Spojte se s námi


Fotbal

Asociace rozhodčích zuří! Sudí Di Bello si zřejmě nějakou dobu nezapíská, poškozená Bologna jej může přijít draho

Bologna to v úvodu nového ročníku Serie A vskutku nemá jednoduché. Nejprve na úvod domácí soutěže podlehla AC Milán 0:2, na půdě Juventusu sice remizovala 1:1, dá se však říct, že ji rozhodčí připravil o plný počet bodů. Sudí Marco Di Bello nyní čelí možnému měsíčnímu zákazu činnosti.

Publikováno

dne

Bologna to v úvodu nového ročníku Serie A vskutku nemá jednoduché. Nejprve na úvod domácí soutěže podlehla AC Milán 0:2, na půdě Juventusu sice remizovala 1:1, dá se však říct, že ji rozhodčí připravil o plný počet bodů. Sudí Marco Di Bello nyní čelí možnému měsíčnímu zákazu činnosti.

Nedělní střetnutí druhého kola italské nejvyšší soutěže mezi Juventusem a Bolognou bude mít velmi pravděpodobně dohru. A konkrétně pro sudího Marca Di Bella velmi nepříjemnou.

Bianconeri doma pouze remizovali 1:1, přestože byli jasným favoritem na vítězství. Jenže vidina pohodlné cesty za třemi body se rozplynula už ve 24. minutě, když Bolognu poslal do vedení Lewis Ferguson.

Juventusu se podařilo vyrovnat až v 80. minutě. Dušan Vlahovič si v pokutovém území naskočil na povedený centr a hlavičkou usměrnil míč k pravé tyči brankáře Lukasze Skorupskiho.

Nutno podotknout, 71. minuta přinesla co do vývoje utkání naprosto klíčový moment. Hosté se totiž dostali do obrovské šance, ve finální fázi celé akce mohl Dan Ndoye uklidit míč do prázdné brány a zařídit pro svůj tým dvougólový náskok.

Do zakončení se ovšem nedostal, jelikož jej sestřelil Samuel Iling Junior. Sudí Di Bello navíc tento nevybíravý zákrok neposoudil jako nedovolený a nejenže neodpískal penaltu, do situace se nevložil ani VAR.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Obdrží Di Bello měsíční zákaz?

Trenér Bologni Thiago Motta posléze pochopitelně zuřil, že jeho tým nedostal možnost kopat penaltu. Podle zpráv serveru Football Italia je tristním výkonem sudího Di Bella rozhněvaná také italská asociace rozhodčích (AIA).

Ta zvažuje, že rozhodčímu za trest udělí měsíční zákaz činnosti. Na mysl pochopitelně přichází i finanční pokuta. Situaci nepomáhá ani vyjádření Di Bella, když se své důvody, proč penaltu neodpískal, snažil vysvětlit sportovnímu řediteli Bologni Marcu Di Vaiovi a poté předsedovi Claudiu Fenuccimu.

A onen důvod zněl: „Protože jsem neodpískal tu na Chiesu,“ uvedl Di Bello, jehož slova cituje server Football Italia. Čtvrtý rozhodčí Matteo Marcenaro se ředitelům Boloně rovnou omluvil. Není ale divu, že vedení italského klubu otevřeně hovoří o tom, že rozhodčí připravil Bolognu o výhru.

Zdroje: Serie A, Football Italia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.