Reklama

Anglie proti celému světu. Proč nikdo nepřeje Albionu triumf na Euru?

Anglie se poprvé v historii dostala do finále mistrovství Evropy, má tak šanci tuto trofej poprvé získat. Brutální většina fotbalových fanoušků bude však stát na straně Itálie, Albionu přeje jen málokdo. Proč tomu tak je?

Angličtí fanoušci patří k těm nejvášnivějším v Evropě, zároveň ale také k jedněm z nejarogantnějších.

Od startu každého turnaje se vidí rovnou ve finále, popěvek “It’s coming home” zpívají po celou dobu šampionátu. Odkazují tím na to, že anglická reprezentace společně se skotskou je nejstarší na světě.

Ovšem fotbalovým domovem se Anglii tak úplně nazývat nedá, když za celou dlouhou historii vyhrála pouze jednu trofej a to se ještě musíme ohlédnout daleko zpět, až do roku 1966.

Však na to taky narážel Dán Kasper Schmeichel, když dostal otázku na toto téma. “A bylo to někdy doma? Vyhráli jste to někdy?” rýpl si gólman Leicesteru.

Dalším faktorem, co fanoušky velice rozčiluje, je arogance a namyšlenost britských médií a expertů. Sportovní noviny nemají problém napsat před semifinále s Dánskem, že Anglii čeká ve finále Itálie.

Gary Lineker, Jamie Carragher a další v Premier League hrdě bojují proti simulování, když ale stejný čin předvede Raheem Sterling, je to podle nich “chytrost”.

Ne nadarmo se tak na internetu objevují obrázky, jak celá Evropa bude fandit Itálii.

Další vlnu nesympatií si Angličané na sebe strhli na tomto šampionátu. Fanoušci pravidelně v každém zápase neuctivě bučí na hymnu soupeře.

Anglie navíc takřka znemožnila ostatním fanouškům vstup do země, tudíž se na stadion dostanou jen domácí příznivci.

V osmifinále proti Německu dělala Anglie vše pro to, aby svého soupeře rozhodila, dokonce jej ani nepustila na předzápasový trénink na stadion.

Obrovskou vlnu negativních reakcí na sebe strhli angličtí fanoušci po zápase. Na internetu kolovala fotka malé holčičky v německých barvách, jak brečí z prohry.

Angličtí “hrdinové” ji začali nazývat “malou dě**ou” a “nacistickou k**vou” s tím, že si prohru stejně zaslouží, jelikož je to Hitlerova příbuzná.

Nejvíc fanoušků si však proti sobě Anglie poštvala v semifinále proti Dánsku. Rozhodující gól totiž padl hodně sporným způsobem.

Na hřišti byly v jednu chvíli dva balóny, rozhodčí však hru nepřerušil. Následně Sterling pádu hodně přidal, sudí se však nešel ani podívat na VAR.

Angličtí fanoušci se kromě již klasického bučení při hymně “ukázali” ještě v jiném světle. Brankáře Kaspera Schmeichela se snažili při penaltě rozhodit namířeným laserem do očí, což mu dle experta mohlo způsobit i trvalé následky.

Vše navíc podporuje nesporná domácí výhoda, která dělá letošní EURO neregulérní. Za to sice Anglie nemůže, ale dává jí to obrovskou výhodu.

Zatímco některé týmy nalétaly přes 10 tisíc kilometrů, Anglie se kromě jednoho výletu do Říma nemusela hnout z hotelu.

Hned 6 ze 7 duelů odehrála na domácím Wembley, kam se prakticky nemají šanci dostat fanoušci soupeře.

Dánové museli ve čtvrtfinále cestovat do Baku, vypořádat se s úmorným vedrem, časovým posunem, několikahodinovým letem a pak se vrátit do Londýna, Albion tyto problémy nezná.

Ve finále mistrovství Evropy se tak spousta fanoušků postaví na stranu soupeře, přát triumf Anglii je v tuto chvíli velice těžké.

Zdroj: Twitter, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Anglicani Sami nemaji duvod se nikomu omlouvat. V pripade “bozi ruky” slo taky o obrovskou nespravedlnost akorat cely svet tenkrat oslavoval nejaky gol z pulky. ..
  Tyhle veci by se dit nemeli ale absolutni spravedlnost neexistuje , navic jeste nic nevyhrali.
  Budu spis doufat ze aspon finale dopadne dustojne .

  • To ale nejde srovnávat.. “boží ruka” se stala v Mexiku před 115 000 diváky, ten chlapík to ustál (navíc všechny záběry jsou tak rozmazané, že tu ruku ani na zpomalených záběrech nelze spolehlivě vidět) a 4 minuty po té ruce dal to sólo z půlky, byla to práce jednoho člověka.. tady to je organizovaná záležitost.. a ještě to označení “boží ruka” vymyslel sám autor.. jemu fakt nikdo nepomáhal..

