Arsenal po sympatickém výkonu remizoval s Tottenhamem

Fotbalisté Arsenalu nedokázali prolomit střeleckou smůlu a z londýnského derby si vezou jen bod. I za ten však mohou být rádi, jelikož ještě ve 45. minutě prohrávali 2:0.

Zápas začal šancí Lacazetteho, který již v první minutě přestřelil branku. Ten samý hráč se do zajímavé příležitosti dostal i v desáté minutě, při střele z vápna se však ukopl.

O minutu později šli hosté do vedení, rychlý brejk táhl Erik Lamela, jenž vystřelil na branku Bernda Lena. Střela nebyla silná a Leno ji mohl s klidem chytnout, to se mu však nepodařilo a míč jen vyrazil k Eriksenovi. Ten už neměl problém trefit prázdnou branku.

O čtyři minuty později to znovu zkoušel Eriksen, tentokrát byl Leno pozornější. Ještě lépe si tento gólman počínal v osmnácté minutě, kdy vytasil svůj nejlepší zákrok.

Proti nádherné střele Sona skvěle zakročil a vynahradil tak svou chybu z úvodu zápasu. Ve třiadvacáté minutě se do první vážné šance dostal Arsenal, Pépého hlavičku však ubránil Rose.

Pár minut na to to znovu zkoušel Pépé, ale jeho přímý kop těsně minul branku. Šestatřicátá minuta přinesla šanci hostů, Kane ale v šanci gólově neuspěl.

Ve 39. minutě fauloval Granit Xhaka křídelníka Heung Min Sona a pískala se penalta. Tu Harry Kane suveréně proměnil, po krátkém rozběhu zvolil silnou střelu k levé tyči, zatímco Leno skákal k pravé.

V nastavení přišel sporný moment ve vápně hostů, penalta se však nepískala a hra pokračovala. Po kombinaci se k míči dostal Lacazette, který chytře obešel Vertonghena a ranou pod břevno snížil.

Druhá půle začla stejně jako první akcí Lacazetteho, jeho pokus však neuspěl. V dvaapadesáté minutě se opět ke střele dostal aktivní Son, ani tentokrát ovšem nemohl jít slavit gól.

O čtyři minutky později střílel dobře Matteo Guendouzi, míč po slušném zákroku putoval k rohovému praporku. Tento roh málem přinesl vyrovnání, Aubameyang s Kolašinacem na míč jen těsně nedosáhli.

V 58. minutě napálil Harry Kane ze slušné pozice tyč, Spurs tedy stále vedli jen o gól. Hru Gunners oživil příchod Ceballose, ten se hned po příchodu prezentoval pěknou střelou, kterou musel vyrážet Lloris.

Tlak domácích vrcholil a nakonec vedl k vyrovnávajícímu gólu, centr Guendouziho tečoval Aubameyang a Lloris už nestihl zareagovat. V sedmasedmdesáté minutě to ještě zkoušel Pépé, ale neúspěšně.

Arsenal poté vstřelil gól, kvůli ofsajdu ale nebyl uznán. V 84. minutě ještě střílel Mkhitaryan s Pépém, ani jeden z pokusů však neznamenal vážnější ohrožení.

Domácí ještě v závěru tlačili, gól se jim ale nepodařilo dát a tak berou bod po remíze 2:2. Nacházejí se na průběžném pátém místě, hosté drží devátou příčku.