Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Antonín Barák: Zimní přestup? Největší zájem byl z Neapole, Fiorentina mi ukázala velkou důvěru

Antonín Baráka se vrátil do reprezentace v nejlepším možném světle. Zápas s Norskem rozhodl krásným přímým kopem a Češi díky tomu vyhráli zápas, ve kterém se v první půlhodině cítili jako na kolotoči. Zkušený záložník nyní promluvil o zimních zájemcích.

Publikováno

dne

Antonín Barák se vrátil do reprezentace v nejlepším možném světle. Zápas s Norskem rozhodl krásným přímým kopem a Češi díky tomu vyhráli zápas, ve kterém se v první půlhodině cítili jako na kolotoči. Zkušený záložník nyní promluvil o zimních zájemcích.

Antonín Barák patřil mezi stálice reprezentace, ale kvůli sporu s trenérským štábem v poslední době na srazy nejezdil. To se změnilo s příchodem Ivana Haška, který mu dal šanci a odchovanec Příbrami mu ji splatil.

Barák nastoupil do závěrečné půlhodiny a zápas rozhodl přesným přímým kopem. Česko díky tomu porazilo Norsko 2:1, i když průběh zápasu hrál spíše do karet našeho soupeře.

Barák o nabídkách v zimě

Barákovi je 29 let a má tedy poslední šanci na přestup do většího týmu, než je Fiorentina. S tou postoupil do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy kvůli jeho trefě v závěru a může se těšit na výlet do Plzně.

Mohlo tomu ale být jinak. Barák měl totiž v zimě nabídku, která se těžce odmítá. Nakonec to ale z určitého důvodu nedopadlo a záložník zůstal ve svém týmu, do kterého přišel v létě roku 2022 z Verony.

„Já jsem to i konzultoval s trenéry a realizačním týmem reprezentace. Hlavní úmysl byl, abych si sám situaci vyhodnotil co nejlépe pro mě. Byl tam zájem, asi největší z Neapole, nakonec to nedopadlo, tak se nemá cenu v to vracet.

Fiorentina mi ukázala velkou důvěru a zpětně jsem moc rád, že jsem zůstal,“ řekl záložník Fiorentiny na tiskové konferenci před utkáním s Arménií.

Pokud se mu bude dařit i nadále, o zájemce by nemusel mít nouzi v létě. A to zejména v případě, pokud Češi budou hrát pohledný fotbal na EURU a Barák bude jeho součástí.

Již dnes se Češi utkají ve 20 hodin s Arménií. „Viděli jsme několik zápasů a viděli jsme jejich vítězný zápas s Walesem. Odehráli i další skvělé zápasy s Tureckem nebo Chorvatskem. Není možné v dnešní době kohokoliv podcenit. Každý tým své silné stránky a kvalitu,“ dodal Barák.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.