Spojte se s námi


Fotbal

Austrálie dokázala ve vyrovnané bitvě porazit Tunisko a přiblížila se k postupu

Austrálie po porážce 1:4 s Francií vkročila do zápasu s Tuniskem, které uhrálo bezbrankovou remízu s Dánskem, jako menší outsider. Zápas nám ukázal velmi vyrovnanou bitvu, kde se týmy především spoléhaly na pevnou obranu. Utkání rozhodla jediná branka, kterou Austrálie vstřelila velmi šťastně.

Publikováno

dne

Austrálie po porážce 1:4 s Francií vkročila do zápasu s Tuniskem, které uhrálo bezbrankovou remízu s Dánskem, jako menší outsider. Zápas nám ukázal velmi vyrovnanou bitvu, kde se týmy především spoléhaly na pevnou obranu. Utkání rozhodla jediná branka, kterou Austrálie vstřelila velmi šťastně.

Prvních dvacet minut utkání začalo velmi opatrně, oba týmy se snažily dobývat soupeřovo území přes centrované míče, ale obrana si dokázala poradit na obou stranách.

Ve 23. minutě však jeden centr skončil gólem. Goodwin nakopl míč, který byl ztečovaný. Tato teč však pomohla Mitchellu Dukeovi, který skvěle zareagoval a hlavou dostal míč do sítě. Austrálie se dostala do vedení 1:0.

Chvíli po vstřelení branky se Mitchell Duke nechal ošetřit kvůli zranění, které si přivodil předtím. Po ošetření se však rozhodl pokračovat. Následovala série několika ostrých zákroků na obou stranách, po nichž se musel nechat ošetřit i Mohamed Drager.

Pět minut před koncem prvního poločasu se do šance hnal Jebali, který ve vápně nedokázal udělat kličku, po které by mohl vystřelit. Míč se však dostal na stranu k jeho spoluhráči Mohamedu Dragerovi, který bez váhání vystřelil. Soupeř však střelu zblokoval.

Těsně před odpískáním prvního poločasu našel Jebali ve vápně Austrálie Youssefa Msakniho, který z malého vápna mířil jen těsně vedle tyče. Velká smůla pro Tunisko, které na konci první půle přidalo na aktivitě.

První poločas skončil vedením Australanům. Obě mužstva se především spoléhají na kvalitní obranu, takže fanoušci mnoho velkých příležitostí neviděli. Tunisko mělo dvě velké příležitosti, ale ani jedna střela neletěla na bránu, na druhé straně Austrálii stačilo trochu štěstí, aby se dostala do vedení.

Prvních patnáct minut ve druhé půli fanoušci mohli vidět pouze sérii faulů a nepřesností. Žádnému hráči se nedařilo vyslat do vápna dobrou přihrávku či nebezpečně vystřelit. Důkazem toho je i střela Sassiho z 60. minuty, vystřelil z dálky a bránu vůbec netrefil.

Jeho spoluhráč si o pět minut později počínal lépe. Msakni, který již jednu příležitost dne měl, vystřelil také z dálky. Střela sice mířila na bránu, ale obrana ji zblokovala, takže k brankáři ani nedoletěla.

Youssefu Msaknimu proti Austrálii nebylo přáno. Dvacet minut před koncem se opět řítil do šance, výborně vypálil na bránu, ale brankář Ryan předvedl skvělý zákrok a tuniského střelce vychytal.

Austrálie nechtěla zůstat pozadu. Aaron Mooy vystřelil zpoza vápna a ukázal, že střelbu z dálky trénoval více než Tunisko. Avšak ani jeho střela bránu neohrozila, jen těsně minul horní tyčku.

Tunisko se hnalo vpřed, mělo snahu vstřelit branku. V 86. minutě měl obrovskou příležitost Wahbi Khazri, kterého spoluhráči přesně našli. On však vystřelil pouze doprostřed brány, kde Matthew Ryan bez problému střelu zblokoval.

Žádná další velká příležitost nepřišla a zápas skončil výsledkem 1:0 pro Austrálii, která se vyhoupla na druhé místo ve skupině za Francii. Tunisko kleslo na poslední pozici, ale stále může doufat v postup.

Tunisko bylo ve druhém poločase aktivnějším týmem, ale ani ve druhém zápase na MS se nedokázalo prosadit. Mitchell Duke se stal hrdinou Austrálie, když vstřelil jediný gól zápasu.

V posledním zápase ve skupině se Austrálie utká s Dánskem. Tunisko čeká silná Francie. Čekají nás jistě zajímavé zápasy, ve kterých se bude bojovat o postup do posledních minut.

Zdroj: FIFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.