    • Jasně, ruka tam byla, gól evidentně neregulérní. Ale v tom utkání padla ještě další branka, která definitivně rozhodla o výsledku. Ale tady o výsledku rozhodl vyloženě podraz na Dány, ještě k tomu dvojnásobný.

 2. Je potřeba rozlišit, za co může Anglie a za co UEFA. Systém zápasů, cestování, to je vše věci UEFy.
  To že si Anglie nepustí do země bez karantény kdekoho, se taky nelze divit. A že ďáďa Boris je tvrďák a od 19.7. ruší veškerá omezení pro vnitro. Bučení při hymně, urážky té malé Němky, to je hnus, ale takoví fans najdeš všude, to není jen UK specialita. Katastrofa je UEFA mafia. To jejich
  protěžování přičmoudlejch a různejch bůhvícosexuálů, to je hnůj na desátou. Viz porovnání trestů pro Maďary a Angličany. Jak byl potrestanej sudí za zářez Dánů ve Wembley ? Dva míče, nafilmovanej tyjátr toho jamajskýho vopičáka ? Toho sudího by měli Dánové unýst do Dánska a tam se s ním vyrovnat. Mosad by jim historicky poradil. A možná jednal přímo na pokyn UEFy, jako ten v
  zápase Rangers-Slavia ? A co trest pro Anglii za ten laser do očí ? Tvl, to je hnus největší. Schmeichel se měl sebrat a odejít ze hřiště. ať si to dohrajou angláni sami. Co UEFO a ty ukrajinskej šmejde čečerine v čele ? Nemělo se dnes finále hrát bez diváků a mimo Londýn ?
  V porovnání s tím, jak jste vyjebali s Maďary ? Zmetka z východu si tam UEFA do čela navolila asi záměrně. Jako když si komančové do vysoký funkce nasadili nekomunistu. Za prvé to vypadalo lehce demokraticky a hlavně tam ten dotyčnej vděčně panáčkoval jako loutka, tak jak chtěli, víc než by to dělal kovanej bolševik. No, já jako příznivec Anglie a anglickýho fotbalu dnes jako celej zbytek světa volám Forza Italia !!!

  • Prvně si zjistěte odkud prezident UEFY je 🙂
   Nejedná se o žádného Ukrajince, nýbrž o Slovince.

   • Chyba v označení národnosti i ve jménu (nejmenuje se Čečerin) nic nemění na tom, že UEFA je teď spolek, co fotbalu spíše škodí. A on tomu spolku šéfuje.

 3. Anglická společnost už dávno není tahounem Evropy jak za průmyslové revoluce. Gentlemani a dámy staré Anglie vymřeli. Teď tam vládnou tupý pozérky hrající si na Paris Hilton a vypatlaní blbci, pro který je slušnost slabost. Do toho vládnou bulvární plátky, který vytvářej kulturu nové anglické společnosti a u nás se tím obhajují někteří bulvární pisálci, že u nás ve srovnání s Anglií není bulvár tak hroznej. Třeba Novotnej, kterej má tu Anglii za srdcovej vzor.

 4. Kdo fandí Anglii je pro mě ubohej zmetek. Arogantní pazdrát, co si nevidí do tlamy, když může titul přát protekčním gumám a jejich stejně vygumovaným fanouškům. Zajímalo by mě, co by takovej člověk řekl na otázku, co je na Anglii tak sympatickýho, že jim fandí.

  • Ubohej zmetek, arogantní pazdrát, co si nevidí do tlamy jsi akorát ty. Já budu fandit Anglii. I když asi ne kvůli tomu, že by i tak přirostla k srdci, ale jednoduše proto, že Taliány nesnáším ještě víc. To polehávání a zdržování makarónů bylo hodně nechutné. Angláni alespoň, když vedli o gól, tak si hráli bago uprostřed hřiště. A to co udělal Donnarumma bylo na přes držku – dostal při centru lehký šťouchanec do břicha a on se 3 min. svíjel na zemi, odhodil rukavici a předváděl zranění ruky, o kterou ani v nejmenším nešlo. A co to nechutný Chielliniho divadlo před penaltovým rozstřelem se Španěly? Taloši byli horší už v zápase s Belgií, stejně tak měli postoupit Španělé. Zkrátka nezasloužené finále. To Angláni byli v zápase s Dánama o třídu lepší, i když postoupili po sporné pentli. Ale to přece i Dánové nás porazili po vymyšleném rohu. Takže Anglie je menší zlo.

