Spojte se s námi


Fotbal

Arsenal čeká letní výprodej. Koho se chce Arteta zbavit?

Mikel Arteta se chystá být aktivní při letním přestupovém období, protože chce nadále zkvalitňovat svůj tým. Příchody budou znamenat i odchody ze severu Londýna. Vedení Gunners je připraveno rozloučit se sedmi hráči.

Publikováno

dne

Mikel Arteta se chystá být aktivní při letním přestupovém období, protože chce nadále zkvalitňovat svůj tým. Příchody budou znamenat i odchody ze severu Londýna. Vedení Gunners je připraveno rozloučit se sedmi hráči.

Arsenal prožívá velmi povedenou sezónu v anglické Premier League a čeká ho boj o mistrovský titul s Manchesterem City. Svěřenci Mikela Artety mají zatím osmibodový náskok na družinu Pepa Guardioly.

Vedení Arsenalu doufá, že případný zisk mistrovského titulu a účast v Lize mistrů můžou pomoci přilákat do klubu zajímavé hráče. Gunners se budou snažit i prodávat své hráče, aby zredukovali svůj kádr.

Na trvalém odchodu by mělo být až sedm hráčů. Konkrétně se jedná o hráče jako Nicolas Pepé, Ainsley Maitland-Niles, Sambi Lokonga, Alex Rúnarsson, Nuno Tavares, Pablo Marí a Cédric Soares.

Hlavně odchod Pepého by pomohl Arsenalu. Reprezentant Pobřeží Slonoviny přestoupil na sever Londýna z francouzského Lille, které za něj inkasovalo zhruba 72 milionů euro.

V letošní sezóně se nedokázal Pepé prosadit do nabitého kádru Gunners a zamířil na roční hostování do francouzského Nice. Sedmadvacetiletý útočník dosud nastoupil k 25 soutěžním utkáním, ve kterých vstřelil osm branek.

S návratem Pepého do Arsenalu se nepočítá, protože klub se chce zbavit jeho vysokého platu, který činí 140 tisíc liber týdně. Vedení klubu počítá s tím, že někteří hráči opustí Londýn zcela zdarma, ale zase uvolní svá místa pro nové akvizice.

Delší dobu se spekuluje o zájmu Arsenalu o neapolské duo Victor Osimhen a Khvicha Kvaratskhelia, kteří táhnou Neapol za mistrovským titulem. Pokud bude chtít Arsenal přivést zmíněné duo, tak si bude muset připravit pořádný balík. Vedení Neapole si představuje částku pohybující se okolo 200 milionů liber.

Zdroj: Yahoo Sport UK

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.