulku o 25 bodů, takže se zdálo, že nic tomuto mužstvu nemůže vzít slavnou trofej vzít. Titul by byl určitě ve jeho rukách zaslouženě, jenže přišla pandemie koronaviru a všechno je jinak. Teď se řeší, zda se Premier League vůbec dohraje, nebo jestli bude celá sezóna anulována.

Samozřejmě by bylo ze sportovního hlediska nejlepší, kdyby se sezóna dohrála. Ať už jestli to bude i s diváky, nebo bez nich – pořád by to bylo lepší, než celý ročník anulovat. Takže, kdyby se tento ročník dohrál, tak titul by byl určitě ve správných rukou. Jenže je jisté, že případné oslavy tohoto titulu by určitě nebyly takové, jak to v takových případech bývá. To by sice byla oslava vítězství bez diváků, ale naprosto zasloužená.

Za to by určitě tým z Anfield Roadu určitě nemůže, ale v nucené přestávce, kdy je nejvyšší anglická soutěž přerušena kvůli této pandemii se ukázalo vedení tohoto klubu ve velmi špatné světle a nechtělo se ani věřit, že k takovému rozhodnutí dospělo.

Některé anglické kluby během tohoto nuceného přerušení sezóny řešily, co udělat s platy svých zaměstnanců, kteří berou minimum toho, co berou jejich fotbalové hvězdy. Pozor, na mega platy těchto fotbalových hvězd se nesmí v žádném případě sáhnout. Ony by se přece mohly velmi rozzlobit, a to by přece nebylo pro klub vůbec dobré.

Takže vedení klubu napřed oznámilo, že pošle část svých zaměstnanců na nucenou dovolenou a ti nyní budou dostávat podporu od státu. Vedení tohoto mužstva svým zaměstnanců přislíbilo, že jim uvedenou částku dorovná, aby pobírali plat v plné výši. Jestli si vedení Liverpoolu myslelo, že to je konec příběhu, tak velmi mýlilo, protože to byl jen začátek.

Vrcholoví funkcionáři si vůbec neuvědomili, co jejich kroky znamenají pro morální image tohoto klubu, pro jeho příznivce a hlavně slavné fotbalisty, kteří za tým odehráli mnoho zápasů. Ať už Dietmar Hamann, Stan Collymore, nebo dlouholetý kapitán týmu Jamie Carragher podrobili toto rozhodnutí tvrdé kritice a nelítostné kritice. Řeči o špatné morálce, znechucenosti a ubohosti od těchto klubových legend byly opravdu zdrcujícím vyjádřením k tomuto rozhodnutí a dostaly se určitě i k vedení klubu.

Když se k tomu přidalo vyjádření nejmenovaného zaměstnance klubu, kterého citovala stanice BBC, že klub mluví o svých zaměstnancích jako o rodině, tak není divu, že on se jako člen rodiny necítí. Dále se tento zaměstnanec diví, že klub posílá hráče na podporu, když vydělává milióny liber, což je opravdu zarážející. Největší potupou pro klub bylo i to, že jeho městský rival, konkurenční Everton, se k tomuto kroku neodhodlal.

Po zdrcující kritice ze všech stran slouží ke cti vedení FC Liverpool, že vzal zpět své rozhodnutí poslat na nucenou dovolenou část zaměstnanců. Dále jeho funkcionáři oznámili, že se na výplaty personálu v této krizi pokusí najít alternativní zdroje. Výkonný ředitel klubu Peter Moore se fanouškům v dopise za toto rozhodnutí omluvil fanouškům s tím, že minulý týden neučinili správná rozhodnutí.

Příště je potřeba více popřemýšlet, než se k něčemu takovému vedení odhodlá. Rodina by při sobě měla držet v časech dobrých i zlých, ale pozná se to hlavně v těch časech zlých. Uvidíme, jestli se tato liverpoolská rodina zase semkne v jeden celek, neboť takové rozhodnutí hned všechno do normálního stavu jen tak nevrátí. Příchuť trpkého pelyňku u těch zaměstnanců, kterých se to mělo týkat, ještě určitou dobu určitě zůstane.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Cristiano, to nestačí! FAČR neuznává Ronaldův rekord, přišla s novým číslem Bicanových gólů

Tato zpráva včera obletěla celý svět. Cristiano Ronaldo vstřelil svůj 760. gól a stal se nejlepším střelcem v historii fotbalu. Překonal tak rekord legendárního Josefa Bicana, který měl nastřílet 759 branek. S tímto údajem však nesouhlasí FAČR, ten se proti Ronaldově překonání rekordu brání.

Co může za krizi Realu Madrid? Hráči bez motivace, absence systému, bezgólový útok a “tlouštíci” z formy

Tahle sezona může patřit k těm nejčernějším v historii Bílého baletu. Pár sezón bez žádné trofeje už Real zažil, ovšem takhle bezradné výkony nepodával nikdy. Všemu nasadilo třešničku ostudné vyřazení od třetiligového Alcoyana.

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.