Spojte se s námi


Fotbal

Ancelotti o Hazardovi: Měl pravdu, nemluvíme spolu. Nehraje, protože máme Viníciuse

Jak je to mezi Edenem Hazardem a Carlem Ancelottim? Italský kouč potvrdil slova belgického útočníka, že spolu nemluví. A také vysvětlil, proč se vůbec nedostává na hřiště.

Publikováno

dne

Jak je to mezi Edenem Hazardem a Carlem Ancelottim? Italský kouč potvrdil slova belgického útočníka, že spolu nemluví. A také vysvětlil, proč se vůbec nedostává na hřiště.

Eden Hazard je už delší dobu v Realu Madrid ‚persona non grata‘. V letošní sezóně odehrál pouze 4 % z možných minut. V La Lize nastoupil jen do tří zápasů.

Hřebíček do rakve si Hazard zasadil 3. ledna, když dostal šanci v základu v poháru proti čtvrtoligovému Cacereñu, ale byl nejhorší na hřišti. Od té doby už se nedostal na hřiště ani na minutu.

Ve včerejším rozhovoru pro RTBF Sport se Hazard mimo jiné nechal slyšet, že mezi ním a Ancelottim je respekt, ale že spolu nemluví.

Na dnešní tiskové konferenci před středečním zápasem s Liverpoolem tato slova italský trenér potvrdil.

„Byl upřímný, je pravda, že spolu moc nemluvíme. Nejdůležitější pro mě ale je, že ke mně stále chová respekt, stejně jako já k němu,“ uzavřel celou situaci Ancelotti.

Zároveň vysvětlil, proč se na hřiště nedostává. „Nehraje, protože má hodně konkurence a na jeho pozici na levém křídle je Vinícius, který hraje skvěle,“ říká Ancelotti.

A má pravdu. Vinícius odehrál v La Lize 94 % všech možných minut, v základní sestavě byl v 96 % zápasů. Na kontě má ve všech soutěžích 19 gólů a 9 asistencí.

Pokud by náhodou nebyl k dispozici, druhou volbou na levé křídlo je Rodrygo, který jinak nastupuje na pravé straně, na hrotu nebo pod ním, ale nejlépe se cítí právě na levo. A před Hazardem je v hierarchii také Marco Asensio, jenž má bilanci 7+5.

Zdroj: MARCA, Real Madrid

Reklama

Oblíbené