Spojte se s námi


Fotbal

Auxerre vs. Lyon: Preview a tipy na sázení

Páteční utkání Ligue 1 mezi Auxerre a Lyonem bude soubojem dvou týmů s odlišnými ambicemi. Zatímco domácí se bijí o záchranu mezi francouzskou elitou, hosté by se rádi vrátili do pohárové Evropy.

Publikováno

dne

Páteční utkání Ligue 1 mezi Auxerre a Lyonem bude soubojem dvou týmů s odlišnými ambicemi. Zatímco domácí se bijí o záchranu mezi francouzskou elitou, hosté by se rádi vrátili do pohárové Evropy.

Auxerre zatím se sezónou nemůže být spokojené. Pouhé tři ligové výhry za 23 kol tým dostaly na předposlední místo tabulky se ztrátou tří bodů na záchranu. Bez výhry je skrz všechny soutěže již pět utkání.

Naopak Lyon se na startu února konečně našel. Z posledních čtyř kol Ligue 1 vytěžil deset bodů a v tabulce poskočil poblíž pohárům. Z deváté příčky ztrácí na TOP 7 zaručující Evropu jen dva body.

Klíčové postavy Auxerre

Domácí táhne pravý křídelník Gaëtan Perrin. Ten se doposud trefil čtyřikrát a dvakrát asistoval. Na hrotu útoku řádí zkušený kapverdský reprezentant Nuno Da Costa, střelec čtyř branek a autor tří asistencí.

Klíčové postavy Lyonu

Na straně hostí to ostře pálí kapitánovi Alexandremu Lacazettovi, francouzský bijec se trefil v 18 případech a pětkrát asistoval. Devatenáctiletý talent Rayan Cherki síť rozvlnil čtyřikrát a čtyřikrát asistoval.

Auxerre doplácí na neproduktivní ofenzivu, trefilo se jen 19krát, což je druhé nejnižší číslo v lize. Více než jednou udeřilo pouze ve dvou z posledních pěti utkání, dvakrát vyšlo gólově úplně naprázdno.

Naopak Lyon směrem dopředu, hlavně díky produktivnímu Lacazettovi, skutečně šlape. Se 35 zásahy je druhým nejlépe střílejícím týmem mimo nejlepší šestku, více než jednou udeřil v pěti z minulých šesti utkání.

S ohledem na fazónu Lacazetta, slaboučký útok domácích i vzhledem k pohodě v kádru Lyonu, kterou způsobily dobré výsledky, můžeme očekávat, že favorit na půdě soupeře zvítězí.

Zdroje: Ligue 1, WhoScored

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.