   • To nebyla jenom sporná pentle v zápase s Dánskem, ale celý systém letošního Mistrovství Evropy, kdy UEFA zvýhodnila některé mužstva oproti jiným- viz skutečnost, že Anglie hrála ze sedmi zápasů 6 x v Londýně, stejně tak Skotsko 2x v Glasgow a jednou v Londýně ve skupině, zatímco ČR hrálo ve skupině 3x venku plynule pokračovalo venku i ve vyřazovacích kolech- vrcholem všeho byl zápas s Dánskem v Baku v Asii a znovu, kdyby jsme vyhráli s Dány tak jsme zase cestovali do Londýna, k tomu všemu Anglii pomáhají rozhodčí a fanoušci Anglie se chovají jako v Liverpoolu, když tam přišlo o život 49 fanoušků. A tzv. legendy anglického fotbalu se vyjadřují ve svých komentářích naprosto nekompetentně a bez úcty k jiným mužstvům. Přitom Anglie jako země, kde se údajně fotbal narodil, reprezentace této země nezaznamenala nikdy žádný úspěch na mistrovství Evropy.

   • Byl, nebo nebyl? Rohový kop před prvním dánským gólem byl nejspíš odpískán správně
    Zdroj: “Vymyšlený” roh Dánů: Hodně probíraný rohový kop, z něhož padl úvodní dánský gól ve čtvrtfinále fotbalového Eura s Českem, nejspíš opravdu rozhodčí odpískali správně. Proti původním záběrům se objevil další, z něhož je možné, že se míč přece jen lehce otřel o RUKU bránícího Ondřeje Čelůstky.
    Zdroj: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/fotbal/me/me-2020/byl-nebo-nebyl-rohovy-kop-pred-prvnim-danskym-golem-byl-nejspis-odpiskan-spravne/60e1ba62d60dfef4a4e61c87

 5. Měl jsem rád starou džentlmenskou Anglii,ale teď jim přeji takový výprask od Italů,že na to nikdy nezapomenou.K tomu jim dopomáhej Bůh.🇮🇹

  • Prosím Vás, stará džentlmenská Anglie zmizela někdy po Druhé světové válce, pokud někdy vůbec existovala. Všechno to džentlmenství bylo výsadou několika desítek tisíc lidí v maximu a stal se z toho vývozní artikl, který měl maskovat jednu z nejprimitivnějších a nejagresivnějších společností západního světa.

 6. Mně hlavně vadí, že v podstatě neustále hrajou doma. Tak to se měl rovnou šampionát přidělit Anglii, než tahle cinknutá komedie. Jinak je to všechno strašně zpolitizované, i když o tom, že jsou Angličani ve většině arogantní tupá lůza, taky asi nikdo nepochybuje.

 7. Neposuzujte celé národy podle jedenácti přeplácených primitivů na trávníku, buďte tak hodný.

  • Těch jedenáct předplacených primitů je právě jenom na tom hřišti, ale to co se také ve článku posuzuje, jsou ti v hledišti a soc. sítích, takže zvolený typ Vašeho moralizování není tak úplně na místě 😉

 8. Angličané byli jsou a budou pořád rasisti. Neustále hlásají že oni jsou Ti dokonalý a když udělají chybu neumí ji priznat a naopak svou chybu brání hrubosti pomluvami a házením špíny na všechny okolo sebe. Je to i moje vlastní skusenost

