Spojte se s námi


La Liga

Athletic Bilbao rychle reaguje na odchod Laporteho a přivádí náhradu

Publikováno

dne

Zatímco Manchester City oznámil příchod obránce Laporteho, Athletic nijak neváhal, a velmi rychle přivedl náhradu. Za poloviční částku, získanou z přestupu Laporteho, přivedl Athletic kvalitního obránce Iñiga Martíneze.

Šestadvacetiletý španělský obránce se díky tomuto přestupu stal nejdražším španělským obráncem historie, když překonal dřívější rekord Sergia Ramose. Odchod tohoto hráče musí zcela jistě naštvat fanoušky Sociedadu, kteří už tak trpí kvůli špatným výkonům a výsledkům týmu.

Martínez byl pro Real Sociedad neodmyslitelným hráčem. V klubu hrál již v mládežnických kategoriích a celkem v něm působí více než 10 let. V A-týmu hraje 7 let. Šikovný střední obránce dosud v dresu Sociedadu odehrál 239 zápasů, ve kterých vstřelil 17 gólů a na 7 dalších přihrál.

Nejlepší post pro Martíneze je střed obrany, zaskočit však dokáže i na levém kraji obranné čtveřice. V dresu španělské reprezentace Martínez debutoval v roce 2013 a dosud má na kontě 4 starty.

Je také vítězem ME U21 z roku 2013. O tohoto obránce se velice intenzivně zajímala také Barcelona či právě Manchester City. Očekává se, že do základní sestavy Bilbaa si najde cestu velmi brzy a nahradí tak odejduvšího Laporteho.

Reklama

Oblíbené