Spojte se s námi


Fotbal

Atlético znovu ukázalo nenávist k Realu. Jméno Viníciuse se nepíše, vlajka se neukazuje

Santiago Bernabéu vidělo ve čtvrtek už 292. madridské derby, ve kterém měl znovu navrch Real Madrid. Zároveň se opět ukázalo, jak moc Atlético svého městského rivala nenávidí.

Publikováno

dne

Santiago Bernabéu vidělo ve čtvrtek už 292. madridské derby, ve kterém měl znovu navrch Real Madrid. Zároveň se opět ukázalo, jak moc Atlético svého městského rivala nenávidí.

Rivalita je mezi oběma madridskými kluby maximální, nenávist však převažuje více z té červenobílé strany.

Colchoneros vnímají Real jako bohatšího, lepšího, úspěšnějšího, namyšleného souseda, kterému přejí jen to nejhorší. Proto se často říká, že nenávist fanoušků Atlética k Realu je mnohem větší než obráceným způsobem. 

Atleti byli delší dobu pro Real spíše „osinou v zadku“ než rovnocenným soupeřem, po nástupu Diega Simeoneho ale rivalita opět vystoupala na nejvyšší možnou míru.

A že Atlético nemůže Real vystát, se znovu potvrdilo ve čtvrtečním derby. Momentálně největším nepřítelem Rojiblancos je Vinícius Junior, který Atlético dráždí svými tanečky, góly i hádkami s protihráči.

Když tak Vinícius skóroval v nastavení na 3:1, Atleti se na svém oficiálním Instagramu nezdráhali ani napsat jeho jméno. Přitom když skóroval Benzema důležitější gól na 2:1, kde by byla pochopitelnější frustrace, jeho jméno nebylo problém napsat.

Další ukázku dětinského chování našli fanoušci už před zápasem. Kapitáni Karim Benzema a Koke si vyměnili klubové vlaječky a Francouz, jak je zvykem, s vlajkou Atlétika pózoval na fotku.

To však Koke odmítl a vlajku Realu si raději schoval za záda, aby nebyla vidět. Rivalita a nenávist se dá pochopit, stále se však jedná o sport, kde by měl být mezi týmy nějaký respekt.

Některým fanouškům se nelíbily ani stěžování si na rozhodčího, který přitom zápas rozhodně nijak neovlivnil a žádnou viditelnou chybu neudělal. „Jestliže Savič dostal červenou, Ceballos jí měl dostat taky, ale jsme na tohle zvyklí,“ stěžoval si po zápase na sudího De Burgose brankář Jan Oblak.

Zdroj: Atlético Madrid, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.