Reklama

Anglie si vyslechla rozsudek za nesportovní chování jejích fanoušků. Od UEFA dostala pouze nízkou pokutu!

UEFA odsoudila chování anglických fanoušků při zápasech fotbalového Eura. Provinili se především bučením při hymnách soupeřů a v posledním zápase proti Dánsku také laserovým útokem na brankáře Kaspera Schmeichela.

Anglická fotbalová asociace byla potrestána za nesportovní chování svých fanoušků. UEFA jí nadělila pokutu 26 tisíc liber, což je v přepočtu necelých 800 tisíc korun.

Jednou z příčin udělení pokuty bylo bučení anglických fanoušků při hymnách soupeře. Tyto akty nesportovního chování se opakovaly ve všech utkáních celku Garetha Southgatea.

Další a nejspíše i tou hlavní příčinou bylo vystupování fanoušků při semifinálovém střetnutí Anglie s Dánskem. Tento zápas je velmi diskutovaný, jelikož přinesl nejednu kontroverzní situaci.

V prodloužení byla pro Anglii písknuta penalta, která v udivení všech, dokonce i anglických fanoušků, byla potvrzena videorozhodčím. Další kuriozitou bylo to, že při údajném faulu byly na hřišti dva míče, které rozhodčí zjevně viděl, i přesto však hru nepřerušil.

Když Schmeichel stál tváří v tvář Harry Kaneovi, některý s fanoušků “Three Lions” začal svítit svým laserem dánskému brankáři přímo do obličeje. Tímto způsobem se ho snažil rozhodit, oslnit a pomoc tak Kaneovi vstřelit vítěznou branku.

Schmeichelovi se i tak penaltu podařilo chytit, avšak míč vyrazil přímo zpět ke Kaneovi, který se napodruhé už nemýlil.

Dá se jen spekulovat, zdali by penaltu dokázal zcela zneškodnit, pokud by před tím nebyl oslňován laserovým paprskem. Jisté však je, že tyto věci k fotbalu nepatří a za podobné chování fanoušků by měli týmy pykat.

Zdroj: Goal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Fanoušky už někteří jejich “angličtí” hráči serou i s “jejich” trenérem, kterej je vybírá.
    Však vy mně rozumíte.
    Konečnmě z Anglie pozitiovní zpráva.

  2. Tady je vidět jaké jsou velké rozdíly v trestání klubů či hráčů a asociací. Jelikož je to Anglie tak přece UEFA nebude trestat vysokými pokutami.Anglie je nějak moc hýčkaná.UEFA není spravedlivá.

  3. MY JSME PŘECE POUZE Z VÝCHODU A UŽ TO TAK VŽDYCKY ZUSTANE I KDYŽ JIM NĚKTEŘÍ VŠEMOŽNĚ LEZOU DO ZÁDELE,ABY BYLI ZÁPADACI. Proto takové rozdíly trestu ,viz KUDELA bez dukazu a ANGLANI se smešným trestem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené