Spojte se s námi


Fotbal

Arsenal hlásí dvě nové posily. Získal Mikel Arteta své vysněné hráče?

Arsenal získal do svého týmu dva nové hráče, jedná se o talentovaného Ödegaarda z Realu Madrid a mladého Angličana Ramsdalea ze Sheffieldu United. Za tyto hráče Arsenal utratil přes 50 milionů liber.

Publikováno

dne

Zdroj: SK Slavia Praha

Arsenal získal do svého týmu dva nové hráče, jedná se o talentovaného Ödegaarda z Realu Madrid a mladého Angličana Ramsdalea ze Sheffieldu United. Za tyto hráče Arsenal utratil přes 50 milionů liber.

Martin Ödegaard, dřívější hráč Realu Madrid, v Arsenalu již působil. Minulou sezónu zde strávil na hostování. Současný norský kapitán patřil k hráčům, o které měl Arsenal velký zájem.

Nakonec se s Realem dohodli na ceně 30 milionů liber a 4 miliony v případných bonusech. Alternativou byl pro Arsenal ještě James Maddison z Leicesteru, ale zde byla cenovka mnohem vyšší.

Co se týče ceny, tak Arsenal získal velmi dobrého hráče za nepříliš velké množství peněz, kterému je pouze 22 let. Ödegaard už prošel i zdravotní prohlídkou. Jediné, co zbývá, tak jsou víza. Nejspíše ještě nebude zaregistrován na nedělní zápas s Chelsea, ale příští týden by už snad mohl bez problémů nastoupit.

Ödegaard na hostování za Arsenal odehrál 20 zápasů a vstřelil dva góly. Jeho gól v Evropské Lize proti Olympiakosu byl opravdu skvělý. Napřáhl z dálky a tvrdou ránu pod břevno brankář nemohl chytit. Jelikož se se spoluhráči již zná a hrál s nimi, tak by se měl zadaptovat velmi rychle. Pár tréninků se staronovými spoluhráči a pronikne do základní sestavy.

Odegaard nejčastěji hrává na pozici desítky, na které v Arsenalu hrává Emile Smith-Rowe. Uvidíme, zda budou o toto místo soupeřit mezi sebou nebo jeden z nich bude hrát na křídle.

Zdroj: SK Slavia Praha

Aaron Ramsdale do Arsenalu přichází za částku 24 milionů liber, dalších 6 milionů může Sheffield získat za bonusy. Ramsdale získal minulou sezónu ocenění pro hráče sezóny v Sheffieldu a účastnil se také Evropského šampionátu, dělal však pouze náhradního brankáře.

Jedničkou v Arsenalu podle všeho zůstane Němec Bernd Leno. Ramsdale mu bude krýt záda, ale do budoucna s ním Arsenal počítá jako s jedničkou. Letos oslavil teprve 23 let, takže má před sebou spoustu času.

Sám Arteta, kouč Arsenalu, si tohoto brankáře vyhlédl. Odprezentoval jej před skauty a zbytkem vedení. Všichni s ním souhlasili. Velkou roli hraje to, že hráč je mladý a pochází z Anglie.

Arsenal před těmito přestupy podepsal tři jiné hráče. Jde o středního obránce Bena Whitea, levého obránce Tavarese a středního záložníka Lokongu. Dohromady na přestupech Arsenal utratil přes 130 milionů liber. Co se týče vysněných posil, tak ještě ale není u konce. Kouč Arteta by si ještě přál nového pravého obránce a útočníka.

Před dalšími podpisy však Arsenal musí nějaké hráče prodat. K prodeji jich nabídl několik, zájem je však minimální. Uvidíme, zda Arsenal někoho prodá a následně ještě někoho podepíše. Pár dní na přestupovém trhu ještě zbývá.

Použité zdroje: SkySports

Reklama

Oblíbené