 9. kromě rodičů nikdo nikdy nikde nenutil ZPĚVÁKY SPORTOVCE a HERCE aby sportovali zpívali hráli-jako daňový poplatník živnostník a minoritní občan protestuji proti tomu aby z peněz daňových poplatníků byli dotováni sportovci herci zpěváci provoz jejich divadel koncertů a stadionů a jenom neschopné politické loutky zejména fašisti v roce 1936 si přivlastnili sport, filmový průmysl a VIP herce a stejně režim bolševický..si přivlastnili a dotovali jako svoji osobní reklamu ale mně daňového poplatníka živnostníka nereprezentují jejich reklamu jsem si svobodně nevybral nepřál a nechci..SPORT ZPĚV HERECTVÍ je jenom jejich čistě soukromá osobní aktivita profese od které očekávají lukrativní výdělky a příjmy…jedná se o soukromníky nikoliv státní zaměstnance a je zrůdnost jakéhokoliv státu dotovat jejich aktivity z peněz daňových poplatníků jako to dělali komunisti a fašisti.
  Dnešní anaboliky úplatky a ovlivňováním výsledků zejména kolektivních sportů je špínou prolezlý SPORT a je ještě větší špína než politika a dnešní pokleslý zábavný seriálový dekadentní průmysl podporovaný politickými loutkami z našich daní je protispolečenská činnost a rasistická selekce soukromého podnikání….jedněm soukromníkům dotace ano druhým dotace žádné ….a dotacemi si stát z těchto lidí dělá státní zaměstnance…když dotovat sport herce zpěváky, tak proč né instalatéry, pokrývače, pekaře prodejce zboží a další soukromníky a živnostníky !!!
  …prohlédněte si perfektní divadla špičkové sportovní stadiony fotbalové hokejové tenis cirkusy-spousta reklam světel spousta sponzorů..Vodafon, 02, Skanska, Metrostav, Škoda, Kaufland, Coca cola a další vč státních DOTACÍ co sypou peníze do tohoto pomíjivého zábavného chvilkového opojení malé části agresivitou zlobou a netolerancí nabitých fanoušků čítajících mizivé promile obyvatel ČR
  …a pak zavítáte v Praze 4 Krči do Thomayerovi nemocnice nebo na Vinohradech či Na Bulovce a prakticky v každé nemocnici s hrůzou vidíte jak se budovy nemocnice rozpadají před vašima očima po 32letém kapitalistickém sametovém hospodaření
  …a nikde na budovách nemocnice není reklama sponzorů Vodafon,O2, Skanska, Metrostav, Škoda, Coca cola, Škoda, ČEZ Kaufland a další a další co sypou peníze do zábavy
  a pak zjistíte že špičkový vědec či lékař a nejen na evropské ale i světové úrovni co operuje v ČR lidem srdce mozek ledviny zachraňuje nemocné a pomáhá rodit děti má měsíční příjem proti zábavném fotbalistovi tenistovi hokejistovi golfistovi cyklistovi tenistovi…má příjem o 100 000% nížší než tito sportovní nevýrobní šašci produkující pouze pouze pouze zábavu a předvádějící se pro mizivý počet fandících násilím nabitých pomatených fanoušků a české blbé ovce jim fandí fandí a fandí
  ….a zemře li vědecký pracovník Akademie věd ČR nebo špičkový lékař chirurg…tak po něm neštěkne žádný mediální šašek….ale když zemře herec zpěvák sportovec….tak o tom média píší a píší a píší a natáčejí spoty celé týdny…a to se nestydí dávat v TV reklamu s hereckými loutkami jak fandí hokeji z přepychového VIP salonku plného jídel a alkoholického pití…a lékař po 8 hodinové operaci si tak akorát zaleze do lékařského pokoje 4x3m2 a uvaří si kafe
  jakékoliv zprávy a informace o existenci zejména soudružského kolektivního agresivního sportu ve mě budí stejnou agresivitu jako mají ti jejich fanoušci co ničí na veřejnosti majetek druhých a které za peníze daňových poplatníků musí umravňovat policie ČR
  ….nesouhlasím se selektivními státními dotacemi jenom některým vyvoleným nic hmotného (pouhou chvilkovou zábavu) nevytvářejícím soukromníkům nesouhlasím s dotacemi z mých státu odevzdaných daní a 21%DPH….nesouhlasím s dotacemi sportovcům hercům zpěvákům neziskovým neprůhledným organizacím církvím a řepkovým hlodavcovým nebo suchem trpícím zemědělcům nebo těm co vlci potrhají ovce a kteří svoje produkty ani v ČR neprodávají…jsou to sokromé organizace nikoliv státní zaměstnanci a když jedněm tak také I druhým !!!!..o nové nemocnici ve Zlíně vedou politici sáhodlouhé diskuse, ale stadion v Hradci schválí a zaplatí z daní bez zábran…a proč nepostaví obchodníkovi obchod, pekařovi pekárnu….proč si to musí zaplatit každý živnostník ze svého a né z daní…sport je bolševicko komunistický státem dotovaný zábavní průmysl..proč si každý sportovec neplatí vodné stočné, ohřev teplé vody, topení, elektřinu, údržbáře na stadionech, odvoz odpadků a další služby…proč to platí daňový poplatník ???!!!

 10. Je to tady smutné čtení.Jak se diskuse o nejsledovanějším sportu na světě otočí do nenávistné národnostní roviny a pseudopolitiky.A ti tenkrát to a ti tenkrát tak a závist se překlopí na nenávist a jeden E-mail nebo jedna fotka znamená dějinný převrat a nenávist k sousednímu nebo konkurenčnímu týmu.Je potřeba si uvědomit ,že se na tento milovaný sport na individuální výkony jednotlivých frajerů na výkony týmu nalepili firmy společnosti a reklamní agentury televizní stanice a i politici a z lidové zábavy je byznys světového formátu.Bohužel jde fotbal stranou a penízky končí v kapsách výše uvedených rádoby podporovatelů fotbalu.Je mi naprosto jedno kdo vyhraje mě stačí momenty,jako Schickův gol s půly hřiště atd.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené