AS Řím vyhrál na půdě Hellasu Verona 3:1, zaskvěl se Perotti

Fotbalisté AS Řím zvítězili v utkání 14. kola Serie A na půdě Hellasu Verona. Velký podíl na tom měl Argentinec Diego Perotti, jenž jeden gól vstřelil a na jeden nahrál. Oslnil ale i Llorenzo Pellegrini, když nádherným způsobem asistoval.

View this post on Instagram

😄😁😃 FORZA #ASROMA! 💛❤️

A post shared by AS Roma (@officialasroma) on

Z úvodu zápasu byli jednoznačně aktivnější hosté, k prvnímu ohrožení branky se poprvé dostali v jedenácté minutě, kdy Chris Smalling těsně nedosáhl na centrovaný míč Pellegriniho. Domácí Verona poprvé vystřelila ve čtrnácté minutě, pokus Di Camrineho byl však nepřesný.

V 17. minutě padla první branka zápasu, vstřelili ji Římané. Pellegrini si všiml nabíhajícího Justina Kluiverta a poslal mu nadýchaný bochánek za obranu. Justin míč parádně zpracoval a následně se štěstím zakončil mezi nohy brankáře.

Hned čtyři minuty nato to bylo 1:1. Zaccagni totiž chytrým pasem našel Davida Faraoniho, jenž se hlavou nemýlil. Ve 30. minutě akrobaticky střílel aktivní Pellegrini, branku ale protentokrát minul.

Domácí se dokonce dostali do vedení, jejich gól z 36. minuty ale nemohl platit, jelikož míč v jednu chvíli přešel autovou čáru, což rozhodčí po konzultaci s videem potvrdil. Už to vypadalo že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, ve 44. minutě ale ve vápně fauloval jeden z obránců Hellasu a sudí odpískal penaltu.

Tu Diego Perotti nekompromisně proměnil a poslal hosty z Říma do vedení. Na první šanci druhé půle jsme museli čekat až do minuty šedesáté, kdy štiplavě pálil Pellegrini a vybojoval alespoň roh.

V 63. minutě si na hranici malého vápna našel prostor k hlavičce domácí Di Carmine, který ovšem hlavičkoval vedle branky, jeho celek tak stále prohrával. Hostující AS v závěru zápasu tlačil, sympatický pokus střídajícího Mchitarjana ale ztroskotal na brankáři Hellasu.

Druhý poločas byl na šance velice chudý, v 84. minutě nastala ale opravdu zajímavá situace, hlavní sudí ukázal na puntík, následně však verdikt změnil, neboť postraní kolega signalizoval ofsajd.

Hosté vedení pojistili v nastavení, kdy po pasu Diega Perottiho zakončoval Mchitarjan. Na půdě Verony tak po velkém boji zvítězili poměrem 3:1 a připsali si veledůležité body, které je posunuli na čtvrté místo.