Spojte se s námi


Fotbal

Ani Yamal, ani Williams. Největší španělské překvapení Eura školí záložníky soupeře

Zasloužený finalista, který předvádí na Euru parádní výkony. Španělsko dominantní hrou jako jeden z mála výběrů na turnaji baví většinu diváků mistrovství Evropy, i díky šikovnému záložníkovi vedle Rodriho.

Publikováno

dne

Zasloužený finalista, který předvádí na Euru parádní výkony. Španělsko dominantní hrou jako jeden z mála výběrů na turnaji baví většinu diváků mistrovství Evropy, i díky šikovnému záložníkovi vedle Rodriho.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Lamine Yamal je na 16 let neuvěřitelný, kličky Nica Williamse by zamotaly nohy i těm nejlepším obráncům historie. Úspěch nebo neúspěch španělské reprezentace se ale odjakživa odvíjí od výkonů středních záložníků.

Od konce éry Andrése Iniesty s Xavim Hernandezem Španělé uprostřed hřiště neměli dostatečnou kvalitu a na posledních čtyřech velkých turnajích herně i výsledkově zklamali. Podobný průšvih hrozil i letos, kouč Luis de la Fuente ale vytáhl nečekané eso.

Záložník s dlouhodobě mnohem větší mediální pozorností Pedri se ve čtvrtfinále zranil, i do té doby byl ale jednoznačně ve stínu Ruize. Jak moc nečekanou oporou středopolař PSG je? To značí fakt, že do pěti z posledních deseti utkání Španělska před turnajem vůbec nezasáhl.

Vysoký, ale obratný

Na první pohled netradiční španělská osmička září vedle vždy skvělého Rodriho. Fabián Ruiz prožívá ve 28 letech zjevně životní turnaj, uprostřed zálohy pohybem trápí protivníky, přestože měří 189 centimetrů. Jeho slalom proti Německu bude jedním z highlightů turnaje.

Své výšky navíc Ruiz dokáže pozitivně využít při standardních situacích, na turnajích vedle dvou asistencí i dvakrát udeřil. Ze středních záložníků na Euru je nejproduktivnější, zároveň se na něj možná i nejlépe kouká.

V PSG toho mnoho neodehrál

Koneckonců Ruiz nebyl lídrem ani na klubové scéně. V Ligue 1 tuto sezonu nasbíral pouze necelých 1200 odehraných minut a nepředváděl ani zdaleka tak dobré výkony, jaké ho zdobily během předchozího angažmá v Neapoli. Léto ho každopádně zastihlo v úplně jiném rozmaru.

Dle statistického portálu Sofascore je Ruiz s průměrným hodnocením 8.02 druhým nejlepším hráčem turnaje. Pokud Španělsko v neděli zvládne finále vítězně, má velkou šanci se stát nejlepším záložníkem celého mistrovství Evropy.

Zdroj: Euro 2024, Sofascore

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.