Spojte se s námi


Fotbal

Anglie U21 vs. Portugalsko U21: Preview a tipy na sázení

Nedělní program mistrovství Evropy do 21 let nabídne šlágr Anglie s Portugalskem. Výsledkově jsou favoritem domácí, dlouhodobým fungováním hosté. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Nedělní program mistrovství Evropy do 21 let nabídne šlágr Anglie s Portugalskem. Výsledkově jsou favoritem domácí, dlouhodobým fungováním hosté. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Anglie zvládla skupinovou fázi s přehledem, všem soupeřům dala shodně dva góly a ani jednou neinkasovala. První místo měla jisté již po dvou kolech skupiny, nyní jí každopádně čekají tradičně silní Portugalci.

Ti sice měli problém s postupem, jelikož prohráli v prvním kole s Belgií, výhra nad Belgií a remíza s Nizozemskem jim ale nakonec stačila. A v play-off bývají Portugalci silnější než ve skupině, na rozdíl od Anglie.

Klíčové postavy Anglie

Na turnaji se zatím daří Emile Smith-Rowovi, záložník Arsenalu nasázel již dva góly, ačkoli ve dvou utkáních začínal jako náhradník. Záložník Jacob Ramsey navazuje na dobrou sezónu v Aston Ville, doposud jednou skóroval i asistoval.

Klíčové postavy Portugalska

Po sezóně několika zraněními je zpět Pedro Neto, šikovný křídelník zatím na turnaji jednou asistoval. I levý bek Nuno Tavares má zkušenosti z Premier League, letos navíc podával sympatické výkony v dresu Marseille.

Anglie se dlouhodobě trápí ve vyřazovací fázi, z posledních šesti účastí na závěrečném turnaji má jen jeden bronz. Vliv hraje i to, že média ani fanoušci na Britských ostrovech nevěnují reprezentaci do 21 let takovou pozornost.

Portugalsku navíc v podstatě nevyšel jen zápas s Gruzií, byla to jediná prohra z patnácti zápasů od prohraného finále Eura 2021. Od té doby dalo například šestku Kypru, čtyřku Řecku či trojku Norsku.

S ohledem na dlouhodobě výbornou formu Portugalska, neschopnost Anglie zvládat play-off zápasy i vzhledem k všeobecné opatrnosti ve vyřazovací fázi si myslím, že Portugalci neprohrají, minimálně dostanou utkání do prodloužení.

Reklama

Oblíbené