Spojte se s námi


Fotbal

Ancelotti řeší před odvetou dilema v sestavě. Nechat skvělého Rüdigera, nebo vrátit oporu Militaa?

Carlo Ancelotti musí před odvetou proti Manchesteru City řešit jedno velké dilema. Nechat v sestavě skvělého Antonia Rüdigera, který vymazal Erlinga Haalanda, nebo vrátit Edera Militaa, hlavní oporu obrany Realu Madrid?

Publikováno

dne

Carlo Ancelotti musí před odvetou proti Manchesteru City řešit jedno velké dilema. Nechat v sestavě skvělého Antonia Rüdigera, který vymazal Erlinga Haalanda, nebo vrátit Edera Militaa, hlavní oporu obrany Realu Madrid?

Hodně příjemné starosti musí řešit před odvetou semifinále Ligy mistrů Carlo Ancelotti. I když je to trochu dilema, určitě jsou to příjemnější starosti, než kdyby to bylo naopak.

K dispozici jsou totiž všichni tři stopeři a všichni v top formě. Hlavní stoperskou dvojicí po drtivou většinu sezóny bylo duo Eder Militao – David Alaba, brazilský obránce si po celý ročník udržuje vysokou výkonnost a nejenže je nejlepším stoperem z této trojice, ale jistě jej můžeme zařadit i mezi nejlepší hráče Realu v sezóně.

Alaba byl poměrně velkou část jara zraněn, ovšem teď je připravený a proti Citizens odehrál také slušný zápas. V sestavě hlavně nesmí chybět, jelikož jde o zklidňovací prvek.

Pokud spolu nastoupili Rüdiger a Militao, často to nebylo ono, jde o dva „blázny“, z čehož občas pramenil chaos a chyby. Alaba celé hře i defenzivě dodává řád a klid.

A pak tu máme Rüdigera, který celý rok čeká v řadě spíš jako ten třetí, ale kvůli zraněním a trestům svých parťáků si zahrál také velkou porci zápasů. Případně se někdy posunul Alaba na levého beka.

Proti Citizens v prvním duelu nemohl nastoupit kvůli trestu za žluté karty právě Militao, jindy lídr obrany a na jeho místo se tak dostal Rüdiger. A německá „zeď“ předvedla fantastický výkon, urostlý stoper osobně bránil Erlinga Haalanda a úplně jej vymazal.

Kdo půjde z kola ven?

Teď má tak Ancelotti velké dilema. Posadit Rüdigera po tak skvělém výkonu, kdy ukázal, že ví, jak na Haalanda, je nemožné. Zároveň se italskému stratégovi nebude chtít ani nechávat na lavičce svého nejlepšího stopera. A riskovat rozhození celé obrany vynecháním dirigenta Alaby také není varianta, ke které by se v Madridu upínali.

Ve španělských médiích se tak spekuluje o variantě, kdy by Militao s Rüdigerem nastoupili na stoperech a Alaba by se posunul na levého beka. Tím by se ale musel hledat nový post Eduardu Camavingovi, který se na postu levého obránce našel, předvádí úžasné výkony a mimochodem zařídil první gól Viníciuse.

Pokud by jej chtěl Ancelotti posunout do zálohy, musel by vypadnout jeden z trojice Kroos, Modrič, Valverde. Možné je přesunutí Valverdeho na pravý kraj zálohy, jenže to by zase jen na lavičce zůstal Rodrygo. A to ještě si o základ říká Aurélien Tchouaméni.

Ancelottiho čeká možná dlouhá noc, kdy se svými kolegy bude přemýšlet o několika způsobech sestavy.

Zdroj: Real Madrid

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.